Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk

Aukcja VARIA 37

26.09.2020 sobota

17:00

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

07.09 - 26.09.2020

354 obiekty
001
001

Franz von JACKOWSKI (1885 Nadziejewo - 1974 Amtzell)

Scena w parku

olej, płótno naklejone na tekturę, 34 × 41 cm
sygn. p. d.: F. v. Jackowski

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

002
002

Kazimierz hr. ZYBERK-PLATER (1879 lub 81 - 1964)

Nad rzeką

olej, płótno, 43 × 51 cm
sygn. l. d.: K. Plater-Zyberk

Cena wywoławcza:

6 600 zł droit de suite

003
003

Most Śląsko-Dąbrowski

olej, płótno, 46 × 55,5 cm
sygn. p. d.: Edward Kokoszko

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

004
004

Jakub MARKIEL (1911 - 2008)

olej, płyta, 45,5 x 54,5 cm
sygn. p. d.: Markiel

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

005
005

Leon DOŁŻYCKI (1888 Lwów - 1965 Kraków)

olej, płótno, 70 x 80 cm
na odwrocie: L. Dołżycki (sygnatura autorska?)

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

006
006

Pejzaż z jeziorem

olej, płótno, 30,5 x 40,5 cm
sygn. p. d.: B. Vig

Cena wywoławcza:

400 zł

007
007

Reinhold BAHL (1869 Gdańsk - 1945)

Pejzaż ze Stogów

olej, płyta. 17 x 23,5 cm
sygn. p. d.: R. Bahl/OLIVA.DAN.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

008
008

Pejzaż nadmorski

olej, dykta, 29 x 40 cm

Cena wywoławcza:

1 400 zł

009
009

Rudolf PRIEBE (1889-1956 Rudolfstadt)

Łodzie z wiatrakiem

olej, płótno, 60 x 80 cm
sygn. p. d.: Priebe

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

010
010

Łodzie na morzu

olej, płótno naklejone na sklejkę, 60 x 80 cm
sygn. l. d.: Priebe

Cena wywoławcza:

1 700 zł

011
011

Para obrazów ze scenami rodzajowymi w karczmie

olej, deska, po 21 x 27 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

012
012

Koncert

olej, płótno, 24 x 28,5 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

013
013

Scena rodzajowa

olej, deska, 36 x 54,5 cm

Cena wywoławcza:

1 300 zł

014
014

Bazyli POUSTOCHKINE (1893 Moskwa - 1973 Neuilly sur Seine)

Pejzaż jesienny z drzewami, 1966 r.

akwarela, gwasz, papier, 23,5 x 31 cm
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: B. Poustochkine/66.
sygn. p. d. ołówkiem cyrylicą
oraz p. d. cyrylicą

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

015
015

akwarela, papier, 16 x 30 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: J. Pressmane

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

016
016

Otto HERDEMERTENS (1891 – 1960)

Barkasy

akwarela, papier, 32,5 x 56 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: Otto Herdemertens

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

017
017

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Polana

olej, płótno naklejone na tekturę, 8,8 x 12,3 cm
sygn. p. d.: LESZEK/STAŃKO

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

018
018

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Pejzaż z chatą i drogą

olej, płótno naklejone na tekturę, 8,6 x 12,5 cm
sygn. p. d.: LESZEK/STAŃKO

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

019
019

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Pejzaż z chatą i owcami

sygn. p. d.: LESZEK/STAŃKO

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

020
020

Morskie oko

gwasz, tempera, 29,5 x 44,5 cm w św. passe partout
sygn. p. d.: J. Masiowski

Cena wywoławcza:

1 600 zł

021
021

Plaża w Sopocie
olej, płótno, 44 x 72,5 cm
sygn. p. d.: A. Pawlowski
opis. l. d.: Zoppot

Cena wywoławcza:

6 000 zł

022
022

Gniazdo, 1988 r.

olej, płótno, 73 x 93 cm
na odwrocie opis.: GNIAZDO/TOMASZ HOFFMAN/1988 R.

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

023
023

Pejzaż morski
olej, płótno, 40 x 58 cm
sygn. l.d .: A. Pawlowski

Cena wywoławcza:

2 400 zł

024
024

James Tibbits WILLMORE (1800 Birmingham - 1863 Londyn)

Dover, 1851 r.

staloryt kolorowany, papier, 49,5 x 64,5 cm w świetle passe-partout
opisany poniżaj kompozycji l. d.: J.M.W. Turner i p. d.: J. T. Willmore A.R.A. 1851

Cena wywoławcza:

800 zł

025
025

Pejzaż wenecki

olej, płótno, 40,5 x 61 cm
sygn. p. d.: H. Schaffer

Cena wywoławcza:

2 000 zł

026
026

Przeprawa przez rzekę

olej, deska, 26 x 38,5 cm

Cena wywoławcza:

3 400 zł

027
027

Słoneczniki, 1976 r.

olej, płyta, 69 × 60 cm
sygn. l. d.: Suchanek
na odwrocie: XII 1976 Orłowo/WP./Dor. I. Gucz-Bołądź/ofiarowuje wdzięczny/ pacjent/Suchanek

– Atelier artysty,

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

028
028

Rybacy w St. Jean de Luz
olej, płótno, 34 x 41 cm
sygn. l. d.: R. U. Rinaldi

Cena wywoławcza:

2 000 zł

029
029

Piwonie

olej, płótno, 69 x 90 cm
sygn. p. d.: Suchanek
na krośnie napis: „Piwonie”/Prof. Antoni Suchanek Orłowo 1975 r. z kolekcji obrazów lekarki z Sopotu Ireny Bołądź-Gutsch

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

030
030

Bencion (Benn) RABINOWICZ (1905 Białystok -1989 Paryż)

Akty (Nus), 1948 r.

kompletna teka zawiera 12 barwnych litografii; 44 × 32,5 cm (wymiar arkusza), każda z prac sygnowana na płycie: Benn przedmowa: Maximilien Gauthier

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

031
031

litografia barwna, papier, wym. widoku 49,5 x 65 cm
sygn. l. d. na kamieniu: Mane Katz
opis. p. d. na kamieniu

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

032
032

Pejzaż horyzontalny, 1999 r.

olej, płótno, 55 x 61 cm
sygn. p. d.: H. Cent Michalska
opis. i dat. na odwrocie

Cena wywoławcza:

2 700 zł

033
033

W niebieskim kręgu, 1988 r.

olej, płótno, 63 x 71 cm
sygn. p. d.: H Cent-Michalska
opis. i dat. na odwrocie

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

034
034

W pracowni, 2001 r.

olej, płótno, 73 x 54 cm
opis. i dat. na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

035
035

Przed wiejską chatą

akwarela, papier, 32 x 44,7 cm
sygn. p. d.: T. Nartowski

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

036
036

Pejzaż jesiennyz chatami

olej, płótno, 33,5 x 42 cm w św. oprawy
sygn. p. d.: ... Deneker (?)

Cena wywoławcza:

2 500 zł

037
037

W parku

technika mieszana, papier, 26,5 x 33,5 cm w św. passe-partout
na odwrocie napis odręczny: Eleszkiewicz/Ecole de Paris/Un certain intér?t (?)/ pour un collectionneur (?)

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

038
038

Karol HEIMROTH (1860 - 1930)

olej, płótno naklejone na tekturę, 9 x 18 cm w św. ramy
sygn. p. d.: Heimroth

Cena wywoławcza:

1 900 zł

039
039

Portret męski

olej, sklejka, 51,5 x 36 cm

Cena wywoławcza:

1 400 zł

040
040

Wesele krakowskie

olej, tektura, 25 x 35 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

041
041

Przed kuźnią

olej, sklejka, 18 x 24 cm
sygn. p. d.: K. ROHRHIRSCH/MÜNCHEN

Cena wywoławcza:

1 800 zł

042
042

Katedra

akwarela, karton, 57 x 41 cm
sygn. p. d. nieczytelnie

Cena wywoławcza:

950 zł

043
043

Baszta pod Zrębem w Gdańsku (Atutowa)

akwarela, papier, 27 x 22 cm
opis. l. d.: Danzig – Trümpfturm/nieczytelnie

Cena wywoławcza:

950 zł

044
044

Zenon ANISZEWSKI (ur. 1948, Grudziądz)

Szarża na koniu, 2020 r.

akwarela, papier, 38 x 27 cm
sygn. i dat. p. d.: Aniszewski/2020

Cena wywoławcza:

550 zł

045
045

Tresura, 2020 r.

akwarela, papier, 37,5 x 52,5 cm

Cena wywoławcza:

700 zł

046
046

Katarzyna (Katherine) LIBROWICZ (1912 Warszawa - 1991 Paryż)

Portret kobiety, 1977 r.

olej, płótno, 46 x 38 cm
sygn. i dat. p. d.: K. Librowicz 77

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

047
047

Michel ADLEN (1898, Saki (Ukraina) - 1980 Paryż)

Pejzaż śródziemnomorski

olej, płótno, 73 x 50 cm
sygn. p. d.: Adlen

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

048
048

Portret chłopca

olej, tektura, 33 x 23 cm
sygn. p. d.: K. Librowicz

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

049
049

Zbigniew CICHOWSKI (1913 Jarocin - 1984 Tarnowskie Góry)

olej, płótno naklejone na karton, 54 x 56 cm
sygn. p. d.: Zb. Cich.

Cena wywoławcza:

550 zł

050
050

Domki koło młyna, 1955 r.

gwasz, papier, 32,5 x 23 cm
sygn. i dat. u dołu: Anna Maślakiewicz-Brzozowska 1955 r.
na odwrocie opis.: 1955 r./Tam gdzie/teraz są działki-/przy ul. Lublańskiej. (?)/Domki/koło dawnego Młyna

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite