Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk

Aukcja VARIA 31

21.09.2019 sobota

17:00

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

09.09 - 21.09.2019

427 obiektów
001
001

Marian MOKWA (1889 - 1987)

Fiordy w Narwiku

akwarela, papier, 28,5 × 38,5 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: Mokwa
na odwrocie ołówkiem napis: Narwik (Norwegia) oraz nieczytelny napis długopisem

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

002
002

Marian MOKWA (1889 - 1987)

olej, płótno, 68 × 78 cm
sygn. p. d.: Mokwa

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

003
003

Marian MOKWA (1889 - 1987)

U wybrzeży Stambułu, 1914 r.

akwarela, papier, 36 x 49 cm
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Mokwa/…/Stambuł 1914
sygn. l. d.: Mokwa/…Stb 1914

Cena wywoławcza:

8 800 zł droit de suite

004
004

R. von Reicharch (poł. XIX w.)

Łodzie żaglowe przy brzegu, 1858 r.
olej, płyta, 41 × 51,5 cm
sygn. i dat. d.: R.v. Reicharch (?) (18)58

Cena wywoławcza:

8 000 zł

005
005

Kunz WALDECK-MEYER (Mittawa 1859 - Neuburg am Inn 1953)

Rybacy ciągnący sieci

olej, płótno, 62 × 90 cm
sygn. l. d.: KUNZ-MEYER

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

006
006

Friedrich Wilhelm JÄGER (1833 Schlitz-1888 Monachium)

Przy studni

olej, płótno, 67 × 93 cm
sygn. l. d.: Jäger/München
na odwrocie naklejka z wystawy w Monachijskim Towarzystwie Sztuki z 1886 roku

Cena wywoławcza:

17 000 zł

007
007

Jan GASIŃSKI (1903-1967)

Kwiaty

olej, płyta, 44 × 43,5 cm
sygn. p. d.: J. Gasiński

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

008
008

Alphons Leopold MIELICH (MIELICHHOFER) (1863 - 1929)

W turbanie

olej, deska, 19 x 15 cm
sygn. l. d.: A. L. MIELICH

Cena wywoławcza:

10 000 zł

009
009

Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE PESKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)

olej, tektura, 35 × 26,5 cm
sygn. l. d.: Peské
na odwrocie olejne przedstawienie malw

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

010
010

Mieczysław LURCZYŃSKI (1908 St. Petersburg - 1992 Paryż)

Hammam

olej, płyta, 45 × 31 cm w św. ramy
sygn. p. d.: LURCZYNSKI

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

011
011

Roman SZCZERZYŃSKI (1908 Bielsko-Biała - 1985 Dąbrowa Górnicza)

Ustka - Port I, 1962 r.

olej, płyta, 49 x 66 cm w św. ramy
sygn. i dat. p. d.: Szczerzyński R.62.
na odwrocie opis obrazu oraz naklejka BWA Katowice z I Ogólnokrajowych Targów Polskiej Plastyki Współczesnej z 1972 r.

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

012
012

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Talerz z dekoracją "Tancerka", 1970 r.

podarowany p. Irenie Bołądź-Gutsch z Sopotu; na odwrocie napis: TALERZ NAMALOWANY " TANCEKA”/przez Prof. ANTONIEGO SUCHANKA/ORŁOWO 1970 rok/podarowany dla ówczesnej jego lekarki Ireny Bołądź-Gutsch (Gucz) z Sopotu; fajans,...

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

013
013

Dora KUCEMBIANKA (1895 Warszawa - 1979 Chesnay)

Kobieta z kwiecistym welonem

olej, płótno, 35 x 27 cm; sygn. l. d.: dora/bianka; spękania warstwy malarskiej, płótno nienaprężone

Cena wywoławcza:

650 zł droit de suite

014
014

Zdzisław LACHUR (1920 - 2007)

Ognisty koń

tempera, płyta, 69 x 49 cm

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

015
015

Henryk BARANOWSKI (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Kwiaty w wazonie, 1983 r.

olej, płyta, 37,5 x 47 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z datą

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

016
016

Szymon (Simon, Szmaj) MONDZAIN (1890 Chełm - 1979 Paryż)

Martwa natura, 1921 r.

olej, płótno, 24 x 19 cm
sygn. i dat. p. d.: Mondzain/1921.

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

017
017

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Scena rodzajowa

olej, płótno, 29,3 × 50,5 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

3 800 zł

018
018

Spotkanie

olej, płótno, 46,5 × 96 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

11 000 zł

019
019

Oskar WILDA (1886 - 1958)

Widok na Kościół Mariacki od strony ulicy Piwnej

olej, płyta, 76 x 63 cm
sygn. l. d.: Oskar Wilda

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

020
020

Oskar WILDA (1886 - 1958)

Panorama Gdańska

olej, płyta, 43,5 x 62,5 cm
sygn. l. d.: Oskar Wilda

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

021
021

Theodor URTNOWSKI (1881 Toruń - 1963 Akwizgran)

Widok Gdańska od strony ulicy Wartkiej

olej, płótno, 40,5 × 60,5 cm
sygn. l. d.: TH. URTNOWSKI
na odwrocie pejzaż z Oliwy

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

022
022

Bogusław KĘDZIERSKI (1929 - 2010)

Pejzaż miejski z fontanną

olej, płótno, 48 × 52 cm
sygn. śr. d.: Kędzierski

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

023
023

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Z ziemi lubelskiej I, 1947 r.

olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947

na odwrocie opis.: "Z ziemi lubelskiej" I/1947 oraz pr. g: St.Cz./inw. 229.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

024
024

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

Kościół św. Anny w Warszawie

akwarela, papier, 14,5 x 11,5 cm
sygn. l. d.: M. Puchalski

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

025
025

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

Pomnik Jana III Sobieskiego w Łazienkach

akwarela, papier, 13,7 x 10 cm w św. ramy
sygn. p. d.: M. Puchalski

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

026
026

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

Ulica Podwale i klasztor Dominikanów w Lublinie

akwarela, papier, 10 x 14 cm w św. passe-parout
sygn. p. d.: M. Puchalski

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

027
027

Franciszek WÓJCIK (1903 Wojciechowo -1984 Zakopane)

Brzeg lasu, 1959 r.

olej, tektura, 37 x 48,5 cm
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 1959

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

028
028

Leszek PIASECKI (1928-1990)

Oblężenie zamku

olej, sklejka, 32,5 x 47,5 cm w św. ramy
sygn. p. d.: Leszek Piasecki

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

029
029

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

Hucuł na saniach, 1919 r.

akwarela, gwasz, tektura, 90 x 68,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Sichul 919

Cena wywoławcza:

9 000 zł

030
030

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Noc księżycowa

olej, płótno, 20,5 x 25,5 cm
sygn. l. d.: E. Dzierżencki
na odwrocie nalepka autorska z tytułem i techniką

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

031
031

Marius NIELSEN (1882 - 1971)

Na pastwisku

olej, płótno, 43,5 x 58 cm
sygn. l. d.: M. Nielsen

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

032
032

Marian MOKWA (1889 - 1987)

Pejzaż z łódką

olej, płótno, 50 x 80 cm
sygn. p. d.: Mokwa

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

033
033

Zenon ANISZEWSKI (ur. 1948, Grudziądz)

Przejażdżka nad brzegiem morza, 2019 r.

akwarela, papier, 40 x 64,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Aniszewski 2019

Cena wywoławcza:

650 zł

034
034

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912 - 1986)

Stara drewutnia, 1975 r.

gwasz, papier, 22 x 32,5 cm
sygn. i dat. l. d.: nieczytelnie/1975 r.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

035
035

Orzechy po wiosennej burzy, 1970 r.

gwasz, papier, 32 x 22,5 cm
na odwrocie opis: Rok po (…) sprzedaniu/połowy ogrodu

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

036
036

Adam MIĘDZYBŁOCKI (1883-1956)

Na polowaniu, 1954 r.

akwarela, gwasz, papier, 35,5 x 41,5 cm w św. passe-partout
sygn. i dat. p. d.: A. Międzybłocki/1954

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

037
037

Juliusz SŁABIAK (1917 - 1973)

Pejzaż z zaprzęgiem

olej, tektura, 24 x 33,5 cm
sygn. p. d.: Juliusz Słabiak

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

038
038

R.Windt (XIX/XX w.)

Droga w lesie
olej, płyta, 70 x 56 cm
sygn. p. d.: R. Windt

Cena wywoławcza:

2 400 zł

039
039

nieokreślony, XIX/XX w. ARTYSTA

Pejzaż z jeziorem

olej, płótno, 58 x 78 cm
sygn. l. d.: E. Wi… (nieczytelnie)

Cena wywoławcza:

1 900 zł

040
040

Wiktor KORECKI (1890-1980)

Pejzaż z rozlewiskiem, ok. 1920 r.

olej, płótno, 50 x 78 cm
sygn. l. d.: W. Korecki

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

041
041

Katarzyna (Katherine) LIBROWICZ (1912 Warszawa - 1991 Paryż)

Portret dziewczynki z warkoczami, 1956 r.

olej, płótno, 54,8 x 32,6 cm
sygn. i dat. l. d.: K Librowicz 56

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

042
042

Flecistka

olej, płótno, 46 x 33,5 cm
sygn. l. d.: K. Librowicz

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

043
043

Portret młodej kobiety w czepku

olej, płótno, 46 x 33 cm
sygn. l. d.: K. Librowicz

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

044
044

Stanisław SZWARC (1880 - 1953)

Rybak

tempera, tektura, 18,5 x 25 cm w św. ramy
sygn. p. d.: St. Szwarc

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

045
045

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

Para kochanków

olej, tektura, 14 x 20 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

046
046

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Czerwińsk, l. 40. XX w.

akwarela, papier, 28 x 20 cm w św. passe-partout

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

047
047

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Siedem mieczy boleści, 1945 r.

technika mieszana, papier, 103 x 79 cm w św. ramy
sygn. i dat. p. d.: IV/1945 r/Kasper/Pochwalski
na odwrocie przedstawienie kobiety ołówkiem

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

048
048

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Ogrodowe róże, 1972 r.

olej, płyta, 37,3 x 32 cm w św. ramy
sygn. p. d.: Suchanek
na odwrocie opisany

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

049
049

Chmury

olej, sklejka, 35 × 44,5 cm w św. passe-partout
na odwrocie opis.: St. Cz./inw. 283 oraz szkice ołówkiem

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

050
050

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

olej, płótno, 55 x 33 cm
sygn. na odwrocie na krośnie: W de Terlikowski
stan zachowania: liczne krakelury

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite