Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Sztuki Współczesnej – Sztuka Fantastyczna II

25.01.2020 sobota

19:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

11.01 - 25.01.2020

48 obiektów
01
01

Dariusz (yogoro) ZAWADZKI (ur. 1958 Szczecin)

Bez tytułu, 2019

olej, płyta, 110 x 100 cm,
sygnowany p.d.: [monogram 'DZ'] | 2019

Cena wywoławcza:

34 000 zł

Estymacja:

42 000 - 50 000 zł

02
02

Daniel PAWŁOWSKI (ur. 1989, Włocławek)

Babel, 2019

olej, szlagmetal, płótno, 90 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'Pawłowski 2019'

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

03
03

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942, Wieluń)

Source D'or, 1982

akryl, płyta, 46 x 33 cm,
sygnowany p.d.: 'W. SIUDMAK 1982' oraz opisany na odwrocie: '33x46 cm - 1982 | "SOURE D'OR." | W. SIUDMAK | Paris'

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

44 000 - 60 000 zł

04
04

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Android love, 2019

gwasz, tempera, kredka, papier, 29 x 29 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany l.g.: ‘T. Sętowski’

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

05
05

Moon Tower

brąz, granit, wys. 38 cm,
sygnowany: ‘Sętowski’

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

06
06

Wieża tajemnic, 2019

olej, płótno, 50 x 60 cm,
sygnowany p.d.: T. Sętowski oraz opisany na odwrocie: '"Wieża tajemnic" | olej, płótno, 50 cm x 60 cm | 2019 | Tomek Sętowski'

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 36 000 zł

07
07

Sen ołowianego żołnierzyka, 1989

olej, płyta, 160 x 122 cm,
sygnowany p.d.: 'T. SĘTOWSKI' oraz opisany na odwrocie: 'Tomek Sętowski "Sen ołowianego żołnierzyka | R. 1989 olej, płótno'

Cena wywoławcza:

29 000 zł droit de suite

Estymacja:

34 000 - 38 000 zł

08
08

Feta, 2002-2003

olej, płótno, 130 x 110 cm,
sygnowany p.d.: 'Rafał Kowalski' oraz opisany na odwrocie: 'RAFAŁ KOWALSKI | "FETA" | Gdańsk 2003 | 130x110 | No 1063'

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

09
09

Spojrzenie do wnętrza siebie, 2015

olej, płótno, 60 x 90 cm,
sygnowany p.d.: 'JJ2015' oraz opisany na odwrocie: 'JJ | JAROSŁAW | JAŚNIKOWSK | "SPOJRZENIE DO WNĘTRZA SIEBIE" | LEGNICA 02.11.2015 | NR-641' oraz pieczęć autorska

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

10
10

Marcin KOŁPANOWICZ (ur. 1963, Kraków)

Sypialnia podróżniczki, 2017

pastel, papier, 70 x 100 cm,
sygnowany l.d.: 'Marcin | Kołpanowicz | 2017' oraz opisany na odwrocie: 'MARCIN KOŁPANOWICZ 2017 | "SYPIALNIA PODRÓŻNICZKI" | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

11
11

Metamorfoza II, 2016

olej, płótno, 80 x 120 cm,
sygnowany l.d.: 'ŁP 2016' oraz opisany na odwrocie: 'Łukasz Prządka | Olej 120 x 80 cm | "Metamorfoza II" | 2016 r. | ŁP'

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

12
12

Babel, 2016

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygnowany p.d.: 'JSzynkarczuk 2016' oraz opisany na odwrocie: '"METAMORFOZA - BABEL" | -136-'

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

13
13

Artur KOLBA (ur. 1967)

Wieża Babel czyli utopię utopię, 2016

olej, płótno, 100 x 70 cm,
sygnowany p.d.: 'Artur Kolba 2016' oraz opisany na odwrocie: 'z cyklu "Metamorfozy" | "Wieża Babel czyli utopię utopię" | olej na płótnie | 100/70 cm | Artur Kolba 2016 grudzień'

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 500 zł

14
14

Zbigniew HINC (ur. 1947 Gdańsk)

W oczekiwaniu na męża

olej, płótno, 60 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'ZHinc'

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

15
15

Zagubieni

olej, płótno, 40 x 45 cm,
sygnowany p.d.: 'ZHinc'

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

16
16

Borys MICHALIK (1969 - 2018)

Nieznana okolica

pastel, papier, 48 x 63 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany l.d.: 'B. Michalik'

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 400 - 4 400 zł

17
17

Borys MICHALIK (1969 - 2018)

Metamorfoza (Łódź podwodna)

olej, płótno, 60 x 70 cm,
sygnowany l.d.: 'B. Michalik'

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

18
18

Dariusz ŚLUSARSKI ( ur. 1979, Częstochowa)

Imperium Słońca, 2016

olej, płótno, 70 x 90 cm,
sygnowany p.d.: 'Ślusarsky D.' oraz opisany na odwrocie: "Imperium Słońca" | 90x70 cm OLEJ | 2016 r | Daroisz Ślusarsky'

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

19
19

Symfonia Oceanu

olej, płótno, 110 x 90 cm,
sygnowany p.d.: 'Ślusarsky D.' oraz opisany na odwrocie: '"Symfonia Oceanu" | 90x110 cm | OLEJ | Dariusz | Ślusarsky'

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

20
20

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Trzeci wymiar czasu

akryl, płótno, 130 × 100 cm,
sygnowany p.d.: ’Olbiński’

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

21
21

Łatwo dostępna tożsamość, 2017

akryl, płotno, 130 x 100 cm,
sygnowany l.d.: 'Olbiński' oraz na odwrocie: '130 x 100 cm| Olbiński |2017'

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

22
22

Wdzięczny impuls

serigrafia, 38,5 x 58,5 (zadruk),
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', numerowany l.d.: '55/350'

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

23
23

Space Erased, 2016

akryl, płótno, 100 x 70 cm,
sygnowany l.d.: monogramem 'WB' oraz opisany na odwrocie: 'SPACE ERASED | 2016, AKRYL, 100X70 | W. BOROWSKI'

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

24
24

Dwa światy i jeszcze jeden, 1999

pastel, papier, 58,5 x 46,5 cm ( świetle passe - partout),
sygnowany p.d.: 'Yerk 99'

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

25
25

Toruń – 777 lat, 2009

akryl, płótno, 66 × 81 cm,
sygnowany p.d.: ’YERKA’

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

26
26

Aquarius, 2008

akryl, płótno, 50 × 61,
sygnowany p.d.: ’YERKA 08’ oraz opisany na odwrocie: ’JACEK YERKA | AQUARIUS | 2008 AKRYL’

Cena wywoławcza:

32 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

27
27

Salvador DALI (1904-1989)

Jeździec i jeleń, z cyklu "Bestiariusz La Fontaine'a", 1974

sucha igła, kolor z szablonu, papier Arches, wym. odcisku płyty 39,5 × 57,6 cm

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

28
28

Salvador DALI (1904-1989)

Place de la Concorde, 1974

sucha igła, akwatinta, papier Japon, wym. odcisku płyty 57,5 x 37, 5 cm,
sygnowany p. d. ołówkiem: Dali, l. d. ołówkiem: E.A.; wydawca: Perceval, Paryż; Lit.: Michler & Löpsinger 716

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

29
29

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, 1986

pastel, papier, 99,5 x 69,5 cm,
sygnowany u dołu: 'FStarowieyski / 1686 P'

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 19 000 zł

30
30

Bez tytułu, 1986

pastel, papier 99,5 x 69,5 cm,
sygnowany l. śr.: '16 FS 86 P'

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 19 000 zł

31
31

Spatium series, 2016

olej, płyta, 140 x 182 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Maksymilian Novák-Zempliński | 2016'

Cena wywoławcza:

68 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

32
32

Bez tytułu, 2018

olej, płyta, 80 x 130 cm,
sygnowany na odwrocie: ‘Maksymilian Novák - Zempliński | 2018’

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

38 000 - 50 000 zł

33
33

Karol BĄK (ur. 1961)

olej, płótno, 50 x 40 cm,
sygnowany p.d.: '[monogram wiązany] | BAK'

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 19 000 zł

34
34

Nie idź tam, 2019

olej, płótno, 73 × 54 cm,
sygnowany p.d.: ’K Słowiańska 2019’

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

35
35

Dariusz MILIŃSKI (ur.1957, Cieplice)

Dom kołodzieja, z cyklu "Domy wymieszkane", 2016-2018

olej, płótno, 70 x 80 cm,
sygnowany l.d.: 'D. MILINSKI 2016' oraz opisany na odwrocie: "(Z CYKLU DOMY WYMIESZKANE)" | "DOM KOŁODZIEJA" | D. Milinski 2016-18'

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

36
36

Mikołaj SĘTOWSKI (ur. 1987, Częstochowa)

Piękny umysł, 2018

olej, płótno, 120 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'M. SĘTOWSKI' oraz na odwrocie: 'MIKOŁAJ SETOWSKI | 100/120'

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

37
37

Banner Painters - New York, 2018

akryl, płótno, 50 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'STOKFISZ-DELARUE'

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

38
38

Adam i Ewa, 2018

akryl, olej, 80 x 70 cm (dyptyk), sygnowane na odwrociach: '"ADAM" | OLEJ, AKRYL | ZBIGNIEW SEWERYN 2018' oraz '"EWA" 80x70 cm | OLEJ, AKRYL | ZBIGNIEW SEWERYN 2019'

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 17 000 zł

39
39

Kazimierz OSTROWSKI (1917 Berlin - 1999 Gdynia)

gwasz, papier, 50 x 90 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.g.: 'K. OSTROWSKI'

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

40
40

Kadłuby, 1988

olej, płótno, 66 x 85 cm,
sygnowany na odwrocie: 'ŚWIESZEWSKI'

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

41
41

Ożywczy jad, 2019

olej, płótno, 81 x 97 cm,
sygnowany u dołu: 'Jaruga | Łukasz' oraz na odwrocie: '"OŻYWCZY JAD" 2019 | JARUGA Ł.D.'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

13 000 - 16 000 zł

42
42

Grzegorz STEC (ur. 1955, Kraków)

Ona, 1989

olej, płyta, 47 x 47 cm,
sygnowany p.d.: 'Grzegorz Stec 89'

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

43
43

Jacek DEHNEL (ur. 1980 Gdańsk)

Bez tytułu, 1999

pastel, karton, 57 x 32,5 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: 'Jacek Dehnel 1999'

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

44
44

Henryk WANIEK (ur.1942 Oświęcim)

Kompozycja, 1985

akwarela, ołówek, papier, 39 x 49 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany l.d.: 'sierpień 1985 Henryk Waniek' po prawej autorska dedykacja

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

45
45

Afrodyta z piany, 1979

akwarela, ołówek, papier, 49 x 71 cm,
sygnowany i datowany p.d.: ‘372 ct. 1979 Henryk Waniek’ oraz opisany l.d.: ‘AFRODYTA Z PIANY’

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

46
46

Aleksander Marek KORMAN (1953 - 2017 Wrocław)

All'unisono, 2005

pastel, olej, płótno naklejone na płytę, 69 x 50 cm,
sygnowany l.b.: 'all'unisono A.K. 20-05'

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 2 400 zł

47
47

Bez tytułu, 2005

pastel, papier, 66 x 48 cm,
sygnowany p.d.: 'A.K. | 20-05'

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 2 400 zł

48
48

Andrzej DYAKOWSKI (1936 Kraków - 2020)

technika mieszana, płótno, 80 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'A. DYAKOWSKI'

Dochód ze sprzedaży obrazu prof. Andrzeja Dyakowskiego zostanie przeznaczony na wsparcie klubu sportowego Ogniwo Sopot.

Cena wywoławcza:

1 000 zł