Dom Aukcyjny Agra-Art

Aukcja Sztuki Współczesnej

08.12.2024 niedziela

17:00

Dom Aukcyjny Agra-Art

ul. Wilcza 70

00-679 Warszawa

21.11 - 08.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

48 obiektów
201
201

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

AUTOPORTRET, ok. 1954

olej, tektura
23,5 x 16,8 cm
sygn. na odwr. l.g.: Zbigniew | Makowski | malował około roku | 1954

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 6 000 zł

202
202

KOMPOZYCJA SURREALISTYCZNA, 1975

olej, deska, asamblaż
54 x 34 cm
sygn. l.d. (w odbiciu lustrzanym): Zbigniew Makowski 75, p.d.: Zbigniew Makowski 1975

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

203
203

Maria ANTO (1937 Warszawa - 2007 Warszawa)

MARTWA NATURA DLA ANIOŁKA, 1983

olej, płótno
94 x 124 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Maria Anto 1983 „M.N. DLA ANIOŁKA“ | 92 x 125 cm | 845 [w kółku], przy l. krawędzi: Maria Anto 1968 [przekreślone] 125 x 92 | 321 [przekreślone]

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

204
204

Teofil OCIEPKA (1891- 1978)

NARODZINY CZŁOWIEKA, 1949

olej, papier naklejony na tekturę Inne tytuły: Urodziny Boga człowieka, Narodzenie człowieka, Narodziny Boga człowieka
75,5 x 121 cm
sygn. p.d.: Ociepka. | 1949 r.
Na odwrocie:

Cena wywoławcza:

60 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

205
205

AKT, 2001

brąz, podstawa kamienna
wys. 64 cm
sygn. z tyłu śr.: StanWys | 3/6 | 2001

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

206
206

Bronisław CHROMY (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

AURIGA KOSMOSU, lata 90 XX w.

brąz patynowany pełne wymiary rzeźby: 100 x 92 x 57 cm100 x 92 cm

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

207
207

Henryk STAŻEWSKI (1894 Warszawa - 1988 Warszawa)

NR 34, 1972

akryl, płyta
60 x 60 cm
sygn. na odwr. l.g.: nr. 34-1972, śr.g.: H. Stażewski

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

208
208

Stefan GIEROWSKI (1925 Częstochowa - 2022)

OBRAZ DCCCLXXXII, 2011

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: S. Gierowski | Ob. DCCCLXXXII | 2011

Cena wywoławcza:

200 000 zł droit de suite

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

209
209

BEZ TYTUŁU, 2017

akryl, płótno
100 x 130 cm
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: L. Tarasewicz 2017 | 130 x 100 | Acrylic on canvas

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

210
210

BEZ TYTUŁU (TETRAPTYK), 2016

akryl, płótno 50 x 50 cm (każda z czterech części)
50 x 50 cm

Cena wywoławcza:

75 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

211
211

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

ZNAK W GÓRACH, 1965

olej, płótno
55 x 45 cm
sygn. na odwr. na płótnie śr.: JERZY NOWOSIELSKI [pionowo], obok 1965; p.g.: 120
Na odwr. dwie nalepki:

Cena wywoławcza:

180 000 zł droit de suite

Estymacja:

200 000 - 280 000 zł

212
212

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

MATKA. MODLITWA, 2003/2015

olej, płótno
120 x 90 cm
sygn. p.d.: S. Baj
sygn. na odwr. p.g.: Stanisław Baj | Matka | Modlitwa | 2003 | 2015

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

213
213

Edyta HUL (ur. 1986)

ZWIERZĘ 14-19, 2014

olej, emalia, płótno
120 x 100 cm
sygn. na odwr. na pł. p.d.: Edyta Hul | 2014 GDAŃSK | „ZWIERZĘ 14-19“

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

214
214

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

WNĘTRZE, 1984

olej, płótno
147 x 97 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: Jacek | Sienicki | „wnętrze“ | ol pł 1984, l.g. nalepka galerii Milano w Warszawie
* Do Ceny Zakupu zostanie doliczony dodatkowo podatek graniczny VAT 8%

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

215
215

AKT, 1994

tusz pióro, papier kremowy
46,3 x 36,8 cm - wym. w świetle passe-partout
sygn. l.g. pionowo: JERZY NOWOSIELSKI 94

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

216
216

LES DEUX AGES, 1971

gwasz, tusz, prósz, papier LES DEUX AGES (Dwa okresy w życiu kobiety), 1971
59,5 x 73,5 cm
sygn. białym gwaszem l.d.: Lebenstein 71
na odwr. na podkładzie tekt. dłg. p.g.: „Les deux Ages“
Na odwrocie oprawy l.d....

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

217
217

FIGURA, 1962

gwasz, papier brązowy czerpany
43,5 x 33,3 cm
sygn. tuszem p.d.: LEBENSTEIN 62

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

218
218

FIGURA, 1963

tusz pióro, akwarela, papier
53,8 x 34 cm
sygn. dłg. l.d.: Lebenstein 63, p.d.: figure

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

219
219

LA COURSE PETRIFIEE, 1964

olej, płótno
81 x 130 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 64
Na odwr. na płótnie
sygn. i napis: Lebenstein | „La course petrifiee“ | 1964 | 60 M
na pł. zawiniętym na krosno napis: Le course petriefie
na płótnie dwie...

Cena wywoławcza:

100 000 zł droit de suite

Estymacja:

125 000 - 180 000 zł

220
220

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

BEZ TYTUŁU, 1983

olej, płyta pilśniowa
86 x 72 cm - wym. w św. ramy
sygn. na odwr. na płycie: BEKSIŃSKI 1983

Cena wywoławcza:

500 000 zł droit de suite

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

221
221

Q9, 1999-2000

olej, płyta pilśniowa
132 x 98 cm
sygn. na odwr. na płycie: BEKSIŃSKI Q9
p.g. a sticker with information how to store and maintain the painting

Cena wywoławcza:

500 000 zł

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

222
222

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

BESTIA III, 1988

tempera, akryl, papier
54,5 x 69 cm
sygn. l.d. białą farbą: J Tchórzewski 88
sygn. na odwr. tuszem śr.d.: J. Tchórzewski 88 | „BESTIA“ [oł.] III | akryl – tempera

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

223
223

SKRZAT, 1988

akryl, papier
100 x 70 cm
sygn. białą farbą l.d.: J. Tchórzewski 88
sygn. na odwr. śr.d.: J. Tchórzewski 88 | „SKRZAT“ | akryl, na wys. tytułu dopisane oł. liczby, l.: 9 [leżąca], p.: 34

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

224
224

Alfred LENICA (1899 - 1977)

NOWY ŚRODEK 33, 1961

tusz, gwasz, technika własna, papier milimetrowy
41,6 x 59 cm
sygn. p.d.: Lenica
na odwr. oł. śr.: Lenica | Warszawa | 1961 | Nowy środek 33

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

225
225

Alfred LENICA (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1967

gwasz, akwarela, tusz, technika własna, papier
49,2 x 64,2 cm - wym. w świetle passe-partout
sygn. tuszem śr. d.: Lenica
sygn. na odwr. p.g.: ALenica | 1967 | Warszawa-PARIS

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

226
226

WIOSENNE OCZEKIWANIE, 1996-97

akryl, płótno
147,5 x 98 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 1996-97
sygn. na odwr.: Jan Dobkowski | “WIOSENNE OCZEKIWANIE” | 1996-97 r. | AKRYL | 148 x 99 cm

Cena wywoławcza:

210 000 zł droit de suite

Estymacja:

240 000 - 260 000 zł

227
227

Władysław JACKIEWICZ (1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016 Gdańsk)

CIAŁO XVIII, 1983

olej, płótno
69,5 x 55 cm
sygn. na odwr. na górnej listwie krosna: W. JACKIEWICZ | CORPO XVIII/83

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

228
228

CIAŁO XV, 1983

olej, płótno
150 x 120 cm
sygn. p.d.: Jack | 83
sygn. na odwr. na górnej listwie krosna: W. JACKIEWICZ CORPO XV/83 | 150 x 120

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

229
229

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE, XII 1976 (SKŁADANKA)

tusz pióro, papier chiński kremowy
20,7 x 30,5 cm
sygn. p.g.: Zbigniew Makowski XII.1976.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

230
230

KOMPOZYCJA Z „LEDĄ Z ŁABĘDZIEM“ , 1981

tusz pióro, akwarela, papier KOMPOZYCJA Z „LEDĄ Z ŁABĘDZIEM“ LEONARDA DA VINCI, 1980
78 x 57,5 cm
78 x 57,5 cm

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

231
231

SZKICOWNIK, 1963-1978

tusz, akwarela, kredki, ołówek, papier
14 x 20,2 cm
Notatnik 100-kartkowy w oprawie płóciennej z nadrukiem na pierwszej stronie okładki: Pamiętnik.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

232
232

Józef CZAPSKI (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)

KOMÓDKA

kredki, ołówek, papier 16 x 11 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

233
233

SIEDZĄCY NAD WODĄ

akwarela, ołówek, papier
11 x 16,5 cm
11 x 16,5 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

234
234

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

OKO, 2008

tusz patyk, pędzel, papier
24,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.: M. Abakanowicz 2008

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 18 000 zł

235
235

AUTOPORTRET (ŁAZARZ?), 1999

węgiel, olej, papier o fakturze tkaniny
100 x 70 cm
sygn. na odwr. śr.: Sempoliński 29.V. 99. | Autoportret /Łazarz?/

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

236
236

Jerzy DUDA-GRACZ (1941 Częstochowa - 2004 Łagów)

NIEDZIELA 4, 1989

olej, płyta pilśniowa
34,5 x 31,5 cm
sygn. l.d.: D. G. 1302/89
na odwr. nalepka autorska z danymi obrazu, powyżej: 19, poniżej nalepki pieczątka zezwolenia na wywóz za granicę

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

237
237

Tadeusz DOMINIK (1928 Szymanów - 2014 Warszawa)

PEJZAŻ, lata 80. XX w.

akryl, płótno
46 x 55 cm
sygn. p.d.: Dominik
na odwr. na płótnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z podpisem

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

238
238

Marian DĄBROWSKI (1927 Tczew - 1995 Koszalin)

FORMY BIO URBANISTYCZNE 409, 1975

olej, płótno
140 x 120 cm
na odwr. l.g. nalepka z sygn.: MARIAN DĄBROWSKI | KOMPOZYCJA FORMY – BIO – URBANIST. 409 | 100 x 139 | OLEJ; p.g.: stempel – logo pleneru OSIEKI 75;

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

239
239

ŻUBRY, 1964

gwasz, tusz pędzel, papier
38 x 60 cm - wym. w świetle passe-partout
sygn. tuszem p.d.: JWilkoń | 1964
l.g.: dedykacja: Kochanemu Stefanowi | Deptuszewskiemu | JWilkoń | 5.V.1965

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

240
240

MIREK Z MISIEM (replika), 1956-1977

akwarela, gwasz, papier
47 x 28 cm - wym. w św. passe-partout
sygn. p.g.: ZM 56 – replika 1977

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 12 000 zł

241
241

BEZ TYTUŁU, 2002

grafika komputerowa, papier
36,2 x 28,4 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: BEKSiński 2002, p.d.: 8/50

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

242
242

Bożena WAHL (ur. 1932)

KOBIETA W CZERWONEJ SUKNI, przed 1982

olej, płótno
99,5 x 88,5 cm
sygn. śr.d.: WAHL
na odwr. na płótnie śr.g.: pieczątka zezwolenia na wywóz za granicę

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

17 000 - 20 000 zł

243
243

GłOWA, 1990

pastel, papier
65 x 50 cm
sygn. p.d.: Stasys
Na odwr. nalepka druk.: THE HAUSCHILDT FOUNDATION | No. 119 | STASYS | This artwork is the exclusively property of | The Hauschildt Foundation (1973)

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 24 000 zł

244
244

Jacek YERKA (ur. 1952, Toruń)

JESIENNY POŁÓW, 2024

pastel, papier naklejony na tekturę
50 x 59 cm
sygn. p.d.: YERKA 24

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

245
245

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

BRAMA, 1984

olej, płyta pilśniowa
90,5 x 79 cm
sygn. l.g. na sklepieniu bramy: SĘTOWSKI 84

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

246
246

Wiesław GARBOLIŃSKI (1927 Głowno - 2014 Łódź)

PO DRUGIEJ STRONIE SŁOŃCA, 1997

olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. p.d.: W. GARBOLIŃSKI 1997
na odwr. na g. listwie krosna: W. GARBOLIŃSKI TYT. „PO DRUGIEJ STRONIE SŁOŃCA“ 114 x 146 1997 r.

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

247
247

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

PLAC ZAMKOWY, 2016

olej, płótno
55 x 46 cm
sygn. p.d.: 2016 | E. DWURNIK
sygn. na odwr. na płótnie: 2016 | E. DWURNIK | „PL. ZAMKOWY“ | NR: XI [w ramce] – 728 – | 6174 [w ramce]

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

248
248

Igor MITORAJ (1944 Oederan - 2014 Pietrasanta)

PERSEUSZ, 1988

brąz patynowany, trawertyn
wys. 48 cm
sygn. p.d.: MITORAJ
na odwrocie wybity nakład: C 616/1000 HC

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł