Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART

Aukcja Sztuki Współczesnej

17.10.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART

ul. Wspólna 61/107

00-687 Warszawa

07.10 - 17.10.2019

Do wybranych obiektów doliczona zostanie opłata droit de suite.

76 obiektów
01
01

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

Żółty odwrócony, 1970

litografia barwna/papier, 28 x 42,5 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany na płycie: p.d.: "ANUSZKIEWICZ 1970"

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

02
02

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug, 2014

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany na odwrocie: "St. Baj/ Rzeka Bug/ 2014"

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

03
03

Artur BART

Król

brąz, marmur, wysokość: 23 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

04
04

Mariusz BRZYZEK (ur. 1984, Rabka Zdrój)

I'm so sorry honey, 2019

akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany na odwrocie: "Mariusz Brzyzek/ I'm so sorry honey/ Maj 2019 r. Kraków"

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

05
05

Olga BUKOWSKA (ur. 1979, Kijów)

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: "Bukowska O"

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

06
06

Bez tytułu, 2014

olej/płótno, 90 x 60 cm
sygn. l.d.: "Bukowska ' 14"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

07
07

Marc CHAGALL (1887-1985)

Lithographe III (okładka i album z litografią barwną), 1969

litografia barwna/papier, 32,5 x 77 cm (rozmiar całkowity okładki)

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

08
08

J Cukier

Pejzaż zielony, 1978 – 2007, olej/płótno, 70 x 80 cm
sygn. p.d.: J. Cukier 78/ 2007"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

09
09

Marcin DEMBOWSKI (ur. 1979)

Nocna wizja, 2013

technika mieszana/deska, 34 x 24 cm (rozmiar deski), 48,5 x 38 cm w oprawie
sygn. p.d.: "AMINO"

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

10
10

Daniel Jerzy de TRAMECOURT (1950 - 2015 Łódź)

Mężczyzna z kukiełką, 1986

akwarela/papier, 28,5 x 19 cm w świetle passe – partout, 42 x 31,5 cm w oprawie
sygn. l.d.: "DANIEL 1986" oraz opisany: "Marku nie martw się stratą jednego gdy oczekuje cię wielość" DANIEL 1986 rok

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

11
11

Bez tytułu, 1987

akwarela/papier, 23 x 15,5 cm w świetle passe – partout, 36,5 x 28,5 cm w oprawie
sygn. l.g.: "DANIEL 1987"

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

12
12

Joanna DŁUŻNIEWSKA (ur. 1964)

Gra w piłkę, 2019

olej/płótno, 60 x 80 cm

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

13
13

Joanna DŁUŻNIEWSKA (ur. 1964)

Trzy Marie, 2019

technika własna, olej, akryl/płótno, 80 x 60 cm

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

14
14

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Bez tytułu, 1984

serigrafia barwna/papier, 11,5 x 11,5 cm x 3 (tryptyk) w świetle passe – partout
20 x 45 cm w oprawie
edycja jednej pracy 30/51, dwie pozostałe 18/51

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

15
15

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Plac Trzech Krzyży, 2017

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany p.d.: „E. Dwurnik”

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 28 000 zł

16
16

Barbara FRANKIEWICZ (ur. 1959, Bogatynia)

Z cyklu "Porządek - Żółty", 2010 - 2019

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygn. p.d.: "B. Frankiewicz 2010/2019/26"

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

17
17

Z cyklu "Porządek - Pomarańczowy", 2010 - 2019

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygn. p.d.: "B. Frankiewicz 2010/ 2019/27"

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

18
18

Jan GÓRA (ur. 1936, Dukszty (Litwa))

Bez tytułu, 1986

olej/płótno, 50 x 58 cm
sygn. p.d.: "Jan Góra 86"

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

19
19

Maria JÓZEWICZ

Chien melancolique

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

20
20

Maria JÓZEWICZ

Piesek angielski dżentelmen

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

21
21

Maria JÓZEWICZ

Nowa fryzura

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

4 200 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

22
22

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Ryby (Les Poissons)

litografia barwna/papier, 45 x 56,7 cm w świetle passe – partout, 54 x 74 cm wymiar arkusza
sygnowany na płycie l.d.: "Kisling"

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 5 000 zł

23
23

Anna KRÓLIKIEWICZ

litografia/papier, 23 x 19,5 cm w świetle passe – partout

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

24
24

Anna KRÓLIKIEWICZ

Mężczyzna z papierosem

litografia/papier, 27,5 x 20 cm w świetle passe – partout

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

25
25

Adam KOŁAKOWSKI

olej/płótno, 120 x 100 cm

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

26
26

Adam KOŁAKOWSKI

olej/płótno, 120 x 100 cm

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

27
27

Władysław KOZIOŁ (ur. 1929)

olej/płótno, 100 x 130 cm
sygn. p.d.: "Kozioł"

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

28
28

Lech KUNKA (1920-1978)

Akt, 1965

technika własna, olej/płyta, 122 x 61 cm
sygn. p.d.: "L. Kunka 65 r."

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

29
29

Gertruda KUZIEMSKA-WILCZOPOLSKA (ur. 1935)

Pejzaż wodny I, 1965

olej/papier, 43 x 36 cm w świetle passe – partout
sygnowany na odwrocie: „Gertruda Kuziemska – Wilczopolska/ lata ok. – 1965 rok”

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

30
30

Pejzaż wodny II, 1965

olej/papier, 43 x 30,5 cm w świetle passe – partout

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

31
31

Bez tytułu, 1976

technika własna/papier, 40,5 x 29 cm
sygnowany na odwrocie: „Gertruda Wilczopolska/ lata 76 tzn 1976 rok”

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

32
32

Jan LENICA (1928 Poznań - 2001 Berlin)

offset/papier, 59 x 41 cm
sygnowany na płycie p.d.: "Lenica"

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

33
33

Margareta LEWKOWICZ

Złoty koń, 2015

kamionka, płatki złota, marmur wysokość: 23 cm

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

34
34

Margareta LEWKOWICZ

Struś, 2017

kamionka, żelazo wysokość: 35 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

35
35

Tadeusz ŁAPIŃSKI (Rawa Mazowiecka, 1928-2016, Floryda)

technika własna, olej/płótno, 64 x 44 cm
sygn. p.d.: "T. Łapiński"

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

36
36

Joanna ŁAPUSZEK

Akt

olej/płótno, 158,5 x 129 cm

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

37
37

Mieczysław MISCEWY (1927 - 2015)

Struktury, lata 60-te XX wieku

gwasz/papier, 33,5 x 48 cm w świetle passe - partout

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

38
38

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882 - 1965)

Akt leżący

akwarela/papier, 28 x 44 cm w świetle passe - partout
sygn. p.g.: "Tymon"

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

39
39

Akt stojący

akwarela/papier, 35 x 26,5 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: "Tymon"

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

40
40

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt z lusterkiem, 1997

serigrafia/papier, 92 x 70 cm
edycja: e/a
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: „Jerzy Nowosielski 1997.” oraz numerowany l.d.: „e/a”

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

41
41

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Plakat "National Arts Club" z podpisem autora

offset/papier, 79 x 54,5 cm
sygnowany odręcznie p.d.: "Olbiński" oraz na płycie p.d.: "Olbiński"

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

42
42

Pablo PICASSO (1881-1973)

Tête

litografia barwna/papier, 75,5 x 55,5 cm
edycja 187/500
sygnowany ołówkiem przez wnuczkę p.d.: "Collection Marina Picasso" oraz numerowany l.d.: "187/500"

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

43
43

Jan PŁASKOCIŃSKI (1919 Puławy - 1993 Warszawa)

Tryptyk

litografia barwna/papier, 11,5 x 11,5 cm x 3 w świetle passe – partout
edycja: 8/150
każdy sygnowany ołówkiem p.d.: "Płaskociński" oraz jeden numerowany l.d.: "H.C. 8/150"

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

44
44

Ewa PRZYBYŁA (ur. 1933)

Domki

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygn. l.d.: "EVA"

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

45
45

Ewa PRZYBYŁA (ur. 1933)

Jeździec

olej/płótno, 80 x 80 cm
sygn. p.d.: "EVA"

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 3 500 zł

46
46

Milton RESNICK (1917-2004)

Postać

olej/deska, 40,5 x 14,5 cm
sygn. śr.d.: "Resnick" oraz śr.g.: "Milton Resnick"

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

47
47

Antoni RUS

olej/papier, 40 x 48,50 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: "Antoni Rus"

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

48
48

Antoni RUS

Kwiaty

olej/papier, 50 x 39 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: "Antoni Rus"

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

49
49

Andres SEGOVIA (1929-1996)

Envol de Coccinelles, 1975

olej/płótno, 79 x 63 cm
sygnowany l.g. "SEGOVIA"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

50
50

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Strefa ciszy, 2019

olej, akryl/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: „T. Sętowski, rok 2019”

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł