Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART

Aukcja Sztuki Współczesnej

04.06.2020 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART

ul. Mazowiecka 11 A

Warszawa

Do wybranych obiektów doliczona zostanie opłata droit de suite.

71 obiektów
01
01

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

Kompozycja z teki "Inward eye", 1970

serigrafia/papier, 48 x 38 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: "Anuszkiewicz"

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł

02
02

Kompozycja geometryczna, 1968

litografia barwna/papier, 41 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 165/200 1968'
wiersz "Fall 1961" Roberta Lowella na odwrociu

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

03
03

Żółty odwrócony, 1970

litografia barwna/papier, 28 x 42,5 cm
sygnowany i datowany na płycie: p.d.: "ANUSZKIEWICZ 1970"

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

04
04

Kartuzy II, 1985

akwarela/papier, 32 x 47 cm
sygnowany na odwrocie: "Barbara Badawska 85/ "Kartuzy II"

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

05
05

Joanna BANEK (ur. 1967)

Z cyklu "Struktury niepodległe", 2019

technika mieszana, akryl, sznurek/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany na odwrocie: "Joanna Banek/ Mix media, 2019/ Z cyklu Struktury Niepodległe"

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

06
06

Joanna BANEK (ur. 1967)

Z cyklu "Botanika", 2019

technika mieszana, akwarela, akryl/płótno, 80 x 80cm
sygnowany p.d.: "J. Banek 2019"

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

07
07

Joanna BANEK (ur. 1967)

Z cyklu "Botanika", 2019

technika mieszana, akryl/płótno, 30 x 30 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

08
08

Henryk BARANOWSKI (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Capri

olej/płótno, 50 x 60cm
sygnowany l.d.: "H. Baranowski"

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

09
09

Toruń

olej/płótno, 20 x 60 cm
sygnowany p.d.: "H. Baranowski"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

10
10

Cor Aegrum

mosiądz, 34 x 10,5 x 10,5 cm
sygnowany na podstawie: "W.Bielak"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

11
11

Marc CHAGALL (1887-1985)

Lithographe (okładka), 1960

litografia barwna/papier, 32,5 x 53,4 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

12
12

Rozmowa

miedzioryt/papier, 27,8 x 38,2 cm
sygnowany p.d.: „Zbigniew Czop” oraz numerowany l.d.: „16/70” I opisany śr.d.: „Rozmowa”

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 6 000 zł

13
13

Karmiący gołębie, 2013

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany p.d.: "Mikołajki/ JD 2013"

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

14
14

Bez tytułu (tryptyk), 1984

serigrafia barwna/papier, 11,5 x 11,5 cm (każdy)
edycja pracy pierwszej 22/51, drugiej 4/999, trzeciej 51/51
20 x 45 cm w oprawie (całość)

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

15
15

Mikołaj DZIEKAŃSKI (ur. 1978 r., Warszawa)

Bez tytułu, 2017

technika własna, akryl, sklejka/płyta, 80 x 80cm
sygnowany na odwrocie: "2017/ Mikołaj/ Dziekański/ Bez tytułu/ sklejka/deska"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 5 000 zł

16
16

Pole zimą, 2008 - 2009

olej/płótno, 180 x 110 cm
sygnowany p.g.: "Fogtt 2009" oraz sygnowany I opisany na odwrocie: "Fogtt/ 8 XII 2008/ olej 23/II/ 2009"
na odwrocie autorska dedykacja artysty dla właścicielki obrazu

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

17
17

brąz, kamień, 9,5 x 41 x 6,5cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 5 000 zł

18
18

brąz, kamień, 21 x 45,5 x 12 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 5 000 zł

19
19

Barbara FRANKIEWICZ (ur. 1959, Bogatynia)

Z cyklu "Metropolis", 2019

olej/płyta, 50x 60 cm
sygnowany l.d.: "B. Frankiewicz 2019/21"

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

20
20

Z cyklu "Metropolis", 2018

akryl/płyta, 50 x 60 cm
sygnowany l.d.: "B. Frankiewicz 2018/22"

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

21
21

Filip KALKOWSKI (ur. 1979 r., Gdańsk)

olej/płótno, 73 x 63 cm
sygnowany p.d.: "Kalkowski"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

22
22

Port w Saint Tropez

litografia barwna/papier, 38,5 x 29cm
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

23
23

technika mieszana, żywica, drewno, wysokość: 33 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

24
24

Marcin KOZŁOWSKI (ur. 1984, Działdowo)

Bez tytułu, 2016

akryl/płótno,130 x 100cm
sygnowany na odwrocie: "Marcin Kozłowski/ akryl/ 130 x 100 cm/ 2016"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

25
25

Konwersacja, 1984/2008

Brąz, wysokość: 45,5 cm
sygnowany na spodzie ; "Mariusz Kulpa" oraz opisany: "Konwersacja"/ (brąz)/ 1981/2008"

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

26
26

Łodzie, 1958

olej/płótno, 40 x 48 cm
sygnowany na odwrocie: "Gertruda Kuziemska - Wilczopolska/ lata ok 1958 r."

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

27
27

Kompozycja z ustami - Ilustracja do poezji Eugenio Montale: "CINQUANTE ANS DE POESIE", 1972

litografia barwna/papier, 33,2 x 23,9 cm
sygnowany p.d.: "Lebenstein"

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

28
28

Druid 2, 1999

technika mieszana, olej/płótno, 122 x 80 cm
sygnowany l.śr.: "Alina Kaczmarek '99" oraz opisany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

29
29

Maska, 1991

olej/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany na odwrocie: "Mayron Mayra/ olej 1991/ 90 x 120/ "Maska"

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

30
30

Bez tytułu, 1992

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany l.d.: "Mądrawska 1992"

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

31
31

Kobieta, 2001

olej/płyta, 46 x 62 cm
sygnowany ldl.: "Mądrawska 2001" oraz na odwrocie: "Kobieta"/olej, płyta, 46 x 62/ 2001 r"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

32
32

Bez tytułu, 2004

akwarela/papier, 30,5 x 18 cm
sygnowany p.d.: "Mądrawska 04"

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

33
33

Borys MICHALIK (1969 - 2018)

pastel/papier, 35 x 50 cm w świetle passe – partout

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

34
34

Bez tytułu, 2014

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany na odwrocie: Milanowski/ 2014"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

35
35

olej/płótno, 69 x 100 cm
sygn. p.d.: "MISCEWY"

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

36
36

Le Mandiant Patient

olej/płótno, 15 x 45 cm
sygnowany p.d.: "henrY-Art"

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

37
37

Misere des Passagers

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany l.d.: "Henry-Art/ 70/ 73/ 49/64"

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

38
38

Bez tytułu, 2010

olej/płótno, 29 x 39cm
sygn. l.d.:"Jul. Narzyński" oraz opisany na odwrocie: "Juliusz Narzyński/ 2010"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

39
39

Akt leżący

akwarela/papier, 39x 58,5cm wymiar w świetle passe-partout
sygnowany p.śr.: "Tymon"

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

40
40

Akt stojący

akwarela/papier, 55 x 40 cm
55 x 40 cm w świetle passe - partout
sygnowany p.śr.: "Tymon"

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

41
41

Ścieżka Canoe 3.08.2017, 2017

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

42
42

Wyspa 1, 2019

olej/płótno, 65 x 62 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

43
43

Marian OSIECKI (1929 - 2003)

Delfiny

olej/płyta, 71 x 100 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

44
44

Marian OSIECKI (1929 - 2003)

Konie

olej/płótno, 66 x 54 cm
sygnowany p.d.: "M Osiecki"

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

45
45

Ewa PELLO (ur. 1964)

olej/płótno, 70 x 100 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

46
46

Autumn, 1981

olej/płyta, 60x 50 cm
sygnowany p.d.: "J Przybył 81"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

47
47

Michał REJNER (ur. 1995, Ruda Śląska)

MR81-S1, 2020

olej/płótno,120 x 100 cm
sygnowany p.d.: "M.Rejner"

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

48
48

MR66-S1, 2019

olej/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

49
49

Jan SAUDEK (ur. 1935)

The story of flowers - zestaw pięciu fotografii, 1987

odbitka żelatynowo - srebrowa/papier, wymiary fotografii: 29,5 x 24,7 cm; 29,3 x 24,8 cm; 29,7 x 24,5 cm; 29,2 x 24,6 cm; 29,3 x 24,4 cm

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

50
50

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Strażnik czasu

inkografia/papier, 32 x 150 cm w świetle passe - partout
edycja: 10/100
sygnowany l.d.: "T. Sętowski" oraz opisany śr.d.: "Strażnik czasu" i numerowany p.d.: "10/100"

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł