Aukcje internetowe

Aukcja Sztuki Dawnej

26.11.2024 wtorek

15:00

Aukcje internetowe

ul. Dzielna 3

00-162 Warszawa

Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii Artinfo.pl - ul. Dzielna 3, Warszawa,
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

Informacje o licytacji i obiektach: +48 506 122 445, aukcje@artinfo.pl

Prezentowane na aukcji obiekty ocenia i certyfikuje agencja Ad-Arte Adam Chełstowski.

WARUNKI SPRZEDAŻY:

PODATKI I OPŁATY:
- Opłata organizacyjna: do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Wynosi ona 20%.

FINAŁ I DOGRYWKA:
Godzina 21:00 to czas zakończenia licytacji obiektu nr 1 w katalogu. Licytacja każdego kolejnego obiektu kończy się o minutę później.

LICYTACJA

31 obiektów
01
01

Wyjazd na polowanie, 1869

olej, tektura,
35 x 19,5 cm,
w oprawie 51 x 35 cm,
sygn. na odwrociu: Max Gierymski 1869 | Monachium | „Wyjazd na polowanie”

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

02
02

Powrót z pola, 1890

olej, płótno, 37 x 78 cm,
sygn. p. d.: A. Kędzierski

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

90 000 - 130 000 zł

03
03

Pejzaż z pola

olej, płótno, 130 x 70 cm,
sygn. l.d.: J. Gunarowski

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

04
04

Starość i młodość

pastel, tektura,
48 x 70 cm,
w oprawie 65 x 87 cm,
sygn. śr. d.: T. Axentowicz

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

05
05

Władysław CZACHÓRSKI (1850 Lublin - 1911 Monachium)

Ułan

olej, płótno, 36,5 x 71,5 cm,
sygn. p.d.: W. Cz.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

06
06

Stanisław GÓRSKI (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Góralka w różowej chustce, I poł. XX w.

pastel, karton, 50 x 35,5 cm,
sygn. p. d.: St. Górski

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

07
07

Jan KONARSKI (1850-1918)

Czerkies

olej, tektura,
20 x 12 cm,
w oprawie 30 x 39 cm,
sygn. l.d.: Konarski

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

08
08

Otto Eduard PIPPEL (1878 Łódź - 1960 Planegg k. Monachium)

Polowanie par force, lata 30-te XX w.

olej, płótno, 81,5 x 71 cm,
sygn. p.d.: Otto Pippel

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

09
09

Hucułki zimą

olej, płótno, 50 x 72 cm,
sygn. p.d.: Wł. Jarodzki

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

10
10

Ludwik MISKY (1884 - 1938)

Kobieta w pejzażu, pocz. XX w.

olej, płótno, tektura, 35 x 45 cm,
sygn. p. d.: MISKY

Cena wywoławcza:

2 900 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

11
11

W letni dzień, I poł. XX w.

olej, tektura 27 cm x 37 cm,
sygn. p. d.: St. Ordyńska
na odwrocie szkic do kompozycji: Akt na kanapie

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

12
12

Pejzaż z chatą, przełom XIX / XX w.
olej, płótno dublowane, 28 x 43, 5 cm,
sygn. p.d.: St.Dębicki

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

13
13

Pejzaż, II poł. XIXw.

olej, płótno,
44 x 67 cm,
w ramie 60 x 82 cm,
sygn. na ramie cyrylicą: N. Fokin

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

14
14

Pejzaż letni, 1927

olej, tektura, 37 x 55 cm,
sygn. p.d.: St. CZAJKOWSKI

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

15
15

Pejzaż z ruinami na wzgórzu, po 1910

olej, płótno naklejone na tekturę, 11 x 18 cm,
opisany na odwrociu: Stwierdzam autentyzm pracy śp. Eligiusza Niewiadomskiego | Stanisława Niewiadomska | bratanka |Warszawa 1925 r.

Cena wywoławcza:

2 900 zł

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł

16
16

Stodółka w Drobindze nad Niemnem, po 1910

olej, płótno naklejone na tekturę 28 x 38 cm
na odwrociu papierowa naklejka z odręcznym napisem: Stodółka w Drobindze | nad Niemnem | El. Niewiadomski

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

17 000 - 23 000 zł

17
17

Zmrok nad stawem, po 1910

olej, tektura 15 x 13 cm,
opisany na odwrociu: E. Niewiadomski

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 300 - 4 500 zł

18
18

Nocka, po 1910

olej, tektura 11,5 x 15,5 cm
opisany na odwrociu: E. Niewiadomski | „Nocka”

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 900 - 4 000 zł

19
19

Żaglówki w Wenecji, lata 30-te XX w.

olej, tektura, 70 cm x 50 cm

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

20
20

Żaglówki, lata 30-te XX w.

olej, tektura, 70 cm x 50 cm

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

21
21

Sanie, 1929
olej, płyta, 20 x 29 cm,
sygn. l.d.: T. JOSEFOWICZ | 1929

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

22
22

Juliusz SŁABIAK (1917 - 1973)

Ułani

olej, płótno; 35,3 x 49,8 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak.

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

23
23

Zachód słońca, 1904

olej, płótno, 56 x 90 cm
sygn. p.d.: Władysław Stanisław Gołaszewski Warszawa 1904,
na odwrociu naklejka wystawowa salonu obrazów Juliana Burofa w Warszawie

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

24
24

Jakub Michał KASPROWICZ (1905 Zubrza - 1975 Komorów)

Wzburzone morze

olej, płótno, 60,5 x 91 cm
sygnowany p.d.: J. M. Kasprowicz
na odwrociu opisany nieczytelnie na krośnie malarskim

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 7 000 zł

25
25

Kuropatwy na śniegu

akwarela, papier,
37 x 49 cm w świetle passe partou,
w oprawie 60 x 72 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

26
26

Martwa natura

akwarela, papier
34 x 48 cm
54 x 68 cm w oprawie
sygn. l.d.: Rafał Malczewski

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

27
27

Ludwik LILLE (1897-1957)

Personnages

akwarela, papier
25,5 x 34 cm

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

28
28

Jerozolima - widok na bazylikę Grobu Pańskiego, 1934

ołówek, papier, 25 x 35 cm
Na odwrocie notatka artysty, dotycząca podarowania rysunku rodzinie dr. Mecha, działacza narodowego, więzionego przez Gestapo w „Hotel Palace” w Zakopanem

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

29
29

Antoni UNIECHOWSKI (1903 Wilno - 1976 Warszawa)

Uczta Sarmatów

tusz, papier, 29 x 20 cm,
sygn. p.d.: AU

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

30
30

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 Mława - 1988 Kraków)

Witkowice

tusz, papier;
17 x 21,5 cm;
27 x 33 cm w oprawie;
sygn. p.d.: H. Rudz

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

Estymacja:

400 - 800 zł

31
31

Jan CYBIS (1897 - 1972)

Pejzaż (wieś)

ołówek, papier;
17 x 26,5 cm;
30 x 39 cm w oprawie;
sygn. p.d.: JAN CYBIS

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

Estymacja:

400 - 800 zł