Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Sztuk Pięknych. XX/XXI wiek

14.12.2024 sobota

16:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

30.11 - 14.12.2024

Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

70 obiektów
01
01

Wigilia, 2024

olej, płótno, 100 x 130 cm,
sygnowany p.d.: 'A. UMIASTOWSKI 24'

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

02
02

Tomasz Alen KOPERA (ur. 1976, Kożuchów)

EX08, 2021

olej, płótno, 140 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'ALEN' oraz opisany na odwrocie: 'Tomasz Alen Kopera | "EX08" | 2021'

Cena wywoławcza:

100 000 zł droit de suite

Estymacja:

140 000 - 160 000 zł

03
03

Jacek YERKA (ur. 1952, Toruń)

Ślepa uliczka, 1990

akryl, płótno, 82,5 x 90, sygnowany p.d.: 'YERKA 90' oraz opisany na odwrocie: 'JACEK YERKA | "ŚLEPA ULICZKA" | AKRYL 1990'

Cena wywoławcza:

98 000 zł droit de suite

Estymacja:

150 000 - 180 000 zł

04
04

Jacek YERKA (ur. 1952, Toruń)

Talking Roadster, 2018

ołówek, karton, 21 cm x 29,7 cm,
sygnowany ołówkiem u dołu: 'TALKING ROADSTER' oraz p.d.: 'YERKA 18'

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

05
05

Jacek YERKA (ur. 1952, Toruń)

Kamuflaż, 2018

ołówek, papier, 20.8 cm x 29.5 cm,
sygnowany ołówkiem u dołu: 'KAMUFLAŻ' oraz p.d.: 'YERKA 18'

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

06
06

Autoportret w zielonym Bugatti

gouttelette, papier, 58 x 43 cm (zadruk), ed. 64/100,
wyd. Chelsea Green Editions,
do pracy dołączony certyfikat wnuczki artystki Victorii Łempickiej

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

07
07

Odwiedziny nie w porę, 2024

technika własna, papier, 70 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'H. Cześnik 2024'

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

08
08

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

Bez tytułu, 1988

flamaster, papier, 32 x 23 cm,
sygnowany p.d.: 'Beksiński' oraz na odwrocie: 'Beksiński 1988'

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

09
09

Siedząca IX, 1988

olej, płótno, 100 x 81 cm,
sygnowany p.d.: 'Ostrogórski'88' oraz opisany na odwrocie: 'JERZY | OSTROGÓRSKI | "SIEDZĄCA IX" | olej, 1988'

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

10
10

Ireneusz PIERZGALSKI (1929 Łódź - 2019 Łódź)

Było, 2008

olej, płótno, 100 x 81 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: 'IRENEUSZ PIERZGALSKI | 2008 "BYŁO"| 100 x 81 cm | olej'

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

11
11

Andrzej BATOR (ur. 1951, Łódź)

Wypukłe - wklęsłe, 2016

akryl, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: '"WYPUKŁE - WKLĘSŁE" | ANDRZEJ JAN BATOR | [PODPIS] | 100 x 100 / AKRYL / 2016 ROK'

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

12
12

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Bez tytułu, 1979

technika własna, 50 x 50 cm,
sygnowany na odwrocie: 'JAN ZIEMSKI | 1979 r'; nalepka: 'Desa. Works of Modern Art' z opisem pracy

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

13
13

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Postać, 1993

serigrafia, papier, 45 x 29,5 cm,
sygnowany l.bok: 'JERZY NOWOSIELSKI 93 II/36/50'

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

14
14

Bez tytułu, 2018

akryl, płótno, 130 x 100 cm,
opisany na odwrocie: 'Leon Tarasewicz | Acrylic on canvas | 100x130'

Cena wywoławcza:

72 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

15
15

Andrzej GIERAGA (ur. 1934, Śliwniki)

Obraz CCXLVII, 1994

technika własna, płyta, 75 x 60 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: 'ANDRZEJ GIERAGA| OBRAZ CCXLVII|WYM. 75x60|TECH. WŁASNA|ROK 1994'

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

16
16

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

Gestalt-sin, 1970

sitodruk, tworzywo sztyczne, 40 x 60 x 4 cm,
sygnowany na odwrocie na nalepce 'Vasarely',
Wydawca: Editions du Griffon, Neuchâtel, Szwajcaria
edycja 150/300

Cena wywoławcza:

4 400 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

17
17

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Białe głowy poetów na postumentach, z cyklu "Podróże autostopem", 1991

olej, akryl, płótno, 97 x 146 cm,
sygnowany p.d.: '1991 | E. DWURNIK'; opisany p.d.: 'BIAŁE GŁOWY | POETÓW NA POSTUMENTACH', opisany na odwrocie: '1991 | E. DWURNIK | NR: IX-603 | -1660 | BIAŁE GŁOWY | NA POSTUMENTACH'; '1660'

Cena wywoławcza:

130 000 zł droit de suite

Estymacja:

170 000 - 200 000 zł

18
18

Bez tytułu (Dama z gronostajem), 2022

akryl, olej, płótno, 70 x 60 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: 'MARTYNA CZECH | BEZ TYTUŁU | 70x60 CM | akryl&olej na | płótnie | 2022'

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

19
19

Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985, Kraków)

Wizyta u Beckmanna, 2010

olej, płótno, 81 x 60 cm,
sygnowany p.d.: 'Kat. Karpowicz' oraz opisany na odwrocie: 'KATARZYNA | KARPOWICZ | "WIZYTA U BECKMANNA" | 81x60 | olej płótno | 2010

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

20
20

Bez tytułu, lata 90. XX wieku

pastel, papier, 65 x 49,5 cm,
sygnowany p.d.: 'Stasys'

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

21
21

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, 1990

pastel, kredka, papier, 23,5 x 31,5 cm,
sygnowany l.g.: 'F.S. | 1690'; litera 'P' w okręgu

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

22
22

Orum Aeternitastis, 1990

gwasz, pastel, kredka, papier, 24 x 35,5 cm,
sygnowany p.g.: 'F.S. 1690'

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

23
23

Franz Schubert...

kredka, papier, 21 x 29 cm,
sygnatura nieczytelna

Cena wywoławcza:

4 400 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

24
24

Józef HAŁAS (1927 Nowy Sącz - 2015 Wrocław)

Bez tytułu, z cyklu "Droga"

gwasz, papier, 62 x 48 cm,
sygnowany p.d.: 'JH'

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

25
25

Władysław JACKIEWICZ (1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016 Gdańsk)

Obraz VI, 2001

olej, płótno, 130 x 114 cm,
sygnowany p.d.: 'Jackiewicz' oraz z tyłu na krośnie: 'W. JACKIEWICZ OBRAZ VI/01'

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 34 000 zł

26
26

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug, 2022

olej, płótno, 24, 33 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: 'Stanisław Baj | Rzeka Bug | 2022'

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

27
27

Filip KALKOWSKI (ur. 1979 r., Gdańsk)

Baltic SPA, 2024

olej, płótno, 153 x 200 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Filip Kalkowski Baltic SPA II'

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

28
28

Bez tytułu, 2022

olej, płótno, 20 x 20 cm,
sygnowany l.d.: 'M. Świeszewski 22'

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

29
29

Sebastian SMAROWSKI (ur. 1976, Żyrardów)

Dystopia, 2021

olej, płyta, 80 x 60 cm,
sygnowany na odwrocie: '"DYSTOPIA" | Smarowski | 2021'

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

30
30

Kres królowej, 2018

olej, płyta, 50 x 40 cm,
sygnowany p. bok: 'Smarowski' oraz sygnowany i opisany na odwrocie: '"KRES KRÓLOWEJ" | Smarowski'

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

31
31

Bartosz STĘPIŃSKI (ur. 1992, Częstochowa)

Baranek, 2014

akryl, płótno, 110 x 90 cm,
sygnowany na odwrocie: 'B. STĘPIŃSKI | BARANEK BEZ PĘPKA | 2014'

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

32
32

Katedra Lodowego Wybrzeża, 2022

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygnowany p.d.: 'M. Urbaniak | 2022' oraz opisany na odwrocie: 'Katedra Lodowego wybrzeża | Maciej Urbaniak | 2 0 2 2'

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

33
33

Sabina MARIA (ur. 1988, Jawor)

Venezia, 2024

akryl, płótno, 70 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'Sabina Maria' oraz opisany na odwrocie: 'VENEZIA'24'

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

34
34

Piotr BOROŃ (ur. 1977)

Źrebak, 2024

brąz patynowany (odlew techniką wosku traconego), beton, 57 x 52 x 21 cm, ed. 1/1 (unikat)

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

35
35

Shadow Line, 2024

olej, płótno, 100 x 70 cm,
sygnowany p.d.: 'W. Formejster 2024'

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

36
36

Hugon LASECKI (ur. 1932, Grudziądz)

Konie, 1990

tusz, papier, 60 x 85 cm,
sygnowany p.d.: 'Hugon Lasecki 1990'

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

37
37

Pawie, 2021

tusz, gwasz, papier, 34 x 49 cm,
sygnowany p.d.: 'Wilkoń | 22.XI.2021'

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 28 000 zł

38
38

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

The Dawn of Gods, 2018

tusz, akwarela, papier, 33 x 44 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: 'Olbinski 2018'

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

39
39

Paradise Reinvented, 2017

ołówek, papier, 28,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany l.d.: 'Olbinski 2017'

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

40
40

Giotto, 2024

akryl, płótno, 100 x 80 cm,
sygnowany na odwrocie: '"Giotto" | Acryl 80x100 cm | 2024 r. | Franciszek Ledóchowski'

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

41
41

Quid expectasmus II, 2022

olej, płótno, 80 x 70 cm,
sygnowany p.d.: 'Urszula Tekieli 2022' oraz opisany na odwrocie: '"Quid expectamus" II. | Urszula Tekieli 2022 r. | [nr kat.]'

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

42
42

Daniel PAWŁOWSKI (ur. 1989, Włocławek)

Tempus, 2021

tusz, olej, pasty pozłotnicze, papier, 65 x 50 cm,
sygnowany p.d.: 'Pawłowski 2021'

Cena wywoławcza:

42 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

43
43

Powrót z Epichyzjum, 2021

olej, płótno, 100 x 70 cm,
sygnowany p.d.: 'Jacek Szynkarczuk 2021' oraz opisany na odwrocie: 'Jacek Szynkarczuk 2021 | "POWRÓT Z EPICHYZJUM" | -215-'

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 80 000 zł

44
44

Plac Zamkowy, 2018

olej, płótno, 54,5 x 46 cm,
sygnowany i datowany l.d.: '2018 | E.DWURNIK'; opisany na odwrocie: '2018 | E.DWURNIK | PLAC ZAMKOWY | NR: XI-931-7758'

Cena wywoławcza:

54 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

45
45

Niech żyje wojna, 1990

tusz, akwarela, papier, 29,5 x 21 cm,
sygnowany u dołu: 'NIECH ŻYJE WOJNA E. DWURNIK 90' oraz nr na odwrocie: '7949'

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 500 - 9 000 zł

46
46

Warmia - Mazury, 2003

akwarela, gwasz, papier, 23,5 x 31,5 cm (w swietle passe-partout),
sygnowany u dołu: '2003 WARMIA MAZURY E. DWURNIK'

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

47
47

Aurum, 2024

tempera żółtkowa, płyta, 70 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'Kołtan ' 2024'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

48
48

Zbigniew HINC (ur. 1947 Gdańsk)

Piąty jeździec apokalipsy, 2024

olej, płótno, 80 x 100 cm,
sygnowany l.d.: 'ZHinc' oraz opisany na odwrocie: '"PIĄTY JEŹDZIEC | APOKALIPSY" | ZBIGNIEW HINC | 2024.'

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

49
49

Henryk WANIEK (ur. 1942, Oświęcim)

EM, 2010

olej, płótno, 33 x 46 cm,
sygnowany na odwrocie: 'HENRYK | WANIEK | EM | SEP. 2010'

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

50
50

Kicia surfing, 2020

akryl, płótno, 70 x 55 cm,
sygnowany p.d.: 'J. Pałucha 20'

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł