Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk

Aukcja Rzemiosła i Biżuterii

05.12.2020 sobota

17:00

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

18.11 - 05.12.2020

134 obiekty
001
001

Royal Dux, Czechy, 1 poł. XX w.
fajans, malatury podszkliwne; niesygnowany; wym. 46 × 48 × 26 cm

Cena wywoławcza:

5 400 zł

002
002

proj. Adolf Amberg, 1904-1910, KPM Berlin, 1917 r.
porcelana, malatury podszkliwne; na spodzie znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem oraz numer modelu „9366”, na podstawie sygnatura projektanta; wys. 41 cm, szer. 44 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

003
003

KPM Berlin, 1894 r.
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; na spodzie znak wytwórni; wys. 45 cm

Cena wywoławcza:

9 500 zł

004
004

KPM Berlin, XIX w.
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; na spodzie znak wytwórni oraz odciśnięty numer modelu „699./h”; wys. 24 cm, szer. 24 cm

Cena wywoławcza:

7 000 zł

005
005

Kuzniecow, Ryga, XIX/XX w.
Fajans, malatury podszkliwne, dekoracja plastyczna w postaci puttów podtrzymujących muszlę; na spodzie odcisk „М. С./Кузнецова/1724/33”; wys. 35 cm"

Cena wywoławcza:

8 000 zł

006
006

Ginori, Doccia, Włochy, 1870–1880

Cena wywoławcza:

8 600 zł

007
007

Neue Porzellanfabrik Tettau, l. 1920-1937
porcelana, malatury naszkliwne; na spodzie znak wytwórni oraz odciśnięty numer modelu „5557”; wys. 30 cm

Cena wywoławcza:

1 400 zł

008
008

proj. Friedrich Elias Meyer, 1750 r., KPM Berlin, XIX w.
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; na spodzie znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem; wys. 23 cm i 24 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

009
009

KPM Berlin, ok. 1795 r.
porcelana, tło błękitne, malatury naszkliwne, dekoracja w postaci scen parkowych w typie Watteau, po bokach brzuśca antaby w formie lwich głów z obręczami; pęknięcie na pokrywie; wys. 38,7 cm

Cena wywoławcza:

3 800 zł

010
010

KPM Berlin, ok. 1900 r.
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; lustra dekorowane wizerunkami kobiet, kołnierze ażurowe; na spodzie znak wytwórni; śred. 24,8 cm

Cena wywoławcza:

4 200 zł

011
011

Prószków, l. 1770-1783
fajans malowany ręcznie purpurą i zielenią, na spodzie znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem – monogram wiązany „DP”; wym. 24,5 x 21 cm

Cena wywoławcza:

3 200 zł

012
012

Helena Wolfsohn, Drezno, ok. 1880-1900
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia, w rezerwach dekoracja w postaci scen parkowych w typie Watteau; na spodzie znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem; wys. 31 cm

Cena wywoławcza:

2 200 zł

013
013

KPM Berlin, kon. XVIII w.
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys. 37 cm, śred. 29 cm

Cena wywoławcza:

2 800 zł

014
014

Miśnia, 2 poł. XX w.
porcelana, malatury naszkliwne; znak wytwórni; wys. dzbanka 17 cm, dł. tacy 29 cm, wys. filiżanki 5 cm

Cena wywoławcza:

4 200 zł

015
015

Kuzniecow, l. 1891-1917
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys. filiżanki 7 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

016
016

KPM Berlin, l. 1847-1870
porcelana, dekoracja reliefowa, malatury naszkliwne, złocenia; wys. 8,8 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

017
017

KPM Berlin, kon. XIX w.
porcelana biała szkliwiona, na spodzie znak wytwórni; wys. 10,5 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

018
018

proj. Elfriede Reichel-Drechsler, 1959 r., Miśnia, 2 poł. XX w
porcelana biała szkliwiona, na spodzie znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem oraz numer modelu H216; wys. 27 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

019
019

proj. Johann Melchior, ok. 1770 r., Höchst, XX w.
w komplecie 11 figurek
porcelana biała szkliwiona; na spodzie każdej figurki znak wytwórni; wys. ok. 18 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

020
020

proj. Alexander Struck, 1950 r., Miśnia, 2 poł. XX w.
porcelana biała szkliwiona; sygn. wyciskiem na podstawie: A. Struck, na spodzie znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem; wys. 20 cm

Cena wywoławcza:

2 200 zł

021
021

Pacyków, l. 1929-1939
Fajans, malatury podszkliwne, na podstawie odciśnięty znak wytwórni „Made in Poland”, „P” w trójkątnym obrysie oraz odciśnięte symbole produkcyjne „514/58”; dł. 24 cm, wys. 17 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

022
022

proj. Władysław Gąbkowski, Pacyków, l. 20.-30. XX w.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

023
023

Pacyków, l. 20. XX w.
fajans, malatury podszkliwne, na spodzie znak wytwórni (czarnym drukiem podwójny owal z szyldem) oraz odciśnięte symbole produkcyjne „564/597/5”; dł. 27 cm, wys. 13 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

024
024

Hertwig & Co., Turyngia, l. 1914-1945
porcelana, malatury podszkliwne, na spodzie znak wytwórni; wys. 23 cm

Cena wywoławcza:

900 zł

025
025

Allach, 1936-1945
proj. Theodor Kärner
porcelana biała, szkliwiona; na spodzie znak wytwórni, inicjały „TH.K” oraz symbol produkcyjny „12”; wys. 12,5 cm, dł. 27,5 cm

Cena wywoławcza:

3 800 zł

026
026

Volkstedt, l. 1915-1934
porcelana biała szkliwiona; na podstawie znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem; wys. 25,5 cm

Cena wywoławcza:

2 200 zł

027
027

proj. Theodor Kärner, Allach, l. 1938–1939

Cena wywoławcza:

30 000 zł

028
028

Emile Gallé, Nancy, l. 1904-1906
szkło bezbarwne podmalowane proszkiem białym i seledynowym, powlekane szkłem brązowo-zielonym, trawione; sygn. na stopie: Galle; wys. 38 cm

Cena wywoławcza:

7 500 zł

029
029

Gebrüder Pallme-König & Habel, Kamenicky Senov, ok. 1900 r.
szkło bezbarwne powlekane szkłem mlecznym i brunatno-czerwonym, iryzujące, wtopione nitki ciemnofioletowego szkła iryzującego, mosiądz; wys. 29 cm

Cena wywoławcza:

3 200 zł

030
030

Emile Gallé, Nancy, l. 1900-1904
szkło bezbarwne podmalowane żółtym proszkiem, powlekane szkłem brązowym, trawione; dekoracja w postaci pejzażu; sygn.: Galle; wys. 40 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

031
031

Emile Gallé, Nancy, l. 1906-1916
szkło bezbarwne podmalowane proszkiem różowym, powlekane szkłem zielonym, trawione; dekoracja w postaci gałązki z jagodami, kwiatami i liśćmi; sygn. na brzuścu: Galle; wys. 32 cm

Cena wywoławcza:

7 500 zł

032
032

Śląsk, 2 połowa XVIII w.
szkło kobaltowe, złocone; wys. 15,2 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

033
033

Moser, Czechy, l. 20.-30. XX w.
szkło kobaltowe, szlifowane, trawione, złocone; dekoracja w postaci fryzu z przedstawieniem Amazonek; sygn. na spodzie: Made in/Cěcho Slovakia/Moser/Karlsbad; wys. 16 cm

Cena wywoławcza:

5 500 zł

034
034

Moser, Czechy, l. 20.–30. XX w.
Szkło ametystowe, szlifowane, trawione, złocone; dekoracja w postaci fryzu
z przedstawieniem Amazonek; sygn. na spodzie: Made in/C cho Slovakia/ Moser/Karlsbad; wys. 34 cm

Cena wywoławcza:

1 600 zł

035
035

Polska (?), l. 20. XX w.
srebro p. 3, szkło bezbarwne; znaki złotnicze: niezidentyfikowany znak wytwórcy „P. O.”, cecha pomocnicza główka skierowana w lewo, próba srebra „3”; dł. 37 cm, wys. z uchwytem 31 cm

Cena wywoławcza:

5 500 zł

036
036

A. Risler & Carré, Paryż, 1897-ok. 1912
srebro p. 1 (950), złocone, szkło kobaltowe; znaki złotnicze: francuska cecha probiercza głowa Minerwy z „1”, znaki wytwórni; dł. 30,5 cm, wys. 9 cm

Cena wywoławcza:

5 500 zł

037
037

Francja, początek XIX w.
brąz złocony, cyzelowany, częściowo punktowany i polerowany; wys. 73 cm

Cena wywoławcza:

8 500 zł

038
038

Bracia Henneberg, Warszawa, k. XIX w.
czteroramienne, pięcioświecowe; mosiądz, częściowo srebrzony, na spodzie znak wytwórni: B.HENNEBERG/WARSZAWA/GALW; wys. 50,5 cm

Cena wywoławcza:

3 800 zł

039
039

Francja, 2 poł. XIX w.
czteroświecowe; podstawa marmurowa, mosiądz patynowany; wys. 55 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

040
040

Francja, ok. 1880-1920
w zestawie 3 sztuki; brąz złocony; dł. 49 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

041
041

Francja, XIX w.
mosiądz złocony, punktowany, podstawa z czarnego marmuru (lekkie uszkodzenia); wys. 41 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

042
042

Francja, XIX w.
mosiądz, brąz; wys. 45 cm

Cena wywoławcza:

13 000 zł

043
043

Adolf Sper, St. Petersburg, 1843 r.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

044
044

Fabergé, St. Petersburg, 1908-1926

Cena wywoławcza:

50 000 zł

045
045

Paweł Sazikow, St. Petersburg, 1842 r.

Cena wywoławcza:

2 600 zł

046
046

Moritz Elimeyer, Drezno, ok. 1900 r.
srebro p. 800, tłoczone, sztancowane, m. 290 g, znaki złotnicze: znak warsztatowy „ELIMEYER”, oznaczenie próby srebra; wys. 13 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

047
047

Herman Bückmann, ok. poł. XIX w.
srebro p. 12, tłoczone, sztancowane, m. 160 g; znaki złotnicze: znak warsztatowy „BÜCKMANN” oraz oznaczenie próby srebra; wys. 10,5 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

048
048

XVII/XVIII w.
srebro kute, złocone, emalia, m. 160 g; niezidentyfikowany znak złotniczy: monogram wiązany „WS” (lub „SW”) pod koroną; wys. 15,5 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

049
049

Matthäus Baur II (?) (czynny ok. 1681-1728), Augsburg, 1695-1700

Cena wywoławcza:

10 000 zł

050
050

Johann Friedrich Straub (1674-1713), Karlstad, Szwecja, 1698 r. (?)

Cena wywoławcza:

17 000 zł