Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk

Aukcja Rzemiosła i Biżuterii

07.12.2019 sobota

17:00

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

18.11 - 07.12.2019

125 obiektów
001
001

Miśnia, l. 1918–1934
proj. Johann Joachim Kaendler

Cena wywoławcza:

6 000 zł

002
002

Miśnia, poł. XIX w.
proj. Friedrich Elias Meyer, 1748–1761
porcelana, malatury podszkliwne i naszkliwne; na spodzie znak wytwórni; wys. 32,2 i 31 cm

Cena wywoławcza:

14 000 zł

003
003

Rosenthal, 1935
proj. Achilles Moortgat
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; na spodzie znak wytwórni; wys. 57 cm

Cena wywoławcza:

10 500 zł

004
004

Rosenthal, 1935
proj. Achilles Moortgat

Cena wywoławcza:

10 500 zł

005
005

Królewska Manufaktura Porcelany, Berlin, 1820-1840
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; na spodzie znak wytwórni; wys. z uchwytem 9,5 cm; śred. spodka 13,5 cm; miejscowe przetarcie złota na krawędzi wylewu

Cena wywoławcza:

600 zł

006
006

Królewska Manufaktura Porcelany, Berlin, ok. 1820
porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; na spodzie znak wytwórni; wys. 8,5 cm, śred. spodka 14 cm

Cena wywoławcza:

600 zł

007
007

Miśnia, 1910–1911
proj. Johann Joachim Kaendler, ok. 1736

Cena wywoławcza:

18 000 zł

008
008

Royal Dux, Czechy, 1 poł. XX w.
Fajans, malatury podszkliwne; niesygnowany; wym. 46 × 48 × 26 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

009
009

Ginori, Doccia, Włochy, 1870–1880

Cena wywoławcza:

10 000 zł

010
010

Rosenthal, 1928
porcelana, malatury podszkliwne; na spodzie znak wytwórni; wys. 13,5 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

011
011

Schaubach, 1928–1953
porcelana, malatury podszkliwne, na spodzie znak wytwórni; wys. 21,5 cm, dł. 30 cm

Cena wywoławcza:

1 300 zł

012
012

Allach, 1936-1945
proj. Theodor Kärner
porcelana biała, szkliwiona; na spodzie znak wytwórni, inicjały „TH.K” oraz symbol produkcyjny „12”; wys. 12,5 cm, dł. 27,5 cm

Cena wywoławcza:

3 800 zł

013
013

Allach, 1936-1945
proj. Theodor Kärner
porcelana, szkliwo brązowe; na spodzie znak wytwórni, „PROF.. TH. KÄRNER” oraz symbol produkcyjny„1”; wys. 10 cm, dł. 18 cm

Cena wywoławcza:

3 800 zł

014
014

Miśnia, XIX/XX w.
Porcelana, malatury podszkliwne i naszkliwne, na spodzie znak wytwórni; wys. 38 cm

Cena wywoławcza:

4 200 zł

015
015

Rosenthal, l. 50. XX w.
Porcelana, malatury podszkliwne i naszkliwne, na spodzie znak wytwórni; wys. 21 cm, dł. 24 cm

Cena wywoławcza:

3 200 zł

016
016

Karl Ens, Volkstedt, po 1945
porcelana, malatury podszkliwne, na spodzie znak wytwórni; wys. 30,5 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

017
017

Émile Gallé, Nancy, 1904–1906

Cena wywoławcza:

8 000 zł

018
018

Émile Gallé, Nancy, 1904–1906
szkło bezbarwne podmalowane od wewnątrz pomarańczowym i białym proszkiem szklanym, od zewnątrz powlekane szkłem zielonym, trawione; dekoracja w postaci ostów; sygn. na korpusie: Gallé; wys. 32 cm

Cena wywoławcza:

8 000 zł

019
019

Daum Frères, Nancy, 1903 r.
Szkło warstwowe, bezbarwne, czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, trawione, częściowo polerowane; dekoracja w postaci gałązek róż; sygn. na brzuścu: DAUM NANCY i krzyż lotaryński; wys. 34,5 cm

Cena wywoławcza:

11 000 zł

020
020

Émile Gallé, Nancy, 1900–1904

Cena wywoławcza:

7 500 zł

021
021

Huta Josephine
Szklarska Poręba, ok. 1925
proj. Aleksander Pfohl
szkło kryształowe, bezbarwne z zieloną powłoką, dmuchane w formie, szlifowane, polerowane, srebrna aplikacja; nr formy 1334/16, dekor nr 3001; wys. 11 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

022
022

Moser, Czechy, l. 20.–30. XX w.
Szkło ametystowe, szlifowane, trawione, złocone; dekoracja w postaci fryzu
z przedstawieniem Amazonek; sygn. na spodzie: Made in/C cho Slovakia/ Moser/Karlsbad; wys. 34 cm

Cena wywoławcza:

1 800 zł

023
023

Fritz Heckert, Piechowice, ok. 1880
proj. Oskar Jummel

Cena wywoławcza:

1 500 zł

024
024

proj. Oskar Jummel

Cena wywoławcza:

1 400 zł

025
025

Saksonia, XVIII w.
Szkło bezbarwne, szlifowane, grawerowane, jednostronna dekoracja przedstawiająca ptasznika; wys. 19 cm, śred. wylewu 7,6 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

026
026

Huta Novosad, Harrachov, Czechy, ok. 1830
szkło bezbarwne, szlifowane; wys. 31 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

027
027

Niderlandy lub Niemcy, XVI w.
Szkło zielone (tzw. leśne), ręcznie formowane; wys. 8 cm; rzadkość

Cena wywoławcza:

14 000 zł

028
028

Cieplice, 1824

Cena wywoławcza:

2 400 zł

029
029

Georg Roth & Co. Siberwaren-Manufaktur, Hanau, kon. XIX w.

Cena wywoławcza:

4 600 zł

030
030

Izrael Szekman, Warszawa, 1920 -1931

Cena wywoławcza:

4 500 zł

031
031

Gottfried Ihme (mistrz w l. 1691–1737), Wrocław, 1691–1709

Cena wywoławcza:

7 500 zł

032
032

Nathaniel Schlaubitz (mistrz w l. 1690-1726), Gdańsk, 1 ćw. XVIII w.

Cena wywoławcza:

8 500 zł

033
033

Arnholt Lange (mistrz w l. 1699-1724), Gdańsk, 1 ćw. XVIII w.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

034
034

Johann Meinertz, Gdańsk, 1689-1699
srebro kute, repusowane, rytowane, odlewane, cyzelowane, częściowo złocone; m. 1235 g; znaki złotnicze: znak złotnika, cecha miejska z lat 1689-1699wys. 21 cm, śred. podstawy 17,5 cm

Cena wywoławcza:

75 000 zł

035
035

Johann Friedrich Suck
Kalisz, 2 ćw. XIX w.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

036
036

Charles Reily & George Storer,
Londyn, 1837

Cena wywoławcza:

7 200 zł

037
037

Jan Feliks Szwarce, Warszawa, 1831-1838

Cena wywoławcza:

8 000 zł

038
038

XIX w. (przed 1888)
srebro p. 12 (750), m. 560 g; znaki złotnicze: próba srebra „12” oraz niezidentyfikowany znak imienny „W/L.” w obrysie prostokąta; wys. 26,5 cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł

039
039

David Gottlieb Raudner,
Wrocław, ok. 1805
srebro kute, sztancowane, m. 485 g; znaki złotnicze: znak miejski z lat ok. 1799–1805, znak złotnika „RAUDNER”, znak probierczy z lat 1804–1813; wym. 8,5 × 13,5 × 8,5 cm

Cena wywoławcza:

4 800 zł

040
040

Paryż, 1819-1838

Cena wywoławcza:

3 600 zł

041
041

Carl Johann Berg, Sankt Petersburg, XVIII/XIX w.
Srebro, m. 800 g; znaki złotnicze: znak miejski, znak imienny „BERG”, znak probierza „A∙3”; szklane flakony dobierane; wys. 29 cm

Cena wywoławcza:

4 500 zł

042
042

Bamberg (?), 1 poł. XVIII w.
Srebro kute, m. 525 g; znaki złotnicze: słabo czytelny znak miejski, niezidentyfikowany znak w kształcie krzyża oraz francuski znak importowy z lat 1864–1893; wys. 20 cm

Cena wywoławcza:

4 200 zł

043
043

Johann Christian Holl I (1679-1749), Gdańsk, 1729 r.

Cena wywoławcza:

24 000 zł

044
044

Moskwa, 1831

Cena wywoławcza:

4 200 zł

045
045

Antoni Grill (mistrz w l. 1668–1700),
Augsburg, 1670–1675
srebro kute, punktowane, m. 132 g; znaki złotnicze: znak miejski, znak złotnika – czapla w owalu, wężyk probierczy; wys. 9,5 cm, śred. wylewu 7 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

046
046

Lwów, ok. 1920
srebro p. 3, m. 490 g; znaki złotnicze: znak probierni lwowskiej (głowa Diany z literą „F”), znak złotnika monogram „HL”; wys. 20,5 cm

Cena wywoławcza:

3 600 zł

047
047

Lutz & Weiss, Pforzheim, l. 20. XX w.
Srebro p. 800, wytłaczane, młotkowane, m. 930 g; znaki złotnicze: próba srebra „800” z półksiężycem i koroną; wym. 15,5 × 36 × 24,5 cm

Cena wywoławcza:

3 600 zł

048
048

Józef Sobik, Kraków, l. 20.-30. XX w.
Srebro p. 3, m. 2500 g; znaki złotnicze: znak probierczy Krakowa, znak imienny „JS” w obrysie prostokąta; wys. 68 cm

Cena wywoławcza:

21 000 zł

049
049

Lazarus Posen Witwe,
Frankfurt n. Menem, 1869–1888
srebro p. 13 (812), częściowo złocone, szkło bezbarwne; oryginalne etui

Cena wywoławcza:

3 500 zł

050
050

Gustaw Radke, Warszawa, 1908–1915

Cena wywoławcza:

6 000 zł