Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Prac na Papierze. Sztuka Dawna

23.01.2021 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

11.01 - 23.01.2021

142 obiekty
051
051

Elegancki kuracjusz

kredki, papier, 11,5 × 15,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

052
052

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Riviera, 1925 r.

akwarela, papier, 38 × 27,5 cm
sygn. ołówkiem l. d.: WW

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

053
053

Nicea, 1925 r.

akwarela, ołówek, papier; 22 × 28 cm
sygn. ołówkiem l. d.: WW

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

054
054

Nice, 1925 r.

tusz, papier, 37,5 × 27 cm
sygn. p. d.: WW

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 400 - 3 500 zł

055
055

Wenecja - gondole

ołówek, papier, 22 × 27,2 cm
sygn. l. d.: WW
na odwrocie pieczątka z faksymile WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 005098

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 400 - 3 000 zł

056
056

Postaci

ołówek, papier, 27 × 22 cm
sygn. p. d.: WW
na odwrocie pieczątka z faksymile WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 005069

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

057
057

Szkice (praca dwustronna)

ołówek, papier, 24 × 32,5 cm
sygn. p. d.: WW
na odwrocie pieczątka z faksymile WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 005219

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

058
058

Bencion (Benn) RABINOWICZ (1905 Białystok -1989 Paryż)

Portret kobiety, 1958 r.

kredka, ołówek, papier, 18 × 13 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. śr. d.: Benn 1958

Cena wywoławcza:

550 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

059
059

Czytająca, 1968 r.

kredka, papier, 20 × 14 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Benn, dat. p. d.: 1968

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

060
060

Profil kobiety, 1980 r.

ołówek, papier, 18 × 13 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. śr. d.: Benn/1980

Cena wywoławcza:

550 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

061
061

Portret kobiety, 1945 r.

olej, papier, 39,5 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Cyankiewicz 45

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

062
062

Kwiaty, 1937 r.

akwarela, papier, 27 × 21 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: B.Stawiński 37

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

063
063

Portret Heleny Mond, 1937 r.

pastel, płyta, 100 × 70 cm
sygn. i dat. l. g.: W. Wodzinowski/1937
na odwrocie dwie pieczęcie składu magazyny przyborów malarskich R.Aleksandrowicza w Krakowie na ul. Basztowej 11 w Krakowie.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

064
064

Tristan RICHARD (1875 - 1954)

Piłsudski, 1930 r.

pastel, papier, średnica 36,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem l.śr.: Tristan Richard / Paris 1930

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

065
065

Karol KOSSAK (1896 Lwów – 1975 Ciechocinek)

Portret mężczyzny

ołówek, papier, 27,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
dat. p. d.: 26/II
na odwrocie szkice koni i jeźdźca

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

066
066

Zimowy zaprzęg

akwarela, papier, 23,5 × 38,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: KKossak

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

067
067

Szkice

ołówek, papier, 19 × 28 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

068
068

Ludwik MACIĄG (1920 Kraków - 2007 Gulczewo)

Szkice konia

tusz, papier, 13,1 × 17,7 cm

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

Estymacja:

450 - 600 zł

069
069

Targ koni

tusz, papier, 10,5 × 14,1 cm

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

Estymacja:

450 - 600 zł

070
070

Studia kobiety w słonecznikach (praca dwustronna)

ołówek, papier, 15,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

071
071

Młody mężczyzna piszący list, ok. 1925

ołówek, papier, 19,5 × 15,5 cm w świetle oprawy

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

800 - 1 200 zł

072
072

Tyniecka skarpa, 1903 r.

ołówek, papier, 18,5 × 16 cm w świetle passe-partout
Praca pochodzi ze szkicownika artysty „Tyniec” z 1903 r.

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

073
073

Pejzaż podgórski z samotnymi świerkami, ok .1908

ołówek, papier, 18,5 × 22,5 cm w świetle oprawy

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

074
074

Wóz

ołówek, papier, 9,5 × 16 cm
na odwrocie szkic stojącego tyłem Żyda

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 400 - 4 500 zł

075
075

Ojców

ołówek, papier, 20,5 × 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: E. Lindeman/4/IX 05. Ojców
na odwrocie nalepka: Hotel Andel’s, 21. 01.2012

Cena wywoławcza:

650 zł

Estymacja:

1 200 - 1 900 zł

076
076

Akt stojącej

ołówek, papier, 34 × 21 cm
na odwrocie w lewym dolnym rogu stempel KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/Kraków, Smoleńsk 26, z odręcznym dopiskiem: (nieczytelnie)/1941

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 1 000 zł

077
077

Akt siedzącej

ołówek, papier, 34 × 21 cm
sygn. p. d.: Kasper/Pochwalski

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 1 000 zł

078
078

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Portret męski

ołówek, papier; 15 × 11 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: B.R.-J. 1917.

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

079
079

pastel, papier, 35,5 × 47 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Serafin

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

080
080

Motyw z Podhala – Stogi, 1957

pastel, papier, 30,5 × 34,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W Serafin 1957

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

081
081

Zakopane

akwarela, papier, 21,5 × 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: B. Stawiński

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

082
082

Władysław KRÓLIKIEWICZ (1898 Lwów - 1976 Warszawa)

Warszawa

akwarela, papier, 33,5 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W.Królikiewicz

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

083
083

Warszawa

akwarela, papier, 36 × 25 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: W.Królikiewicz 195 (?)

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

084
084

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

Synagoga w Gorlicach, 1915 r.

akwarela, papier, 19 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn., dat. i opisana l. g.: Gorlice: Judentempel (nieczytelnie) Juni 1915/Fpautsch

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

085
085

W ogrodzie, 1943 r.

akwarela, papier, 33 × 48 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: J. Kasarab 1943

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

086
086

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

Jesienny spacer

pastel, akwarela, gwasz, papier, 54,5 × 57,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WODYŃSKI

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

087
087

Karol FRYCZ (1877-1963)

Michał Przybyłowicz jako Stańczyk w sztuce S. Wyspiańskiego „Wesele”, 1904.

litografia, papier, 29 × 20,4 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. d.: KF
opisana na kamieniu p. g.: „Wesele”/ Stańczyk

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 600 zł

088
088

Anastazja

litografia, papier, 34 × 15,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: W. Wojtkiewicz/ 904, l. g. napis na kamieniu: „Anastazja”

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

089
089

Zygmunt (Sigmond) LANDAU (Łódź 1898 - 1962 Tel Aviv)

Portret dziewczynki, 1936 r.

akwarela, ołówek, papier, 62 × 38 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Landau i datowany l. d.: 4.x.36

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

090
090

Mężczyzna z psem

akwarela, kredka, papier, 48 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: T.Waśkowski

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

091
091

Władysław STRZEMIŃSKI (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

Postać z dzieckiem – z cyklu Białoruś Zachodnia, 1939/1985

akwaforta, papier czerpany, 29,8 × 43,4 cm
p. d.: pieczątka GALERIA/ANNA WESOŁOWSKA

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

092
092

Dwie postaci z dzieckiem – z cyklu Białoruś Zachodnia, 1939/1985

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

093
093

Sosny nad morzem, 1939/1985

na odwrocie: wg rysunku Władysława Strzemińskiego – „Sosny nad morzem”, 1939/1985 akwaforta/papier czerpany, Wesołowska

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

094
094

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

Głowa kobiety, ok. 1912 r.

tusz, ołówek, papier, 22,5 × 18,5 cm
sygn. l.d.: Eug. Zak
opisany na odwrociu: ‘Eine Zeichnung „Fraunekopf” |erwarb ich von meinem Freund |Eugen Zack, Paris, im Jahre |1912 |(nieczytelny podpis)

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

095
095

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Pieroci, 1934 r.

ołówek, papier, 56 × 40 cm
sygn. i dat. l. g.: J. Lambert-Rucki 1934

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 20 000 zł

096
096

Scena teatralna, 1944 r.

pastel, węgiel, papier, 87 × 63,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: J. Lambert-Rucki/1944

Cena wywoławcza:

34 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

097
097

Rynek Saint-Jean-Pied-de-Port w Pirenejach

akwarela, papier, 24 × 30 cm
sygn. ołówkiem l. d.: H.Epstein

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

098
098

akwarela, ołówek, papier, 39,5 × 54 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H.Epstein

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

099
099

Akt kobiecy

litografia barwna, papier, 58 × 46,5 cm (zadruk), 75 × 54 cm (arkusz)
sygn. na płycie p. d.: Kisling, l. d. ołówkiem: 1/16 oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

Cena wywoławcza:

2 900 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 10 000 zł

100
100

Cztery konie

technika własna, papier, 16,5 × 24 cm
sygn. śr. dół: S.E

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł