21.11.2024 czwartek
19:00
Warszawski Dom Aukcyjny
ul. Wilcza 69
00-679 Warszawa
Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 20%, a w przypadku obiektów, których twórca zmarł w okresie krótszym niż 70 lat od daty aukcji lub twórców żyjących również opłatę droit de suite w wysokości 5%.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno; 62,5 x 90 cm (w św. oprawy).
Praca opisana na odwrocie: J. KRAJEWSKI / "MARTWA NATURA / Z BUTELKĄ CHIANTI".
CBWA 6955/85 oraz odręczna sygnatura.
olej, płyta; 11,2 x 9,6 cm
sygn. p. d.: S. J. Suder.
węgiel, papier; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Zin.
olej, płyta pilśniowa; 45,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Pikelny.
olej, tektura / sklejka; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Pikelny.
olej, tektura; 28 x 39 cm (w św. passe - partout);
sygn. i dat. l. d.: MKwaśny 75
olej, płótno; 110 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Roman Kobylarz / 2021
na odwrocie opis autorski: "Powroty" / Roman Kobylarz / 2021
olej, tektura; 65 x 93 cm;
sygn. p. d.: Adam Pełczyński;
Na odwrocie fragment naklejki z opisem pracy: Adam Pełczyński / München.
olej, płótno; 60 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki.
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: E. Dzierżencki.
Na odwrocie autorska nalepka: EUGENIUSZ DZIERŻENCKI / ARTYSTA MALARZ / 81-833 SOPOT / ABRAHAMA 32 / PRACOWNIA TEL. 51-24-26 / POLSKA - POLAND.
olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Brochocki.
olej, płótno; 77 x 96 cm;
na odwrocie: St.Cz. inw. 384.
olej, płótno; 26 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SPieniążek / 954, autorski opis na odwrocie.
olej, collage, technika własna, płótno; 73 x 60 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "TEATR" JSłomkowski 2007
na blejtramie napis: KUBA SŁOMKOWSKI / AL. KRAKOWSKA 56 JANKI / WARSZAWA
akwarela, gwasz, ołówek, papier; 43 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: AlicjaHohermann 30.
akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: AlicjaHohermann 28.
olej, płyta; 57,5 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: E KRAWCZUK / 1975
olej, tektura; 24 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Cz Zawadziński.
olej, sklejka; 31 x 19 cm;
sygn. i dat. l. d.: LACHUR 64.
olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. p. d.: Volovick.
olej, płótno naklejone na tekturę; 62 x 51,5 cm (w św. oprawy);
sygn. oraz dat. l. d.: M. Lachur / 54.
akwarela, papier; 43 x 60 cm.
olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. l. d.: L. CYLKOW.
gwasz, karton; 23,4 x 30,4 cm (w św. passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Mane - Katz / 61.
technika mieszana, papier; 63 x 48 cm;
sygn. p. g.: Weingart.
olej, płótno; 65,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: V. Nairitch oraz inicjałami p. d.: V. N.
olej, płótno; 72 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: Seifert.
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 120 x 80 cm.
litografia, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Leonor Fini.
olej, tektura; 38,7 x 54,3 cm.
olej, tektura; 31,9 x 26,7 cm.
Gwasz lub farby do malowanie na szkle, farba złota, szkło; 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy).
pastel, papier; 29 x 42 cm (w św. passe-partout);
sygn. p. d.: T.Motyl.
Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie w dniach 11.05 - 30.06. 2024.
Reprodukowany:
ołówek, papier; 25 x 15,5 cm;
sygn. l. d.: WW.
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 004908.
Praca przed...
ołówek, węgiel, papier; 31,3 x 24,7 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
z prawej u góry faksymile podpisu artysty WWeiss; obok nr ze spuścizny 003115.
Na odwrocie szkic zabudowań ołówkiem i węglem.
ołówek, papier; 16 x 9,7 cm.
ołówek, papier; 13,6 x 8,5 cm.
ołówek, papier; 23,3 x 13,9 cm.
piórko, tusz, papier; 17,9 x 18,5 cm.
ołówek, węgiel, papier; 20,5 x 13,9 cm;
nr p. g.: 33 (ołówkiem).
ołówek, papier naklejony na kartę szkicownika; 9,5 x 15 cm (wymiar arkusza z rysunkiem), 13,9 x 20,5 cm (wymiar karty szkicownika);
sygn. l. d.: TRyb (ołówkiem); nr p. g.: 56 (ołówkiem na karcie szkicownika).
ołówek, papier, 16,1 x 10,4 cm.
Praca pochodzi ze szkicownika artysty.
ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm;
verso:
Luźne szkice: chłopczyk na rowerku i pies oraz witryny sklepowej i popiersia kobiety ukazanej od tyłu.
ołówek, papier; 14,6 x 23,4 cm
Na odwrocie miniaturowy zapis dwóch obrazów o tematyce portretowej i rodazjowej oraz szkic postaci (ołówkiem).
Na odwrocie luźne szkice: miniaturowe zapisy trzech obrazów, szkice dłoni trzymających książką, oraz szkice postaci.
Na odwrocie miniaturowy szkic portretu konnego (ołówkiem).
ołówek, papier; 21,6 x 13,9 cm.
ołówek, papier; 15,7 x 11 cm.
ołówek, papier; 17 x 10,8 cm.
ołówek, papier; 15,6 x 23,3 cm.
Rysunek pochodzi ze szkicownika Artysty z II poł. XIX wieku.