Warszawski Dom Aukcyjny

Aukcja Kolekcjonerska

21.11.2024 czwartek

19:00

Warszawski Dom Aukcyjny

ul. Wilcza 69

00-679 Warszawa

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 20%, a w przypadku obiektów, których twórca zmarł w okresie krótszym niż 70 lat od daty aukcji lub twórców żyjących również opłatę droit de suite w wysokości 5%.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

100 obiektów
001
001

Martwa natura z butelką Chianti

olej, płótno; 62,5 x 90 cm (w św. oprawy).
Praca opisana na odwrocie: J. KRAJEWSKI / "MARTWA NATURA / Z BUTELKĄ CHIANTI".
CBWA 6955/85 oraz odręczna sygnatura.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

002
002

Podwodny świat

olej, płyta; 11,2 x 9,6 cm
sygn. p. d.: S. J. Suder.

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

003
003

Wiktor ZIN (1925 - 2007)

Pejzaż wiejski z chatą

węgiel, papier; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Zin.

Cena wywoławcza:

3 900 zł droit de suite

004
004

Robert PIKELNY (1904 Łódź - 1986 Paryż)

Wejście do dworu

olej, płyta pilśniowa; 45,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Pikelny.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

005
005

Pełnia lata

olej, tektura / sklejka; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Pikelny.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

006
006

Pejzaż podgórski, 1975

olej, tektura; 28 x 39 cm (w św. passe - partout);
sygn. i dat. l. d.: MKwaśny 75

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

007
007

Powroty, 2021

olej, płótno; 110 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Roman Kobylarz / 2021
na odwrocie opis autorski: "Powroty" / Roman Kobylarz / 2021

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

008
008

Adam PEŁCZYŃSKI (1865 Gorlice -1926)

Pejzaż zimowy

olej, tektura; 65 x 93 cm;
sygn. p. d.: Adam Pełczyński;
Na odwrocie fragment naklejki z opisem pracy: Adam Pełczyński / München.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

009
009

Pod księżycem, ok. 1905

olej, płótno; 60 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

010
010

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Pejzaż wiejski

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: E. Dzierżencki.
Na odwrocie autorska nalepka: EUGENIUSZ DZIERŻENCKI / ARTYSTA MALARZ / 81-833 SOPOT / ABRAHAMA 32 / PRACOWNIA TEL. 51-24-26 / POLSKA - POLAND.

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

011
011

Nad Wieprzem

olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Brochocki.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

012
012

Portret Wandy i Ireny Nasalikówien

olej, płótno; 77 x 96 cm;
na odwrocie: St.Cz. inw. 384.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

013
013

Zalew Wieprza o wschodzie słońca, 1954

olej, płótno; 26 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SPieniążek / 954, autorski opis na odwrocie.

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

014
014

Teatr, 2007

olej, collage, technika własna, płótno; 73 x 60 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "TEATR" JSłomkowski 2007
na blejtramie napis: KUBA SŁOMKOWSKI / AL. KRAKOWSKA 56 JANKI / WARSZAWA

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

015
015

Alicja HOHERMANN (1902 Warszawa - ok. 1943 obóz w Treblince)

Koronki - Panna, 1930

akwarela, gwasz, ołówek, papier; 43 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: AlicjaHohermann 30.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

016
016

Kolumna - Mężatka, 1928

akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: AlicjaHohermann 28.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

017
017

Raj, 1975

olej, płyta; 57,5 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: E KRAWCZUK / 1975

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

018
018

Portret kobiety siedzącej w fotelu, lata 30.

olej, tektura; 24 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Cz Zawadziński.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

019
019

Maciej LACHUR (1927 - 2008)

Modlący się Żyd, 1964

olej, sklejka; 31 x 19 cm;
sygn. i dat. l. d.: LACHUR 64.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

020
020

Lazare VOLOVICK (Kremenczuk 1902 - 1977 Paryż)

Akt kobiety w fotelu

olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. p. d.: Volovick.

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

021
021

Maciej LACHUR (1927 - 2008)

Głód (z cyklu Getto), 1954

olej, płótno naklejone na tekturę; 62 x 51,5 cm (w św. oprawy);
sygn. oraz dat. l. d.: M. Lachur / 54.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

022
022

Abraham WEINBAUM (1890 - 1943)

Praca dwustronna. Recto: Martwa natura z owocami i butelką, verso: Martwa natura z gitarą i owocami

akwarela, papier; 43 x 60 cm.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

023
023

Ludwik CYLKOW (1877 Warszawa - 1934 Nantes)

Pejzaż z wiatrakiem

olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. l. d.: L. CYLKOW.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

024
024

Pejzaż nadmorski, 1961

gwasz, karton; 23,4 x 30,4 cm (w św. passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Mane - Katz / 61.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

025
025

Joachim WEINGART (Drohobycz 1895 - obóz koncentracyjny Auschwitz 1942)

Mandolinista

technika mieszana, papier; 63 x 48 cm;
sygn. p. g.: Weingart.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

026
026

Vladimir NAIDITCH (Moskwa 1903 - 1981 Paryż)

Akt

olej, płótno; 65,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: V. Nairitch oraz inicjałami p. d.: V. N.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

027
027

David SEIFERT (1896 Wolanka - 1980)

olej, płótno; 72 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: Seifert.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

028
028

Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 120 x 80 cm.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

029
029

Leonor FINI (1908-1996)

Głowa dziewczyny

litografia, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Leonor Fini.

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

030
030

olej, tektura; 38,7 x 54,3 cm.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

031
031

Limba nad Morskim Okiem

olej, tektura; 31,9 x 26,7 cm.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

032
032

Kolędnicy

Gwasz lub farby do malowanie na szkle, farba złota, szkło; 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

033
033

Tomasz MOTYL (ur. 1950)

Zimorodki - klejnoty ptasiego rodu, 2023

pastel, papier; 29 x 42 cm (w św. passe-partout);
sygn. p. d.: T.Motyl.
Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie w dniach 11.05 - 30.06. 2024.
Reprodukowany:

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

034
034

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Szkic aktu kobiety w dwóch ujęciach

ołówek, papier; 25 x 15,5 cm;
sygn. l. d.: WW.
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 004908.
Praca przed...

Cena wywoławcza:

500 zł

035
035

Rodzice artysty przed domem w Kalwarii

ołówek, węgiel, papier; 31,3 x 24,7 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
z prawej u góry faksymile podpisu artysty WWeiss; obok nr ze spuścizny 003115.
Na odwrocie szkic zabudowań ołówkiem i węglem.

Cena wywoławcza:

500 zł

036
036

Jacek MALCZEWSKI (1854 Radom - 1929 Kraków)

Zarys postaci w chuście, 1872

ołówek, papier; 16 x 9,7 cm.

Cena wywoławcza:

500 zł

037
037

Szkic głowy mężczyzny w okularach

ołówek, papier; 13,6 x 8,5 cm.

Cena wywoławcza:

100 zł

038
038

Szkice postaci

ołówek, papier; 23,3 x 13,9 cm.

Cena wywoławcza:

100 zł

039
039

Szkic głowy kobiety

piórko, tusz, papier; 17,9 x 18,5 cm.

Cena wywoławcza:

300 zł

040
040

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Szkic uprzęży

ołówek, węgiel, papier; 20,5 x 13,9 cm;
nr p. g.: 33 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł

041
041

Pędzące konie

ołówek, papier naklejony na kartę szkicownika; 9,5 x 15 cm (wymiar arkusza z rysunkiem), 13,9 x 20,5 cm (wymiar karty szkicownika);
sygn. l. d.: TRyb (ołówkiem); nr p. g.: 56 (ołówkiem na karcie szkicownika).

Cena wywoławcza:

200 zł

042
042

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866 Lwów -1946 Lwów)

Mężczyzna czytający

ołówek, papier, 16,1 x 10,4 cm.
Praca pochodzi ze szkicownika artysty.

Cena wywoławcza:

100 zł

043
043

Szkice: mężczyzny siedzącego na krześle, ukazanego z prawego boku, od tyłu oraz psa

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm;
verso:
Luźne szkice: chłopczyk na rowerku i pies oraz witryny sklepowej i popiersia kobiety ukazanej od tyłu.

Cena wywoławcza:

100 zł

044
044

Miniaturowy zapis dwóch obraz

ołówek, papier; 14,6 x 23,4 cm
Na odwrocie miniaturowy zapis dwóch obrazów o tematyce portretowej i rodazjowej oraz szkic postaci (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł

045
045

Miniaturowy zarys dwóch obrazów o tematyce portretowej

Na odwrocie luźne szkice: miniaturowe zapisy trzech obrazów, szkice dłoni trzymających książką, oraz szkice postaci.

Cena wywoławcza:

100 zł

046
046

Miniaturowy zapis pięciu obrazów

Na odwrocie miniaturowy szkic portretu konnego (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł

047
047

Stanisław ŻURAWSKI (1889 Krosno - 1976 Kraków)

Szkic dłoni trzymającej kwiat oraz głowy mężczyzny w kapeluszu

ołówek, papier; 21,6 x 13,9 cm.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

048
048

Szkice dwóch postaci

ołówek, papier; 15,7 x 11 cm.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

049
049

Mniszki w kornetach

ołówek, papier; 17 x 10,8 cm.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

050
050

Szkic mężczyzny pchającego wóz

ołówek, papier; 15,6 x 23,3 cm.
Rysunek pochodzi ze szkicownika Artysty z II poł. XIX wieku.

Cena wywoławcza:

100 zł