Dom Aukcyjny Panorama

Aukcja kolekcji znanego architekta warszawsko-krakowskiego

29.09.2019 niedziela

18:00

Dom Aukcyjny Panorama

Al. Witosa 31/122

00-710 Warszawa

Organizator aukcji dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 12% + VAT.

67 obiektów
101
101

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Na kalifornijskiej prerii, 1945

olej/płyta, 33 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak/1945"

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

102
102

Żołnierz prowadzący konia, 1908

olej/płyta, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak/1908"

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

103
103

Żołnierz na koniu w walce z wilkami, 1938

olej/płyta, 55 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak/1938"

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

104
104

Wojska Napoleona przeprawiające się na drugi brzeg, 1924

olej/płótno, 61 x 96,5 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: "Kochanemu Przyjacielowi Puł. J. (nazwisko nieczytelne)/Jerzy Kossak/1924”

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

105
105

Polski żołnierz goniący uciekającego Moskala, 1930

olej/tektura, 37,5 x 49 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak/1930"

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

106
106

Dwóch żołnierzy i dziewczyna podająca dzban z wodą

olej/płyta, 34,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak/data nieczytelna"

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

107
107

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

Róże w wazonie

olej/tektura, 33,5 x 49 cm
sygnowany po prawej w połowie: "A. Karpiński"

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

108
108

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Portret chłopca w czerwonym kubraczku

olej/płyta, 16,5 x 29 cm
sygnowany l. g.: "Wlastimil Hofman"

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

109
109

Chrystus w czasie 40-dniowego postu, Kusiciel namawiający do odstąpienia od postu, 1934

olej/płyta, 68 x 21 cm
sygnowany i datowany. l.g.: "1934/Wlastimil Hofman"

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

110
110

Kazimierz STABROWSKI (1869-1929)

Jarmark Wschodu

olej/płótno, 130 x 203 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: "K. Stabrowski"

Cena wywoławcza:

180 000 zł

111
111

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866 Lwów -1946 Lwów)

Jarmark, 1924

olej/tektura, 22 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: "1924/S. Batowski"

Cena wywoławcza:

6 000 zł

112
112

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (ok. 1875 - 1946/47)

Zaprzęg chłopski, 1929

olej/płótno dublowane, 40 x 67,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: "Cz. Wasilewski/1929"

Cena wywoławcza:

9 000 zł

113
113

Wacław KONIUSZKO (1854-1900)

Dziad przy drodze koło krzyża

olej/płótno, 20 x 25,5 cm
sygnowany p.d.: "W. Koniuszko"

Cena wywoławcza:

2 000 zł

114
114

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

Polski oficer ułanów na koniu, 1917

akwarela/papier, 33 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "1917/Z. Rozwadowski"

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

115
115

Edward OKUŃ (1872 Wólka Zerzyńska k.Warszawy - 1945 Skierniewice)

Pejzaż włoski, 1937

olej/płótno, 46,5 x 64 cm
sygnowany l.d.: "E. Okuń/1937" - monogram wiązany: "E" wpisane w "O"

Cena wywoławcza:

32 000 zł

116
116

Jan ROSEN (1854 Warszawa - 1936 Warszawa)

Żołnierz prowadzący konia

akwarela/papier, 32 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "J. Rosen"

Cena wywoławcza:

16 000 zł

117
117

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Zachód słońca

olej/tektura, 34 x 41 cm
sygnowany p.d.: "Stefan Filipkiewicz"

Cena wywoławcza:

8 000 zł

118
118

Iwan TRUSZ (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Ruiny zamku w Bałakławie

olej/płyta, 24 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: "Ruiny zamku w Bałakławie/Iw. Trusz"

Cena wywoławcza:

7 000 zł

119
119

Dniepr

olej/płyta, 33,5 x 47,5 cm
sygnowany l.d.: "Iw. Trusz"

Cena wywoławcza:

8 000 zł

120
120

Skaliste wybrzeże nad Morzem Martwym

olej/płótno, 58,5 x 48 cm
sygnowany p.d.: "I. Trusz"

Cena wywoławcza:

26 000 zł

121
121

Dwóch Arabów siedzących wśród skał

olej/płyta, 71 x 97,5 cm
sygnowany l.d.: "I.Trusz"

Cena wywoławcza:

32 000 zł

122
122

olej/tektura, 35,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: "Iw. Trusz"

Cena wywoławcza:

12 000 zł

123
123

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Bez tytułu, 1893

olej/płyta, 27,5 x 44 cm
sygnowany p.d.: "Tadeusz Rybkowski/1893"

Cena wywoławcza:

8 000 zł

124
124

Stefan DOMARADZKI (1897 - 1983)

Dzierzbia, 1927

olej/płyta, 22,5 x 29,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany, opisany i datowany l.d.: "S. Domaracki/Dzierzbia/1927"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

125
125

Jan Marian NOWICKI (1876-1955)

Konie u wodopoju

olej/płyta, 35,5 x 51 cm
sygnowany p.d.: "Marian Nowicki"

Cena wywoławcza:

1 800 zł

126
126

Żołnierz wzywający posiłki, 1931

olej/tektura, 19 x 25 cm
sygnowany i datowany l.d.: "M. Nowicki/1931"

Cena wywoławcza:

2 000 zł

127
127

Jeździec na koniu, 1935

olej/tektura, 24 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: "Nowicki/1935"

Cena wywoławcza:

1 200 zł

128
128

Andrzej JURKIEWICZ (1907-1967)

Martwa natura

olej/tektura, 51 x 60 cm
sygnowany podp. p.d.: "Jurkiewicz"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

129
129

Edward KOKOSZKO (1900-1962)

Pejzaż nadwiślański

olej/płótno, 39 x 56 cm
sygnowany l.d.: "Edward Kokoszko"

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

130
130

Hanna BETLEY (1910 - 1987)

Bukiet kwiatów, 1964

olej/tektura, 35 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: "H. Pachniewska/1964"

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

131
131

Hanna BETLEY (1910 - 1987)

Kwiaty w wazonie, 1961

olej/tektura, 48,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: "H. Pachniewska/1961"

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

132
132

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

Ogród przed domem

akwarela/papier, 36,5 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Nartowski"

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

133
133

Mieczysław WĄTORSKI (1903 - 1979)

Kwiaty w wazonie

akwarela/papier, 68,5 x 48,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany po prawej stronie: "M. Wątorski"

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

134
134

Szczepan SKORUPKA (1903 - 1997)

Teatr na wyspie

olej/tektura, 30,5 x 43,5 cm
sygnowany p.d.: "Sz. Skorupka"

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

135
135

Kajetan KOSIŃSKI (1847 Łużany na Bukowinie - 1935 Lwów)

Wesele krakowskie

akwarela/papier, 17,5 x 31,5 cm
sygnowany l.d.: "K. Kosiński"

Cena wywoławcza:

1 000 zł

136
136

Michał BYLINA (1904-1982)

Jeździec na koniu, 1940

gwasz, ołówek/papier, 15,5 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "MB/40"

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

137
137

nieokreślony, XX w. Malarz

Weduta

olej/płyta, 26,5 x 21,5 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

138
138

nieokreślony, XX w. Malarz

Pejzaż z młynem

olej/płótno, 28 x 21 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

139
139

nieokreślony, XX w. Malarz

Pejzaż zimowy

olej/płótno, 60 x 76 cm

Cena wywoławcza:

1 800 zł

140
140

ARTYSTA nieokreślony, XIX w.

olej/płótno dublowane, 25 x 33 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

141
141

ARTYSTA nieokreślony, XX w.

olej/płótno, 64,5 x 93,5 cm

Cena wywoławcza:

1 800 zł

142
142

nieokreślony, XX w. Malarz

Irysy

akwarela/papier, 28,5 x 21 cm (w świetle ramy)

Cena wywoławcza:

500 zł

143
143

nieokreślony, XX w. Malarz

Żołnierz na koniu

olej/płótno, 33 x 47,5 cm

Cena wywoławcza:

1 400 zł

144
144

ARTYSTA nieokreślony, XIX w.

olej/płótno, 25 x 31,5 cm
sygnowany p.d. "AC (monogram wiązany)/1830"

Cena wywoławcza:

2 000 zł

145
145

ARTYSTA nieokreślony, XX w.

olej/płyta, 15,5 x 23,5 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

146
146

Walery ELJASZ-RADZIKOWSKI (1841-1905)

Bez tytułu, 1897

akwarela, ołówek/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "1897/WE"

Cena wywoławcza:

900 zł

147
147

Jan WOJNARSKI (1879 - 1937)

Krucyfiks królowej Jadwigi na Wawelu

akwaforta/papier, 42 x 30,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: "odb. własnoręczna", p.d.: "Jan Wojnarski"

Cena wywoławcza:

900 zł

148
148

Stanisław ŁUSZAK (1912-1980)

Dom z podcieniem w Inowrocławiu przy ul. Staszica

drzeworyt/papier, 30,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany ołówkiem l.d.: "Dom z podcieniem w Inowrocławiu przy ul. Staszica", sygnowany p.d.: "Stanisław Łuczak", na matrycy p.d.: "SŁ"

Cena wywoławcza:

500 zł

149
149

Andrzej KURKOWSKI (1927 Częstochowa - 1994 Warszawa)

Pan Twardowski

linoryt/papier, 26,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: "Pan Twardowski/linoryt", p.d.: "A. Kurkowski", na matrycy l.d.: "AK"

Cena wywoławcza:

900 zł

150
150

Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900 Sosnowiec - 1986 Kraków)

Jesień, 1935

drzeworyt barwny/papier, 18 x 13,5 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: "BG.Krasnodębska-Gardowska", l.d.: "Jesień "

Cena wywoławcza:

800 zł