Warszawski Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki

16.05.2021 niedziela

19:00

Warszawski Dom Aukcyjny

ul. Wilcza 69

00-679 Warszawa

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 20%, a w przypadku obiektów, których twórca zmarł w okresie krótszym niż 70 lat od daty aukcji lub twórców żyjących również opłatę droit de suite w wysokości 5%.

100 obiektów
001
001

Szkic leżącej kobiety, 1887

ołówek, papier; 19 x 27 cm (w św. passe - partout);
sygn. p. d.: J.Malczewski (ołówkiem) oraz dat. p. g.: 1887.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

002
002

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Przy moście Rialto w Wenecji

ołówek, papier; 24,4 x 34,6 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, z faksymile podpisu artysty pośrodku WW; poniżej nr ze spuścizny 005124.

Cena wywoławcza:

800 zł

003
003

Podcienie, 1907?

ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm (w św. oprawy)

Cena wywoławcza:

300 zł

004
004

Kobieta z niemowlęciem, 1920

ołówek, papier; 22 x 12 cm;
dat. p. d.: 1920.

Cena wywoławcza:

700 zł

005
005

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Stara szkoła

węgiel, papier; 13,9 x 20,5 cm;
Napis autorski l. d.: Stara szkoła w M… (?) (ołówkiem); nr p. g.: 35 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

300 zł

006
006

Akt stojącej kobiety w kontrapoście w ujęciu z lewego boku i rzucający cień na ścianie w tle, 1953

ołówek, papier; 41,8 x 29,6 cm.
Na odwrocie stempel autorski; oraz powyżej data 1953 (długopisem).

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

007
007

Paweł WRÓBEL (1913 Katowice-Szopienice - 1984)

Scena z targu, 1974

węgiel, papier; 21 x 24 cm;
sygn i dat. u dołu: Paweł Wróbel 13 X 1974.

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

008
008

Ludwik MACIĄG (1920 Kraków - 2007 Gulczewo)

Dojenie krów – dwie sceny mężczyzna i kobieta dojący krowy

ołówek, papier; 22 x 32 cm

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

009
009

Głowy kobiet

tusz lawowany, papier; 20,5 x 26 cm (w św. passe - partout);
sygn. p. d.: J.Malczewski (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

3 500 zł

010
010

Przed domem, ok. 1906

pastel, papier szary; 32,5 x 49,8 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 900 zł

011
011

Drzewa

akwarela, papier; 44,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Peske.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

012
012

Zamek Orawski, 1934

akwarela, papier; 25 x 35,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: Togo Fałat 1934

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

013
013

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Szyjąca kobieta siedząca w fotelu, 1946

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38,5 x 30,5 cm (w św. oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Hayden / 46.

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

014
014

Konduktor

akwarela, gwasz, tektura; 13,8 x 9,2 cm;
sygn l. d.: NIKIFOR MATEJKO;
u dołu napis autorski: PALM… (nieczytelne).

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

015
015

Szczyrzyczanie, 1937

akwarela, papier naklejony na tekturę; 32,5 x 34 cm;
sygn. dat. i opis. p. d.: Józef Pieniążek / Szczyrzyc 30/8 1937.
Na odwrocie napis : Szczyrzyczanie (na pocztówki barwne) oraz szkic ołówkiem kilku postaci.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

016
016

Rynek w Krakowie

pastel, papier; 43 x 54 cm (w św. oprawy)
sygn. p. d.: W Serafin.

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

017
017

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

Sanna

olej, deska; 36,5 x 57,3 cm;
sygn. l. d.: A Wierusz-Kowalski.
Na odwrocie stara nalepka monachijskiej galerii (druk, stempel): Galerie Heinemann, München | 11322 | FOTO.

Cena wywoławcza:

370 000 zł

018
018

Mój sen, ok. 1896,1898

olej, płótno; 124 x 73 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski.
Na odwrocie naklejki:
1. Wystawowa z 1923 roku z numerem 11148 z opisem pracy oraz określeniem właściciela: St. Holenderskiego;
2. Nieczytelna naklejka z...

Cena wywoławcza:

750 000 zł

019
019

Portret dziewczyny z wiolonczelą, 1911

olej, tektura; 68 x 101 cm (w św. oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jacek Malczewski 1911.
Na odwrocie naklejka Zakładu Galanteryjno - Introligatorskiego "Robert Jahoda" Kraków - Gołębia 4;
Na blejtramie numer ołówkiem: 167.

Cena wywoławcza:

350 000 zł

020
020

Nokturn

olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 32 cm;
sygn. l. d.: J.Szermentowski.
Na odwrocie orzeczenie dra Kazimierza Buczkowskiego z 1946 r.

Cena wywoławcza:

29 000 zł

021
021

Ludwik GĘDŁEK (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)

Scena rodzajowa, 1877

olej, płótno; 30,8 x 57 cm;
sygn., dat. i opis. p. d.: L. Gędłek 1877 Wien.

Cena wywoławcza:

27 000 zł

022
022

Franz ROUBAUD (1856-1928)

Szejk arabski

olej, płótno, dykta; 67 x 56 cm;
sygn. l. d.: FRoubaud (sygnatura drapana).
Na odwrocie:

Cena wywoławcza:

17 000 zł

023
023

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Pejzaż z Bystrej

akwarela, papier; 94,5 x 53 cm;
sygn. i opis. l. d.: JFałat / Bystra.

Cena wywoławcza:

69 000 zł

024
024

Pejzaż zimowy, 1915

olej, płótno; 300 x 335 cm;
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1915 r.

Cena wywoławcza:

125 000 zł

025
025

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Napoleon na czele wojsk, 1930

olej, tektura; 73 x 47,5 cm (w św. oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1930.
Na odwrocie pieczęć ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz nalepka wystawowa z Muzeum Historii Katowic.

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

026
026

Artyleria jedzie, 1926

olej, płótno; 66,5 x 115 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1926.
Na odwrocie na blejtramie stempel owalny: ISKRA & KARMAŃSKI.

Cena wywoławcza:

47 000 zł droit de suite

027
027

Juliusz SŁABIAK (1917 - 1973)

Jadą ułani

olej, płótno; 35,3 x 49,8 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak.

Cena wywoławcza:

2 700 zł droit de suite

028
028

Marian MOKWA (1889 - 1987)

Klif - Zatoka Oksywska

olej, płótno; 50 x 90 cm;
sygn. p. d.: Mokwa.
Na odwrocie na blejtramie opis pracy: MOKWA ZATOKA OKSYWSKA 50 x 90 oraz cyfra 9.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

029
029

Helena

olej, płótno; 65,3 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.

Cena wywoławcza:

27 000 zł

030
030

Sosny, 1909

olej, tektura; 23,7 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: WW [czarną farbą].

Cena wywoławcza:

5 500 zł

031
031

Polowanie, 1923

olej, płótno; 57 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1923.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

032
032

Zagroda góralska, ok. 1920

olej, tektura; 53 x 63 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

15 000 zł

033
033

Pejzaż - koniec lata, 1916

olej, płótno; 75,5 x 100 cm;
sygn. opis. i dat. p. d.: M. G. Wywiórski / [Kobalaźka? - nieczytelne] .

Cena wywoławcza:

55 000 zł

034
034

Zielone zarośla pod szarym niebem

olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 31,5 cm.

Cena wywoławcza:

4 900 zł

035
035

Pejzaż z drzewami

olej, tektura; 69 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

036
036

Wisła pod Wawelem, ok. 1919

olej, płótno; 50,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Aneri.

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

037
037

Władysław SKOCZYLAS (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Motyw z Kazimierza

akwarela, papier; 53 x 73 cm;
sygn. l. d.: W. Skoczylas.
Na odwrocie ołówkiem napis: prof.. Skoczylas / Motyw z Kazimierza oraz pieczęć SALONU SZTUKI Cz. Garlińskiego.

Cena wywoławcza:

39 000 zł

038
038

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlino - 1970 Szklarska Poręba)

Autoportret, 1967

olej, płyta; 61 x 48 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil / Hofman / 1967.

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

039
039

Park Wilanów

olej, płótno; 105 x 149,5 cm.

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

040
040

Handlarz dywanów

olej, deska; 48,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: F. Kazimierz Wygrzywalski.
Na odwrociu l.d. pieczęć z lwowskiego Salonu Obrazów Malarzy Polskich z opisem dzieła i numerem inwentarzowym '2481'.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

041
041

Zimowa bajka

olej, płótno; 80 x 72 cm;
sygn. p. d.: ST.GAŁEK.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

042
042

Pejzaż z Krynicy

akwarela, gwasz, papier; 32,1 x 17,2;
Opis. śr. d.: KRYNICA VILLA POPIO …? (ostatnie litery nieczytelne).

Cena wywoławcza:

5 900 zł droit de suite

043
043

Skarbek - Żaba, 1982

akryl?, płótno; 50 x 35,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wróbel P 1982 r.

Cena wywoławcza:

12 500 zł droit de suite

044
044

Święta Barbara, 1982

akryl?, płótno; 49 x 49,5 cm;

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

045
045

Martwa natura z arbuzem, lata 60. XX w.

olej, płótno; 44 x 63 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński.

Cena wywoławcza:

5 800 zł droit de suite

046
046

Owce na hali

olej, tektura; 49,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. Stańko.

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

047
047

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Zakopane - Równia Krupowa, 2004

olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 X 31 cm (w św. passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 2004.
Na odwrocie pieczęć autorska: Art.. LESZEK STAŃKO;

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

048
048

Tadeusz POPIEL (1863 Szczucin - 1913 Kraków)

Skaliste wybrzeże Capri

olej, płótno dublowane; 113.6 cm x 154.5 cm;
sygn. l. d.: T Popiel.

Cena wywoławcza:

18 000 zł

049
049

Kapliczka przydrożna

olej, płyta; 34 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

050
050

Alicja HALICKA (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Martwa natura ze skrzypcami kubistyczna

olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn i dat. l. g.: A. Halicka / 1918.
Na odwrocie na płótnie cyfra 10.

Cena wywoławcza:

68 000 zł droit de suite