POLSWISS ART

Aukcja Dzieł Sztuki

09.03.2021 wtorek

19:00

POLSWISS ART

ul. Wiejska 20

00-490 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

107 obiektów
001
001

Para portretów męskich, 1846

akwarela, gwasz, papier, 46,5 x 38 cm (każdy)
sygn. z prawej strony: T. Kwiatkowski paris 1846

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

002
002

January SUCHODOLSKI (1797 Grodno - 1875 Boimie k.Węgrowa)

Odsłonięcie pomnika Jana III Sobieskiego w Łazienkach w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej, 1869

olej, płótno, 70 x 104 cm
sygn. l.d.: J. Suchodolski 1869

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

003
003

W kuźni, 1860-1869

olej, płótno, 62,5 cm x 75,3 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 200 000 zł

004
004

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (Misy-Faut-Yonne 1745 - Paryż 1830)

Portret Adama Jerzego Czartoryskiego, 1829

olej, płótno, 73 x 59,5 cm
sygn. z lewej strony: Norblin […] 1829

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

005
005

Cyprian GODEBSKI (1835 - 1909)

Pocałunek, k. XIX w.

brąz patynowany, podstawa czerwony marmur , wys. 47,5 cm
sygn. na podstawie: cypr. godebski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

006
006

Dwaj Kozacy konno, 1856

akwarela, papier, 27 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Juliusz Kossak, 1856 na odwrocie stemple: Sztuka i Antyki Leszek Wąs, Bielsko-Biała

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

007
007

Adam FRANZ (1815 - 1886)

Konie na puszcie, 1880

olej, płótno, 95 x 164 cm
sygn. p.d.: Franz Adam / 80

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

008
008

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

Polowanie na lisa. Lisa dopadły, ok. 1880

olej, płótno, 36,5 x 49 cm
sygn. p.d.: A. Wierusz-Kowalski na odwrocie na krośnie nalepka Galerii John Esther z Massachusets

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 350 000 zł

009
009

Józef BRANDT (1841 Szczebrzeszyn - 1915 Radom)

Lisowczyk z luzakiem, 1885-1890

olej, płótno, 45 x 70 cm
sygn. l.d.: Józef Brandt z Warszawy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 800 000 zł

010
010

Wezuwiusz

olej, płótno, 64 x 97,5 cm
sygn. l.d.: G.KONDRATENKO (cyrylicą)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 300 000 zł

011
011

Kobieta z wachlarzem, ok. 1900

plakieta, gips, 50 x 29 cm
sygn. z lewej strony: Marcinkowski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

012
012

Edward OKUŃ (1872 Wólka Zerzyńska k.Warszawy - 1945 Skierniewice)

Portret żony artysty, 1916

akwarela, papier, 54,5 x 29 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

013
013

Capri w świetle księżyca, 1927

olej, tektura, 48 x 61 cm
sygn.p.d.: R. Bratkowski Capri, 1927

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

014
014

Abraham EISENBERG (1879 Wilno - 1956 Nowy Jork)

Bezdomni, 1910-1911

brąz, wys. 43 cm
sygn. na podstawie: A. Eisenberg 1910 oraz znak odlewni: ODLEW KRANTZ WARSZAWA 11 R.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

015
015

Włodzimierz TETMAJER (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Pokłon przed Matką Boską, ok. 1895

olej, płótno, 92,5 x 151,5 cm
sygn. l.d.: H. Sokołowskiemu Włodzimierz Tetmajer

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

016
016

Pan Twardowski, ok. 1915-1917

olej, płótno, 96 x 128 cm
sygn. l.d.: Włodzimierz Tetmajer

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

017
017

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Szkic projektu nagrobka Piotra Tomickiego w kaplicy św. Tomasza w katedrze Wawelskiej

ołówek, papier na odwrocie szkic tablicy epitafijnej nagrobka, 39 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: J.M. na odwrocie szkic tablicy epitafijnej nagrobka.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

018
018

Portret Aleksandra Dejeana, 1895-96

olej, płótno, 120 x 96 cm
sygn. p.g.: Józef Mehoffer 1896 na odwrocie nalepka Musee, d'art et d'histoire we Fryburgu; nalepka z TPSP W Krakowie z 1938 roku; nalepka z opisem pracy z 1913 roku; nalepka z TPSP z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 000 - 2 500 000 zł

019
019

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Nieśwież

technika mieszana, tektura, 25,5 x 54,5 cm
sygn. p.d.: JFałat Nieśwież

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

020
020

Łoś na bagnach. Świt nad rozlewiskami, przed 1893

olej, płótno, 65 x 135 cm
sygn. p.d.: Fałat na odwrocie czarną farbą: 5678 Chicago of U.S.A

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 250 000 zł

021
021

Autoportret, 1923

olej, płótno, 42 x 36 cm
sygn. p.g.: J.Malczewski 1923

Cena wywoławcza:

Estymacja:

450 000 - 650 000 zł

022
022

Anioł i pastuszek, 1901-1905

olej, tektura, 33 x 25 cm
sygn. p.g.: JMalczewski na odwrocie nalepka z wystawy Koniec Wieku Muzeum Narodowe w Warszawie z 1996

Cena wywoławcza:

Estymacja:

550 000 - 750 000 zł

023
023

Kobieta czuwająca przy śpiącym dziecku

olej, tempera, tektura, 29,7 x 40 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski na odwrocie częściowo zniszczona nalepka z TPSP we Lwowie z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

024
024

Madonna Chłopska

olej, płyta, 70 x 51 cm
sygn. p. d.: J. Krasnowolski.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

025
025

Dziewczynka z królikiem, lata 30. XX w.

drewno brzostowe, 40 x 15 x 14 cm
na spodzie wyryta sygnatura: PS PD, oraz nieczytelne odręczne napisy widoczne w świetle UV

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

026
026

Janosik, lata 30. XX w.

brąz, odlew współczesny, 77 x 25 x 15 cm ed: 2/8

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

027
027

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 Kraków - 1907 Kraków)

Portret chłopca, 1902

pastel, papier czerpany, 42 x 52 cm
sygn. z lewej strony: monogramem wiązanym: SW 1902 (Praca posiada ekspertyzę mgr Marty Romanowskiej)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 800 000 zł

028
028

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Sosny z Połągi, 1908

olej, płótno, 41 x 51 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

029
029

Olga BOZNAŃSKA (1865 - 1940)

Portret Henryki Marii Kurnatowskiej, 1913

olej, tektura, 80 x 65 cm
sygn. na odwrociu: Olga Boznańska oraz dedykacja: Kochanej Pani Rysience Kurnatowskiej Olga Boznańska 1913

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 800 000 zł

030
030

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

Portret kobiety

olej, płótno, 97 x 72 cm
sygn. p.d.: FPautsch

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

031
031

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 60 x 91 cm
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

032
032

Kaczeńce

olej, tektura, 33 x 49 cm
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

033
033

Pejzaż z brzozą, 1925

olej, tektura, 100 x 71 cm
sygn.p.d.: Józef Rapacki 1925

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

034
034

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Upalny dzień nad morzem (Jastrzębia Góra)

olej, płótno, 63 x 87,5 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz na odwrocie nalepka z wystawy zbiorowej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

035
035

Odpoczynek pod gruszą, 1923

olej, tektura, 51 x 63 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: JÓZEF RAPACKI 1923

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

036
036

Sandomierz, ok.1925

olej, tektura, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: StKamocki na odwrocie opisany: S. Kamocki Sandomierz oraz nalepka TPSP w Krakowie z 1925 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

037
037

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Paysage présumé des Landes, 1927

olej, płótno, 152 x 190 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski - 1927

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

038
038

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Pejzaż z południa Francji, ok. 1913

olej, tektura, 35,5 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Rubczak na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1913 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

039
039

Chłopiec z książką, 1920

olej, płótno, 92 x 77 cm
sygn. p.d.: Kisling

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

040
040

Sonia

akwatinta barwna, papier , 56 x 40 cm
sygn. l.d.: Kisling p.d.: Epreuve d’artist

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

041
041

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 81 x 60 cm
sygn. p.g.: Aberdam

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

042
042

Martwa natura z owocami

olej, płótno , 80 x 64,5 cm
sygn. p.d.: Vlaminck

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

043
043

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Martwa natura z kompotem, 1918

olej, płótno , 60 x 73 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 000 - 2 000 000 zł

044
044

Roman KRAMSZTYK (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Pejzaż z Couliure

olej, płótno, 37 x 47 cm
sygn. p.d.: Kramsztyk

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

045
045

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

Pejzaż idylliczny z rodziną, 1923

olej, płótno, 161 x 296 cm
sygn. p.d.: Eug. Zak 1923

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 900 000 zł

046
046

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Barki na Rodanie

olej, deska, 46 x 55 cm
sygn. l.d.: Muter

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

047
047

Cafe Luitpold w Monachium, po 1950

olej, płótno, 90,5 x 120 cm
sygn. p.d.: A. THIELE na odwrocie napis flamastrem: Cafe Luitpold in München A. THIELE oraz kartka z informacjami o artyście.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

048
048

Joachim WEINGART (Drohobycz 1895 - obóz koncentracyjny Auschwitz 1942)

Portret dziewczynki z różą

olej, płótno, 80,5 x 65 cm
sygn. p.d.: Weingart

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

049
049

Kupcy

pastel, tektura , 51 x 70 cm
sygn. p.d.: F. M. Wygrzywalski Kupcy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

050
050

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Winobranie / Bachanalie, 1937

olej, płótno, 50 x 65,4 cm
sygn. u dołu monogramem: WW

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł