10.12.2024 wtorek
19:00
POLSWISS ART
ul. Wiejska 20
00-490 Warszawa
22.11 - 10.12.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno
73 x 60,1 cm
sygn. p.d.: Tymon, na odwrociu autorska nalepka z opisem pracy i nr 13 oraz nalepka wywozowa
akwarela, ołówek, papier
22 x 16 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: KRYNICAWILLAMJARSZYWIIOR, na odwrociu pieczęć autorska
brąz patynowany
wys. 28 cm, ed. 4 / 6
opisana u dołu: 4 / 6 (Do rzeźby dołączono opinię Anny Saciuk-Gąsowskiej, historyka sztuki z Muzeum Sztuki w Łodzi z 2023 r. )
ołówek, pastel, karton
33,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: W. Strz […] / 1946
akwarela, papier
29,4 x 41,6 cm
sygn. l.d.: Awróblewski
olej, płótno
96 x 119,5 cm
sygn. l.d.: Dominik, na odwrociu: DOMINIK 1958 / olej płótno 95 x 120 / Pejzaż oraz nalepka z CBWA Zachęta, na blejtramie napis flamastrem M.N.W. KAT. NR. 27.
olej, płótno
100 x 81 cm
sygn. i opisany na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSK I / obraz olejny / 012/86/81x100 / 1959
olej, płótno
130 x 140 cm
sygn. na odwrociu: T.KANTOR / "Peinture" 1961, na blejtramie nalepka z opisem pracy
asamblaż, płótno
66 x 81 cm
sygn. i opisany na odwrociu: Kraków / T. Kantor / format: 65 x 81 / titre: "Permettez" / emballage / X 1969
olej, płótno
97 x 130 cm
sygn. p.d.: Kantor, na blejtramie trzy nalepki w języku francuskim
olej, płótno
97 x 65 cm
sygn. śr.d.: E. Rosenstein 1966, sygn. i opisany na odwrociu: E. ROSENSTEIN / CZAS ŁABĘDZIA / 97 x 65 / olejny 1966
brąz patynowany
wys. 100 cm (bez postumentu), ed. 1 / 3
sygn. u dołu: M. PAPA oraz 1 / 3
asamblaż
122 x 57 x 11 cm
na odwrociu: dwie nalepki z opisem pracy
olej, płótno
100 x 120 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI / 1980 / "PLAŻA" / OLEJ/ 100 x 120
olej, płótno
37,5 x 50,5 cm
sygn. na odwrociu: J. NOWOSIELSKI 56
olej, płótno
38,5 x 46,5 cm
sygn. na odwrociu: J. NOWOSIELSKI / JERZY NOWOSIELSKI 1968
olej, płótno
36 x 25 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI / 1987
gwasz, akwarela, ołówek, papier
42 x 29,5 cm
sygn. p.d.: J. N.
inkografia
34 x 25 cm
sygn. p.d.: S Fijałkowski, opisana l.d.: Reprodukcja obrazu / 21.II.63 - inkografia / 2 /12 (ołówkiem)
gwasz, olej, papier
100 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygn. na odwrociu: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962
akryl, płótno
196,5 x 135,2 cm
sygn. i opisany na odwrociu: OPAŁKA 1965/1 - ∞ / DETAIL 1194480-1215202, na odwrociu nalepki wystawowe z John Weber Gallery
akryl, płyta pilśniowa
64,5 x 64,5 cm
sygn. i opisany na odwrociu: przypadek / w grze / dla dwóch / winiarski 84., na odwrociu nalepka wystawowa
akryl, aluminium, płyta pilśniowa
61,4 x 61,4 x 4,3 cm
olej, płótno
180 x 65 cm
sygn. i opisany na odwrociu: FANGOR / 1961 / RED MOONS 1. / 180 x 65 cm / [REPLIKA AUTORSKA -2010] (nieczytelnie)
olej, płótno
180 x 65 cm
sygn. i opisany na odwrociu: FANGOR / 1961 / RED MOONS 2. / 180 x 65 cm / [REPLIKA AUTORSKA -2010] (nieczytelnie)
olej, płótno
60 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrociu: FANGOR / B 70 / 1965
olej, płótno
210 x 140 cm
sygn. i opisany na odwrociu: FANGOR / SU 21 1972
akryl, drewno, płyta pilśniowa
61 x 80 cm
sygn. na odwrociu: Jan Ziemski / Lublin, opisany: DEP. ART. 23/69 (obcą ręką)
60 x 70 cm
sygn. na odwrociu: JAN ZIEMSKI / 1976, nalepka z BWA w Lublinie
akryl, aluminium
70 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrociu: mbogusz 79 / "CZARNE SKOSY" / 0.70 x 1.00 m / ACRYL NA ALUMINIUM
olej, płótno
73 x 73 cm
sygn. p.d.: HW-ska, sygn. na odwrociu: HALINA WRZESZCZYŃSKA / Konfiguracja 2-punktowa peryferyczna / "Przenikanie światła" / format 73x73 - olej oraz na blejtramie: Halina Wrzeszczyńska
brąz złocony
wys. 26 cm
sygn. z tyłu: T.Ł. oraz 1/8
brąz patynowany i złocony
wys. 19 cm
sygn. z tyłu: Ł.
olej, płótno
100 x 130 cm
sygn. p.d.: K Jarodzki, sygn. i opisany na blejtramie: „Erotyk VII” 1983 KONRAD JARODZKI OL. PŁ. 100 x 130
pianka poliuretanowa, żywica poliestrowa
30 x 31 x 16 cm
tkanina jutowa, żywica, stelaż metalowy
144 x 53 x 59 cm
sygn. i opisana na tabliczce autorskiej: SEATED FIGURE / M.ABAKANOWICZ / 1976
olej, płótno
160 x 140 cm
sygn. na odwrociu: TERESA PĄGOWSKA 1970 / 160 x 140 cm / WNĘTRZE / INTÉRIEUR TERRIBLE
serigrafia barwna, papier
80 x 58,5 cm
sygn. p.d.: Teresa Pągowska 96, opisana l.d.: 27/30 (ołówkiem)
brąz patynowany
205 x 136 x 140 cm, ed. 2/3
sygn. i opisany na dole: MITORAJ oraz 2/3
(Obiekt jest importowany spoza Unii Europejskiej i jest objęty dodatkową opłatą importową 8%.)
olej, kolaż, płótno
186 x 230 cm
sygn. i opisany na odwrociu: Tomek Ciecierski / oil /canvas 1988 / Dejà wue IV
olej, płótno
190 x 260 cm
sygn. na odwrociu: LEON TARASEWICZ 1988 / NEW YORK
olej, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwrociu: L. Tarasewicz / acrylic on canvas / 2024 / 100 x 100
akryl, płótno
80 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrociu: Ryszard Grzyb / "Kosmiczny / nokturn" / 80 x 100 cm / 2021/ akryl
olej, płótno
150 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK NR 94/ /21 VI – 29 VI/ / 150 X 100 / 1998
olej, płótno
84 x 71 cm
sygn. p.d.: J. SOBEL
olej, płótno
61 x 46 cm
sygn. p.d.: RY / ZA / 64, sygn. na odwrociu: RYSZARD ZAJĄC / 1964
olej, płótno
85 x 59 cm
sygn. l.d.: 70 oraz monogram wiązany, na odwrociu nalepka z opisem pracy oraz nalepka wywozowa z Desy
olej, płótno
114 x 130 cm
sygn. p.d.: HENRYK PŁÓCIENNIK 1977 BORÅS
akryl, płyta pilśniowa
90 x 90 cm
sygn. na odwrociu: KURYLUK / Dec. 70
odbitka żelatynowa-srebrowa, papier fotograficzny
50 x 60 cm, ed. 4/5