10.12.2024 wtorek
19:00
POLSWISS ART
ul. Wiejska 20
00-490 Warszawa
22.11 - 10.12.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno
54,5 x 43 cm (każdy)
każdy opisany na odwrociu: Jabłoński (obcą ręką)
olej, płótno
79 x 121 cm
sygn. l.d.: L. Gędłek-Wien
olej, płótno
52 x 67 cm
sygn. p.d.: Fr. Żmurko, na blejtramie napis: Żmurko F. (Do obrazu dołączono oryginał opinii wydanej przez Cabinet d'Expertise Bobrowska - Mielniczuk)
olej, płótno
120 x 150 cm
sygn. p.d.: Czesław Wasilewski / 1922 WK
olej, deska
38 x 56,5 cm
sygn. l.d.: AKozakiewicz / München
pastel, tektura
58,5 x 133,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: JFałat / Bystra 1910, na odwrociu nalepki transportowe
olej, płótno
128 x 194,5 cm
sygn. p.d.: JÓZEF RAPACKI 1921, na blejtramie nalepka z „Loterii Artystycznej” z 28 lutego 1922 r.
olej, płótno
65 x 55 cm
sygn. l.d.: Z. Pronaszko, na blejtramie częściowo zachowana papierowa nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz nalepka z domu aukcyjnego Desa Unicum
olej, tektura
100 x 71 cm
sygn. p.d.: 1917 / J. Malczewski, na odwrociu nalepka depozytowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
olej, płótno
65 x 82 cm
sygn. i opisany l g.: J M / 1912 (czerwonym olejem) oraz J Malczewski (czarnym olejem), na odwrociu nalepka depozytowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
olej, tektura
53 x 38 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski / 1911, na odwrociu nalepka aukcyjna z Desy Unicum
olej, płótno
57 x 65 cm
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Maj. Malczewski. 1925
akwarela, papier
34 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
gwasz, papier
38,1 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: J. FEDKOWICZ / 1918
olej, tektura
73 x 100 cm
sygn. i opisany p.d: Pinkas / nad Dźwiną / styczeń 1920
gwasz, akwarela, złoto, karton
94,5 x 67,5 cm
sygn. p.d.: WRoguski
olej, płótno
35,5 x 26,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1931, na odwrociu dwie pieczęcie z firmy Skład Papieru R. Aleksandrowicz
brąz, podstawa drewniana
wys. 32 cm (z podstawą 52,5 cm), ed. 8/8 (odlew współczesny)
sygn. u dołu: RZECKI oraz 8/8
olej, płótno
61 x 72,5 cm
sygn. p.d.: Ary Sperski 1935
olej, płótno naklejone na tekturę
20 x 29 cm
olej, płótno
80 x 140 cm
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI
olej, płótno
60,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.śr.: WWeiss
olej, deska
40,5 x 30,5 cm
na odwrociu stempel: SPUŚCIZNA POŚMIERTNA / KONRADA KRZYŻANOWSKIEGO / dn. 5. II.1922 / Michalina Krzyżanowska
olej, deska
53,3 x 70,5 cm
sygn. p.d.: Maurycy Trębacz, na blejtramie nalepka z domu aukcyjnego Agra-Art oraz nalepka ramiarska
olej, tektura
27 x 37,5 cm
sygn. l.d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
olej, płótno
58 x 78,8 cm
sygn. l.d.: HHAYDEN / 1911, na blejtramie nalepka z Musée des Beaux-Arts Thomas Henry w Cherbourg, dwie nalepki wywozowe oraz nalepka z domu aukcyjnego Christie's
olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. l.d.: Hayden, opisany na blejtramie: Fait à Mougins 41 ou 42 "Femme aux bas rouges" / Toile preparée par Hayden sur des draps -
olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. p.d.: Hayden, na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego Desa Unicum
olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. l.g.: Weingart
olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. p.d.: Menkes, opisany na odwrociu: GRUSS oraz stempel wywozowy
gwasz, papier
60 x 45 cm
sygn. p.d.: Menkes
olej, płótno
80 x 59,5 cm
sygn. p.d.: Menkes
olej, papier naklejony na płytę pilśniową
63 x 48,5 cm
sygn. l.d.: Kvapil / 1937, l.d. wybita sucha pieczęć z literami J. A.
tusz, akwarela, papier
47 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Kanelba, na odwrociu nalepka z numerem 252 i opisem pracy oraz druga nalepka z numerem 252
olej, płótno
114 x 292 cm
sygn. u dołu: L Gottlieb / Paris / PA 1910 (Do obiektu dołączono ekspertyzę Barbary Brus-Malinowskiej i prof. dr. hab. Jerzego Malinowskiego z 2009 r.)
olej, płótno
60 x 80 cm
sygn. p.d.: l. gottlieb, opisany na odwrociu: 433 I (czerwona farbą)
olej, tektura
40 x 49,6 cm
sygn. l.d: Grunsweigh, na blejtramie nalepka z firmy ramiarskiej Artistic Picture Framing / Artist Materials
olej, płótno
92 x 73 cm
sygn. l.d.: Kisling / 1917, sygn. i opisany na odwrociu: M. KISLING / ST. TROPEZ / FÉVRIER 1917, na blejtramie nalepka firmy LP Art z Tuluzy oraz nalepka z nazwą galerii Hervé Courtaigne z Paryża
olej, płótno
41 x 33 cm
sygn. p.g.: Kisling
akwatinta, papier
42 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Kisling, opisana l.d.: 81/100 (ołówkiem)
sangwina, papier
53,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Kisling 1919, na odwrociu nalepka z Kunstsalon Wolfsberg Zurich
olej, płótno
89 x 70 cm
sygn. p.d.: Ebische, na odwrociu nalepka autorska, na blejtramie nalepka z opisem pracy oraz nalepka z domu aukcyjnego Desa Unicum
olej, płótno
68 x 82 cm
sygn. p.d.: Eibisch
olej, płótno
55 x 38 cm
na odwrociu nalepka wystawowa z Musée Gaston Rapin
olej, płótno
81 x 100 cm
akwarela, papier
48 x 64 cm
sygn. l.d.: Peské 1939 / 29 septembre (Obiekt zostanie włączony do przygotowywanego przez Association Jean Peské Catalogue Raisonné prac artysty.)
olej, płótno
87 x 112 cm
sygn. l.d.: adler, na odwrociu liczne nalepki
olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. l.d.: Joseph Hecht, opisany na odwrociu: Belle ile / la côte / De grand / Village
olej, sklejka
38 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: K. Podsadecki - 56, opisany na odwrociu: "PEJZAŻ PODMIEJSKI" / 1956 / K. PODSADECKI / -OLEJ - SKLEJKA-
olej, płótno
81 x 65 cm