POLSWISS ART

Aukcja Dzieł Sztuki

10.12.2024 wtorek

19:00

POLSWISS ART

ul. Wiejska 20

00-490 Warszawa

22.11 - 10.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

114 obiektów
001
001

Marcin JABŁOŃSKI (1801 Głogów k. Rzeszowa - 1876 Lwów)

Portret kobiety w czarnej sukni, 1832 / Portret mężczyzny z bokobrodami, 1832

olej, płótno
54,5 x 43 cm (każdy)
każdy opisany na odwrociu: Jabłoński (obcą ręką)

Cena wywoławcza:

32 000 zł

Estymacja:

38 000 - 45 000 zł

002
002

Ludwik GĘDŁEK (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)

Powrót z polowania

olej, płótno
79 x 121 cm
sygn. l.d.: L. Gędłek-Wien

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

003
003

Młoda kobieta w barokowych perłach, ok. 1900

olej, płótno
52 x 67 cm
sygn. p.d.: Fr. Żmurko, na blejtramie napis: Żmurko F. (Do obrazu dołączono oryginał opinii wydanej przez Cabinet d'Expertise Bobrowska - Mielniczuk)

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

004
004

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Wyjazd ze wsi, 1922

olej, płótno
120 x 150 cm
sygn. p.d.: Czesław Wasilewski / 1922 WK

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

005
005

Przed chatą

olej, deska
38 x 56,5 cm
sygn. l.d.: AKozakiewicz / München

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

35 000 - 38 000 zł

006
006

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Wesele chłopskie, 1910

pastel, tektura
58,5 x 133,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: JFałat / Bystra 1910, na odwrociu nalepki transportowe

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

70 000 - 80 000 zł

007
007

Józef RAPACKI (1871 - 1929)

Binduga, 1921 (Winduga)

olej, płótno
128 x 194,5 cm
sygn. p.d.: JÓZEF RAPACKI 1921, na blejtramie nalepka z „Loterii Artystycznej” z 28 lutego 1922 r.

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

008
008

Zbigniew PRONASZKO (1885 Debreczyn -1958 Kraków)

Rycerz północy, ok. 1910

olej, płótno
65 x 55 cm
sygn. l.d.: Z. Pronaszko, na blejtramie częściowo zachowana papierowa nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz nalepka z domu aukcyjnego Desa Unicum

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

009
009

Jacek MALCZEWSKI (1854 Radom - 1929 Kraków)

Kobieta na tle gaju, 1917

olej, tektura
100 x 71 cm
sygn. p.d.: 1917 / J. Malczewski, na odwrociu nalepka depozytowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Cena wywoławcza:

1 400 000 zł

Estymacja:

1 700 000 - 2 200 000 zł

010
010

Powrót Sybiraka, 1912

olej, płótno
65 x 82 cm
sygn. i opisany l g.: J M / 1912 (czerwonym olejem) oraz J Malczewski (czarnym olejem), na odwrociu nalepka depozytowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Cena wywoławcza:

1 400 000 zł

Estymacja:

1 800 000 - 2 300 000 zł

011
011

Ellenai, 1911

olej, tektura
53 x 38 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski / 1911, na odwrociu nalepka aukcyjna z Desy Unicum

Cena wywoławcza:

300 000 zł

Estymacja:

350 000 - 420 000 zł

012
012

Portret syna Rafała, 1925

olej, płótno
57 x 65 cm
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Maj. Malczewski. 1925

Cena wywoławcza:

180 000 zł

Estymacja:

220 000 - 260 000 zł

013
013

Widok na Dolinę Gąsienicową, ok. 1933

akwarela, papier
34 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

014
014

Kwitnąca jabłoń, 1918

gwasz, papier
38,1 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: J. FEDKOWICZ / 1918

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

015
015

Ignacy PINKAS (1888 Jasło - 1935 Kraków)

Pejzaż zimowy znad Dźwiny, 1920

olej, tektura
73 x 100 cm
sygn. i opisany p.d: Pinkas / nad Dźwiną / styczeń 1920

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

016
016

Madonna z Dzieciątkiem, lata 30. XX w.

gwasz, akwarela, złoto, karton
94,5 x 67,5 cm
sygn. p.d.: WRoguski

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

35 000 - 38 000 zł

018
018

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Uskrzydlone dziecię, 1931

olej, płótno
35,5 x 26,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1931, na odwrociu dwie pieczęcie z firmy Skład Papieru R. Aleksandrowicz

Cena wywoławcza:

21 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 28 000 zł

019
019

Stanisław (RZECZNIK) RZECKI-SZRENIAWA (1888 Warszawa - 1972 Warszawa)

Magdalena, ok. 1930

brąz, podstawa drewniana
wys. 32 cm (z podstawą 52,5 cm), ed. 8/8 (odlew współczesny)
sygn. u dołu: RZECKI oraz 8/8

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

020
020

Portret dr. Michała Jagodowskiego, 1935

olej, płótno
61 x 72,5 cm
sygn. p.d.: Ary Sperski 1935

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

32 000 - 38 000 zł

021
021

Dachy miasta

olej, płótno naklejone na tekturę
20 x 29 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

022
022

Wiktor KORECKI (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Milanówek)

Kaczeńce na rozlewisku

olej, płótno
80 x 140 cm
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

023
023

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Kobiecy akt z zegarkiem

olej, płótno
60,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.śr.: WWeiss

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

024
024

Zielony salonik, 1. ćw. XX w.

olej, deska
40,5 x 30,5 cm
na odwrociu stempel: SPUŚCIZNA POŚMIERTNA / KONRADA KRZYŻANOWSKIEGO / dn. 5. II.1922 / Michalina Krzyżanowska

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

29 000 - 34 000 zł

025
025

Maurycy TRĘBACZ (1861 - 1941)

Martwa natura z truskawkami, ok. 1925

olej, deska
53,3 x 70,5 cm
sygn. p.d.: Maurycy Trębacz, na blejtramie nalepka z domu aukcyjnego Agra-Art oraz nalepka ramiarska

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

026
026

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

W salonie, przed 1927

olej, tektura
27 x 37,5 cm
sygn. l.d.: B. RYCHTER-JANOWSKA

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

027
027

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Plaża w Le Pouldu, 1911

olej, płótno
58 x 78,8 cm
sygn. l.d.: HHAYDEN / 1911, na blejtramie nalepka z Musée des Beaux-Arts Thomas Henry w Cherbourg, dwie nalepki wywozowe oraz nalepka z domu aukcyjnego Christie's

Cena wywoławcza:

220 000 zł droit de suite

Estymacja:

250 000 - 300 000 zł

028
028

Portret kobiety w czerwonych pończochach, 1941/1942

olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. l.d.: Hayden, opisany na blejtramie: Fait à Mougins 41 ou 42 "Femme aux bas rouges" / Toile preparée par Hayden sur des draps -

Cena wywoławcza:

23 000 zł droit de suite

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

029
029

Martwa natura z butelką rumu

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. p.d.: Hayden, na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego Desa Unicum

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

29 000 - 35 000 zł

030
030

Joachim WEINGART (Drohobycz 1895 - obóz koncentracyjny Auschwitz 1942)

Portret dziewczyny w stroju krakowskim

olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. l.g.: Weingart

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

28 000 - 30 000 zł

031
031

Para na tle pejzażu (Zaręczyny), ok. 1925 – 1930

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. p.d.: Menkes, opisany na odwrociu: GRUSS oraz stempel wywozowy

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

032
032

Sprzedawca arbuzów

gwasz, papier
60 x 45 cm
sygn. p.d.: Menkes

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

033
033

Bukiet liliowców

olej, płótno
80 x 59,5 cm
sygn. p.d.: Menkes

Cena wywoławcza:

32 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

034
034

Charles KVAPIL (1884 - 1957)

Toaleta, 1937

olej, papier naklejony na płytę pilśniową
63 x 48,5 cm
sygn. l.d.: Kvapil / 1937, l.d. wybita sucha pieczęć z literami J. A.

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

035
035

Dziewczyna w naszyjniku

tusz, akwarela, papier
47 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Kanelba, na odwrociu nalepka z numerem 252 i opisem pracy oraz druga nalepka z numerem 252

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

036
036

Wieczerza Pańska, 1910

olej, płótno
114 x 292 cm
sygn. u dołu: L Gottlieb / Paris / PA 1910 (Do obiektu dołączono ekspertyzę Barbary Brus-Malinowskiej i prof. dr. hab. Jerzego Malinowskiego z 2009 r.)

Cena wywoławcza:

3 000 000 zł

Estymacja:

3 500 000 - 4 500 000 zł

037
037

Martwa natura z rybami, 1925-1927

olej, płótno
60 x 80 cm
sygn. p.d.: l. gottlieb, opisany na odwrociu: 433 I (czerwona farbą)

Cena wywoławcza:

36 000 zł

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

038
038

Natan (Nathan) GRUNSWEIGH (1880 Kraków - 1956 Paryż)

W parku

olej, tektura
40 x 49,6 cm
sygn. l.d: Grunsweigh, na blejtramie nalepka z firmy ramiarskiej Artistic Picture Framing / Artist Materials

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

039
039

Martwa natura na tle pejzażu, 1917 (St. Tropez)

olej, płótno
92 x 73 cm
sygn. l.d.: Kisling / 1917, sygn. i opisany na odwrociu: M. KISLING / ST. TROPEZ / FÉVRIER 1917, na blejtramie nalepka firmy LP Art z Tuluzy oraz nalepka z nazwą galerii Hervé Courtaigne z Paryża

Cena wywoławcza:

600 000 zł

Estymacja:

650 000 - 800 000 zł

040
040

Portret młodej brunetki

olej, płótno
41 x 33 cm
sygn. p.g.: Kisling

Cena wywoławcza:

450 000 zł

Estymacja:

550 000 - 600 000 zł

041
041

Nelly, ok. 1930

akwatinta, papier
42 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Kisling, opisana l.d.: 81/100 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

042
042

Dziewczyna, 1919

sangwina, papier
53,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Kisling 1919, na odwrociu nalepka z Kunstsalon Wolfsberg Zurich

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

043
043

Dziewczyna w czerwonym kaftaniku, 1963

olej, płótno
89 x 70 cm
sygn. p.d.: Ebische, na odwrociu nalepka autorska, na blejtramie nalepka z opisem pracy oraz nalepka z domu aukcyjnego Desa Unicum

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

044
044

Targ w Antibes

olej, płótno
68 x 82 cm
sygn. p.d.: Eibisch

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 28 000 zł

045
045

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Most w Wenecji

olej, płótno
55 x 38 cm
na odwrociu nalepka wystawowa z Musée Gaston Rapin

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

046
046

Jean PESKÉ (Jan Mirosław PESZKE) (1870 Gołta - 1949 Le Mans)

Widok na Jezioro Genewskie

olej, płótno
81 x 100 cm

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

047
047

Pejzaż z Collioure, 1939

akwarela, papier
48 x 64 cm
sygn. l.d.: Peské 1939 / 29 septembre (Obiekt zostanie włączony do przygotowywanego przez Association Jean Peské Catalogue Raisonné prac artysty.)

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

048
048

Jankiel ADLER (1895-1949)

Dziewczyna z martwą naturą, 1946

olej, płótno
87 x 112 cm
sygn. l.d.: adler, na odwrociu liczne nalepki

Cena wywoławcza:

140 000 zł

Estymacja:

170 000 - 190 000 zł

049
049

Józef HECHT (1891 Łódź -1952 Paryż)

Pejzaż morski z Bretanii, ok. 1930

olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. l.d.: Joseph Hecht, opisany na odwrociu: Belle ile / la côte / De grand / Village

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

050
050

Pejzaż podmiejski, 1956

olej, sklejka
38 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: K. Podsadecki - 56, opisany na odwrociu: "PEJZAŻ PODMIEJSKI" / 1956 / K. PODSADECKI / -OLEJ - SKLEJKA-

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

051
051

Józef CZAPSKI (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)

Faust w Operze Paryskiej, 1956

olej, płótno
81 x 65 cm

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł