Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki

23.11.2024 sobota

16:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

99 obiektów
51
51

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Kwiaty

olej, płótno, 126 × 97 cm
sygn. i dat. p. d.: „1915 (?)/Terlikowski”

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

52
52

Martwa natura z owocami, przed 1939 r.

olej, płótno, 65 × 55 cm
sygn. p. d.: „Menkes”
na odwrocie na płótnie stempel paryskiego wytwórcy podobrazi Lucien Lefebvre-Foinet, na krośnie fragment nalepki z nazwiskiem: Dr. And Mrs. Harold Gollon/3728 Winterbourne (…)

Cena wywoławcza:

68 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

53
53

Wybrzeże w Bretanii, lata 30. XX w.

olej, płótno, 33 × 46 cm
sygn. l. d.: „H. Epstein”
na odwrocie nalepka z numerem inwentarzowym, na ramie nalepka własnościowa z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

36 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

54
54

Martwa natura z rybą

olej, płótno, 59 × 72,5 cm
sygn. p. g.: „H. Epstein.”

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

55
55

Jean PESKÉ (Jan Mirosław PESZKE) (1870 Gołta - 1949 Le Mans)

Pejzaż z La Faviere, 1918

olej, deska, 45 × 55 cm
sygn. l. d.: „Peske”
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: D.17894/Peske/La Faviere (Var) 1918/46 × 55 cm oraz ołówkiem: „Collection Peske alexis/La Faviere/1918

Cena wywoławcza:

39 000 zł

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

56
56

Martwa natura z owocami

olej, tektura, 52,5 × 67 cm
sygn. l. d.: „Peskè.”

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 32 000 zł

57
57

Pejzaż miejski

gwasz, akwarela, papier, 43,8 × 62,7 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: „Peskè”

Cena wywoławcza:

4 400 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

58
58

Jeździec

olej, płótno, 54,5 × 65 cm
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii POSK z numerem pracy: „138”

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

59
59

Złożenie do grobu

olej, płótno, 64,5 × 81 cm
sygn. p. d.: „S. Eleszkiewicz”

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

60
60

Mieczysław LURCZYŃSKI (1908 St. Petersburg - 1992 Paryż)

Na targu

olej, płyta, 71 × 73 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „LURCZYŃSKI”

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

61
61

Natan (Nathan) GRUNSWEIGH (1880 Kraków - 1956 Paryż)

Pejzaż miejski

olej, płótno, 37,5 × 48 cm
sygn. p. d.: „Grunsweigh”

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

62
62

Martwa natura z butelką wina i warzywami

olej, płótno, 38 × 46 cm
sygn. p. g.: „Grunsweigh”

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

63
63

Alicja HALICKA (Kraków 1894 - Paryż 1975)

W cyrku, po 1925 r.

collage, tkanina, koraliki, papier naklejony na płótno, 64 × 61 cm
sygn. p. d.: „Halicka”

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

64
64

Leopold LEVY (1882 - 1966)

W parku

olej, płótno 73,5 × 92 cm
sygn. l. d.: „leopold levy.”
na odwrocie na blejtramie napis: collection - Henri - Roux.

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

65
65

Jakub MARKIEL (1911 - 2008)

Kwiaty i owoce

olej, sklejka, 65,5 × 49 cm
sygn. p. d.: „Markiel”

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

66
66

Jakub MARKIEL (1911 - 2008)

Owoce i wino

olej, płótno, 50 × 65 cm
sygn. l. g.: „Markiel”

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

67
67

Przed szałasem

olej, sklejka, 39 × 50,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: „E.Lindeman”

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

68
68

Wiktor KORECKI (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Milanówek)

Dziewczyna z kaczeńcami

olej, sklejka, 28,5 × 38 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „WIKTOR KORECKI”

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

69
69

O zmierzchu

olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. p.d.: "WIKTOR KORECKI"

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

70
70

Chata

olej, tektura, 35 × 50 cm
sygn. l.d.: „WIKTOR KORECKI”

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

71
71

Paul WEIMANN (1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra ?)

Zima – widok na Śnieżkę, 1943 r.

olej, płótno, 59,5 × 80 cm
sygn. i dat. p. d.: „P.Weimann 43.”

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

72
72

Max HANEMANN (1882 Łódź - 1944 ?)

Hala Kondratowa, przed 1929 r.

olej, płótno, 46 × 62 cm
sygn. p. d.: „M.Haneman”

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

73
73

Michał STAŃKO (1901 Sosnowiec - 1969 Zakopane)

Tatry zimą

olej, tektura, 50,5 × 70,5 cm
sygn. l. d.: „M. Stańko.”

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

74
74

Eugeniusz GEPPERT (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Dorożka, lata 20. XX w.

olej, tektura, 38,5 × 52 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: „Eugeniusz Geppert 192 (4)? ”

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

75
75

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Capri

gwasz, papier, 33,5 x 23,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: "S Jaxa"

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

76
76

Eduard HILDEBRANDT (1817 Gdańsk - 1868 Berlin)

O zachodzie, 1854 r.

olej, płótno 90 × 120 cm
sygn. i dat. p .d.: „E. Hildebrandt 1854.”

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

77
77

Edwin HAYES (1819 Bristol - 1904)

Na morzu

olej, płótno, 86,5 × 122 cm
sygn. i dat. p. d.: „Edwin Hayes”

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

78
78

Adrianus van EVERDINGEN (1832 Utrecht - 1912 Utrecht)

O zachodzie słońca, 1861 r.

olej, płótno, 61,5 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: „A.v. Everdingen 1861.”
na krośnie nalepka z Caramelli & Tessaro, Kunsthandel w Utrechcie oraz poświadczenie autentyczności pracy córki artysty z 1918 roku.

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

23 000 - 30 000 zł

79
79

Ludwik DILL (1848 Gernsbach - 1940 Karlruhe)

Łodzie

olej, płyta, 52 × 75 cm
sygn. u dołu: L.DILL

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

80
80

Carl RATHJEN (1855 - 1919)

Las

olej, płótno, 58,5 × 78,5 cm
sygn. p. d.: „Carl Rathjen”
na odwrocie szkic łąki

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

81
81

Kogut z kurą i pisklętami
olej, płótno, 80 × 118,5 cm
do obrazu dołączona ekspertyza Dr Klaus Ertza oraz kopia tłumaczenia tej ekspertyzy

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

82
82

Igor TALWIŃSKI (1907 Warszawa - 1983 Paryż)

Mała baletnica

olej, płótno, 65 × 54 cm
sygn. l. d.: „Igor Talwiński”

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

83
83

Akt

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. p. d.: „Igor Talwiński”

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

84
84

Stanisław Jan ŁAZOREK (1938 Aksamanice - 2000 Kazimierz Dolny)

Kazimierz, 1989 r.

olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. i dat. l. d.: „ŁAZOREK 89”

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

85
85

Marian MOKWA (1889 Malary - 1987 Sopot)

Gdańsk, 1922 r.

akwarela, papier, 49 × 36,5 cm w świetle oprawy
sygn. u dołu: „Mokwa/Gdańsk/922"

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

86
86

Sopot, 1919 r.

akwarela, ołówek, papier, 21 × 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: „Mokwa/Zoppot 1919”

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

87
87

Widok na port

olej, płótno, 65 × 120 cm
sygn. l. d.: „Mokwa”

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

88
88

Morze

olej, płótno, 68 × 110 cm
sygn. p. d.: „Mokwa”

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

89
89

Widok na Orłowo

olej, płótno, 49 × 68 cm
sygn. p. d.: „Mokwa”

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

90
90

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Sopot. Widok zachodni.

olej, płótno, 40 × 69 cm
sygn. l. d.: „E.Dzierzencki/Sopot”
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy: Autor: DZIERZENCKI EUGENIUSZ/ Tytuł dzieła: „Sopot wid. zachodni”

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

10 000 - 20 000 zł

91
91

Dalie, 1956 r.

olej, tektura, 68 × 48,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d. „E.Dzierzencki/1956”

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

92
92

Na morzu

olej, tektura, 15 x18 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: „E.Dzierzencki”
na odwrocie pieczęć „Sztuka./ARTYSTYCZNE WYROBY I MALARSTWO/ Gdynia. Ul. Starowiejska 32”

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

93
93

Łódź na morzu

olej, tektura, 16 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: „E.Dzierzencki”

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

94
94

Henryk BARANOWSKI (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Fragment Portu w Gdyni

olej, płótno, 67 × 97 cm
sygn. i opisany. l. d.: „H.Baranowski/Gdynia”
na odwrocie nalepka z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej w Gdyni z opisem pracy

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

95
95

Redłowo

olej, płótno, 60 × 70,5 cm
sygn. p. d.: „H. Baranowski/Redłowo”

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

96
96

Bukowina

olej, płyta, 41 × 41 cm
sygn. i opisany p. d.: „H. Baranowski/Bukowina”
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

97
97

Kwiaty

olej, płyta, 40 × 53,5 cm
sygn. l. d.: „H. Baranowski”

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

98
98

Antoni SUCHANEK (1901 Rzeszów - 1982 Gdynia)

Kwiaty - obraz dwustronny (Żółte i białe kwiaty w wazonie)

olej, płyta pilśniowa, 98,5 x 55 cm w świetle passe-partout (widok "Żółte kwiaty"), 97 x 54 cm w świetle ramy (widok na "Białe kwiaty")
sygn.p.d.: "Suchanek"

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

99
99

Martwa natura

olej, płyta, 61 × 61 cm
sygn. p. d.: „Suchanek

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł