23.11.2024 sobota
16:00
Sopocki Dom Aukcyjny
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno, 126 × 97 cm
sygn. i dat. p. d.: „1915 (?)/Terlikowski”
olej, płótno, 65 × 55 cm
sygn. p. d.: „Menkes”
na odwrocie na płótnie stempel paryskiego wytwórcy podobrazi Lucien Lefebvre-Foinet, na krośnie fragment nalepki z nazwiskiem: Dr. And Mrs. Harold Gollon/3728 Winterbourne (…)
olej, płótno, 33 × 46 cm
sygn. l. d.: „H. Epstein”
na odwrocie nalepka z numerem inwentarzowym, na ramie nalepka własnościowa z opisem obrazu
olej, płótno, 59 × 72,5 cm
sygn. p. g.: „H. Epstein.”
olej, deska, 45 × 55 cm
sygn. l. d.: „Peske”
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: D.17894/Peske/La Faviere (Var) 1918/46 × 55 cm oraz ołówkiem: „Collection Peske alexis/La Faviere/1918
olej, tektura, 52,5 × 67 cm
sygn. l. d.: „Peskè.”
gwasz, akwarela, papier, 43,8 × 62,7 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: „Peskè”
olej, płótno, 54,5 × 65 cm
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii POSK z numerem pracy: „138”
olej, płótno, 64,5 × 81 cm
sygn. p. d.: „S. Eleszkiewicz”
olej, płyta, 71 × 73 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „LURCZYŃSKI”
olej, płótno, 37,5 × 48 cm
sygn. p. d.: „Grunsweigh”
olej, płótno, 38 × 46 cm
sygn. p. g.: „Grunsweigh”
collage, tkanina, koraliki, papier naklejony na płótno, 64 × 61 cm
sygn. p. d.: „Halicka”
olej, płótno 73,5 × 92 cm
sygn. l. d.: „leopold levy.”
na odwrocie na blejtramie napis: collection - Henri - Roux.
olej, sklejka, 65,5 × 49 cm
sygn. p. d.: „Markiel”
olej, płótno, 50 × 65 cm
sygn. l. g.: „Markiel”
olej, sklejka, 39 × 50,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: „E.Lindeman”
olej, sklejka, 28,5 × 38 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „WIKTOR KORECKI”
olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. p.d.: "WIKTOR KORECKI"
olej, tektura, 35 × 50 cm
sygn. l.d.: „WIKTOR KORECKI”
olej, płótno, 59,5 × 80 cm
sygn. i dat. p. d.: „P.Weimann 43.”
olej, płótno, 46 × 62 cm
sygn. p. d.: „M.Haneman”
olej, tektura, 50,5 × 70,5 cm
sygn. l. d.: „M. Stańko.”
olej, tektura, 38,5 × 52 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: „Eugeniusz Geppert 192 (4)? ”
gwasz, papier, 33,5 x 23,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: "S Jaxa"
olej, płótno 90 × 120 cm
sygn. i dat. p .d.: „E. Hildebrandt 1854.”
olej, płótno, 86,5 × 122 cm
sygn. i dat. p. d.: „Edwin Hayes”
olej, płótno, 61,5 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: „A.v. Everdingen 1861.”
na krośnie nalepka z Caramelli & Tessaro, Kunsthandel w Utrechcie oraz poświadczenie autentyczności pracy córki artysty z 1918 roku.
olej, płyta, 52 × 75 cm
sygn. u dołu: L.DILL
olej, płótno, 58,5 × 78,5 cm
sygn. p. d.: „Carl Rathjen”
na odwrocie szkic łąki
Kogut z kurą i pisklętami
olej, płótno, 80 × 118,5 cm
do obrazu dołączona ekspertyza Dr Klaus Ertza oraz kopia tłumaczenia tej ekspertyzy
olej, płótno, 65 × 54 cm
sygn. l. d.: „Igor Talwiński”
olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. p. d.: „Igor Talwiński”
olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. i dat. l. d.: „ŁAZOREK 89”
akwarela, papier, 49 × 36,5 cm w świetle oprawy
sygn. u dołu: „Mokwa/Gdańsk/922"
akwarela, ołówek, papier, 21 × 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: „Mokwa/Zoppot 1919”
olej, płótno, 65 × 120 cm
sygn. l. d.: „Mokwa”
olej, płótno, 68 × 110 cm
sygn. p. d.: „Mokwa”
olej, płótno, 49 × 68 cm
sygn. p. d.: „Mokwa”
olej, płótno, 40 × 69 cm
sygn. l. d.: „E.Dzierzencki/Sopot”
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy: Autor: DZIERZENCKI EUGENIUSZ/ Tytuł dzieła: „Sopot wid. zachodni”
olej, tektura, 68 × 48,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d. „E.Dzierzencki/1956”
olej, tektura, 15 x18 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: „E.Dzierzencki”
na odwrocie pieczęć „Sztuka./ARTYSTYCZNE WYROBY I MALARSTWO/ Gdynia. Ul. Starowiejska 32”
olej, tektura, 16 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: „E.Dzierzencki”
olej, płótno, 67 × 97 cm
sygn. i opisany. l. d.: „H.Baranowski/Gdynia”
na odwrocie nalepka z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej w Gdyni z opisem pracy
olej, płótno, 60 × 70,5 cm
sygn. p. d.: „H. Baranowski/Redłowo”
olej, płyta, 41 × 41 cm
sygn. i opisany p. d.: „H. Baranowski/Bukowina”
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu
olej, płyta, 40 × 53,5 cm
sygn. l. d.: „H. Baranowski”
olej, płyta pilśniowa, 98,5 x 55 cm w świetle passe-partout (widok "Żółte kwiaty"), 97 x 54 cm w świetle ramy (widok na "Białe kwiaty")
sygn.p.d.: "Suchanek"
olej, płyta, 61 × 61 cm
sygn. p. d.: „Suchanek