Dom Aukcyjny DESA Kraków

Aukcja 193 - Malarstwo, rzeźba, grafika i rzemiosło artystyczne

19.06.2021 sobota

16:00

Dom Aukcyjny DESA Kraków

Floriańska 13

31-019 Kraków

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 18% oraz - w przypadku wybranych obiektów oznaczonych w katalogu * - opłatę z tytułu droit de suite.

85 obiektów
01
01

PEJZAŻ WIEJSKI

Olej, tektura, 48 x 60 cm,
sygn. l.d.: W. Dmytryszyn.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

02
02

PEJZAŻ

Olej, tektura, 35 x 45 cm,
sygn. l.d.: W. Dmytryszyn.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

03
03

PRZED CHATĄ - ZAPRZĘG

Olej, płótno, 43,5 x 58 cm,
sygn. p.d.: M. Krzyżak.

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

04
04

NA TARGU

Akwarela, papier, 50 x 74 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski.

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

05
05

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno, 53 x 98 cm,

Cena wywoławcza:

12 500 zł droit de suite

06
06

Tadeusz CYBULSKI (1878 - 1954)

KRUŻGANKI KLASZTORU BENEDYKTYNÓW W TYŃCU

Olej, płótno, 52 x 43,5 cm,
sygn. p.d.: Panu Dr Jerzemu Lebiodzie /w serdecznem zobowiązaniu/ w Krakowie 16 III 1944 r. Tadeusz Cybulski.

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

07
07

KOŚCIÓŁ NA SKAŁCE W KRAKOWIE

Pastel, papier, 37 x 32 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

08
08

PEJZAŻ LEŚNY

Olej, tektura, 36 x 28 cm,
sygn. l.d.: nieczytelna. (XX w.)

Cena wywoławcza:

1 200 zł

09
09

Kazimierz MŁODZIANOWSKI (1880 Wola Sołecka - 1928 Krynica)

PEJZAŻ LEŚNY

Akwarela, papier, 39 x 26 cm,
sygn. l.d.: K. Młodzianowski Beniaminów [1]918.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

10
10

Marcin SAMLICKI (1876 - 1932)

PEJZAŻ

Olej, płótno, 44,5 x 56 cm,
sygn. l.d.: Samlicki.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

11
11

PEJZAŻ Z ZACHODZĄCYM SŁOŃCEM

Olej, płótno, 25,5 x 36 cm,
sygn. l.d. H. Szczygliński.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

12
12

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

DOLINA KOŚCIELISKA W SZACIE ZIMOWEJ

Olej, tektura, 48 x 68 cm,
sygn. p.d.: Leszek Stańko Dolina Kościeliska 1993.

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

13
13

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

PEJZAŻ TATRZAŃSKI

Olej, płótno, 22,5 x 31 cm,
sygn. p.d. Leszek Stańko Zakopane 2002 r.

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

14
14

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867 Wolanów -1952 Kraków)

ŁODZIE

Akwarela, papier, 33,5 cm, 23,5 cm,
sygn. p.d.: Jaxa.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

15
15

PEJZAŻ

gwasz, tektura, 39 x 29 cm,
sygn. l.d. S. Jaxa 1939.

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

16
16

Max F. RICHTER-REICH (1896 Berlin - 1950)

TARG KWIATOWY

Olej, płótno, 68,5 x 98 cm,
sygn. p.d.: F. M. Richter-Reich.

Cena wywoławcza:

8 750 zł

17
17

SCENA RODZAJOWA

Olej, płótno, 87 x 105 cm. XVIII/XIX w.

Cena wywoławcza:

13 500 zł

18
18

POTYCZKA

Olej, płótno, 74 x 118 cm,
sygn. p.d.: Leonard Winterowski Warszawa 1921(?).

Cena wywoławcza:

21 000 zł

19
19

DUET

Olej, płótno, 55 x 74,5 cm,
sygn. l.d.: Hans G. Jentzsch 1921.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

20
20

KIELICH WINA – kopia
Olej, płótno, 61 x 70 cm.
Spękania i ubytki malatury, nowe krosna.

Cena wywoławcza:

11 000 zł

21
21

ZIMOWY ZAPRZĘG

Olej, płótno, 59 x 78 cm,
sygn. p.d.: M. Krzyżak.

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

22
22

Barbara MEHOFFER (1928 - 2018)

ZIMOWY ZAPRZĘG

Olej, tektura, 24 x 30 cm,
sygn. p.d.: B. Mehoffer.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

23
23

ZAPRZĘG - PEJZAŻ ZIMOWY

Olej, płótno, 39 x 61 cm,

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

24
24

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

DOM ZIMĄ

Olej, tektura, 22,5x33 cm,
sygn. p.d.: B. Rychter - J. 1908.
Naklejka z wystawy TPSP w Krakowie z 1908 r.

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

25
25

PIĘKNA ZOŚKA

Pastel, papier, 45 x 61 cm,
sygn. p.d. P. Stachiewicz.

Cena wywoławcza:

26 000 zł

26
26

PORTRET ALEKSANDRA HRABIEGO KRZYWICKIEGO

Olej, płótno, 66,5 x 53 cm,
po konserwacji

Cena wywoławcza:

4 800 zł

27
27

PEJZAŻ

Akwarela, pastel, papier, 67 x 114 cm,
sygn. p.d.: Pieńkowski Ign [1]927.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

28
28

PEJZAŻ Z RZEKĄ I DĘBAMI

Olej, płótno, 93 x 74 cm,
sygn. p.d.: (nieczytelne ślady sygnatury) XIX w.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

29
29

Eugeniusz GEPPERT (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

PRZEMARSZ WOJSK

Akwarela, gwasz, papier, 56 x 87 cm,
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

30
30

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

PORTRET ŻOŁNIERZA Z KONIEM

Olej, deska, 46 x 36,5 cm,
sygn.. l.d.: Jerzy Kossak 1920.

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

31
31

PEJZAŻ Z KRYMU

Olej, tektura, 20,2 x 28 cm,
sygn. p.d.: F.R.
Opinia do obrazu pani dr Stefanii Krzyszofowicz-Kozakowskiej.

Cena wywoławcza:

46 000 zł

32
32

Włodzimierz TETMAJER (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

ŻNIWO W BRONOWICACH

Olej, tektura, 47 x 63 cm,
sygn. p.d.: WT.

Cena wywoławcza:

55 000 zł

33
33

Leon LEWKOWICZ (1888 lub 90 Rawa Mazowiecka – 1950 Czimkent (Kazachstan)

SCENA RODZAJOWA

Olej, płótno, 91 x 60 cm,
sygn. l.d.: Leon Lewkowicz.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

34
34

Teodor GROTT (1884-1972)

RÓŻE W WAZONIE

Akwarela, papier, 70 x 85 cm,
sygn. l.d.: Teod. Grott [1]912.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

35
35

PEJZAŻ

Olej, tektura, 30,5 x 47 cm,
sygn. l.d.: Aneri.

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

36
36

WIDOK KRAKOWA

Pastel, papier, 33 x 42 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

37
37

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I FIGURKĄ NAPOLEONA

Olej, tektura, 51,5 x 61,5 cm,
sygn. p.d.: M. Güntner 41 r.

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

38
38

PATROL

Olej, płótno, 35,5 x 51 cm,
sygn. p.d.: Leonard Winterowski Warszawa 1924.

Cena wywoławcza:

9 500 zł

39
39

Stanisław BAGIEŃSKI (1876 Warszawa - 1948 Warszawa)

UŁAN NA KONIU

Akwarela, gwasz, papier, 42,5 x 29,5 cm,
sygn. p.g.: S. Bagieński 916.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

40
40

WNĘTRZE

Olej, tektura, 45,5 x 40 cm,
sygn. p.d.: Seredyński,
na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie 1919 r.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

41
41

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

WIOSENNY SAD

Olej, tektura, 33 x 45 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

42
42

Zbigniew PRONASZKO (1885 Debreczyn -1958 Kraków)

PORTRET STEFANII SZYSZKO-BOHUSZOWEJ

Olej, płótno, 120 x 83,
sygn.: l.d.: Z. Pronaszko,
p.d. dedykacja: Sławusi od matki.

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

43
43

ŁĄKA

Olej, płótno, 97 x 77 cm,
sygn. na odwrocie: l.g.: Łąka. p.g.: K. Mikulski Kraków 1966.

Cena wywoławcza:

95 000 zł droit de suite

44
44

KWIATY W DONICZKACH

Akwarela, papier, 22 x 27 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński.

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

45
45

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

PEJZAŻ

Akwarela, papier, 105 x 133 cm,
sygn. p.d.: J. Fałat Bystra 1914,
na odwrocie naklejka z wystawy TPSP.

Cena wywoławcza:

80 000 zł

46
46

Ludwik LISOWSKI (1907 - 1943)

MARTWA NATURA

Olej, tektura, 45,5, x 68 cm,
sygn. p.d. L. Lisowski.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

47
47

SCENA RODZAJOWA

Technika mieszana, papier, 33 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: T. Axentowicz.

Cena wywoławcza:

30 000 zł

48
48

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

BRZEG MORZA

Akwarela, papier, 17,5 x 22 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

49
49

SKAŁY NA MORZU

sygn. l.d.: Jan Rubczak.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

50
50

Jacek MALCZEWSKI (1854 Radom - 1929 Kraków)

PORTRET MĘSKI

Ołówek, papier, 28 x 19,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski,
stan zachowania: przetarcia i przybrudzenia.

Cena wywoławcza:

5 000 zł