Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Art Outlet. Sztuka Współczesna

21.01.2021 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

Ceny wywoławcze.

107 obiektów
001
001

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

"Plac Zamkowy" z cyklu "Warszawa", 2017

akryl/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR: XI - 820 - 7026'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

002
002

"Płock (Spichlerz)" z cyklu "Podróże autopstopem", 1985

olej, akryl/płótno, 137 x 152 cm
sygnowany i datowany p.d.: ' 1985 | E. Dwurnik'; opisany wewnątrz kompozycji: ' SPICHLERZ | PŁOCK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 100 000 zł

003
003

Bez tytułu, 1989

olej/płótno, 100 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | WYM 100 x 50 | TECH. OLEJ | ROK 13.03.1989'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

004
004

"Trzy przestrzenie", 1977

akryl/deska, 50 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "TRZY PRZESTRZENIE" 1977 | ACRYL 50 cm x 71cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

005
005

"Pamukale XXV", 2012

akryl/płótno, 147 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | Z CYKLU „PAMUKALE XXV" 2012 | ACRYL | 147 cm x 147 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

006
006

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

"Akt", 1980

olej/płótno, 100 x 80 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

007
007

"Pejzaż", 1963

olej/płyta pilśniowa, 43 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1965 | J. NOWOSIELSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 240 000 zł

008
008

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Autoportret, 2012

technika mieszana/płótno, 60 x 61 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'M. Abakanowicz 2012'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

009
009

Danuta LEWANDOWSKA (1927 Warszawa - 1977 Warszawa)

"Błękitne formy"

olej, kolaż/płótno, 61 x 86,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany na odwrociu: '"BŁĘKITNE FORMY" | DANUTA LEWANDOWSKA | WARSZAWA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

010
010

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

"24 VIII 70", 1970

olej/płótno, 40 x 29,8 cm
opisany na odwrociu na blejtramie: '24 VIII 70 36/70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

011
011

"Róża różowa", 1975

akryl/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Dominik'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DOMINIK 1975 | PINK ROSE | RÓŻA RÓŻOWA | 73 X 92 | ACRYL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 32 000 zł

012
012

"Róże i niezapominajki", 2010

olej/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'Dominik'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DOMINIK 2010 | OL.PŁ. 90x90 | RÓŻE I NIEZAPOMINAJKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

013
013

"Lancet I", około1995

olej/płyta, 68 x 47,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 8 000 zł

014
014

Marek RADKE (ur. 1952, Olsztyn)

"Wrażenie czerwone nr 5", 1994

olej/płótno, 23 x 23 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na naklejce: 'Wrażenia czerwona nr 5 | 25 cm 25 | olej/płótno/drewno | 1994 | M. Radke' oraz stempel z Atelier MAREK RADKE
na odwrociu...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

015
015

technika mieszana/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KRZETUSKA | BEZ TYTUŁU 9/70 | TECHN. MIESZ. 116 x 89 cm.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

016
016

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931, Lwów)

"Tess", 1997

akryl/płótno, 65 x 55 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 1997'
opisany na odwrociu: 'TESS'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

017
017

Bez tytułu , 2001

olej/płótno, 50,5 x 51 cm (wymiary każdej pracy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2001 | 105 x 105', poniżej wskazówki montażowe
na każdej z czterech części wskazówki montażowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

018
018

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Order vertical game 4 x 4 F , 1981

akryl/deska, 68 x 4 x 2,3 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | winiarski | 81' poniżej nalepka z ręcznie pisaną literą 'F', na górnej krawędzi wskazówki montażowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

019
019

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

akryl/drewno, 60,5 x 85 x 9,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 32 000 zł

020
020

Ireneusz PIERZGALSKI (1929 Łódź - 2019 Łódź)

“Stagnacja”, 1983

olej/płótno, 99,5 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘P’i [12] “STAGNACJA” | Ts’ui[45] | IRENEUSZ PIERZGALSKI | II - V 1983 | OLEJ. 100 x 81 cm’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

021
021

Artur BRUNSZ (ur. 1929)

Dyptyk, 1984

olej/płótno, 55 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1984 | obraz 1 wrzesień | ARTUR BRUNSZ | 55 x 46' oraz '1984 | obraz 2 wrzesień | ARTUR BRUNSZ | 55 x 46'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

022
022

Leszek NOWOSIELSKI (1918 Warszawa - 1999 Warszawa)

Płyta ceramiczna

ceramika, 42,5 x 33,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

023
023

Obraz wypełniony szczeliną, 1969

technika mieszana, akryl/płyta, 75 x 44,7 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'Kobzdej | 1969'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

024
024

olej/płótno, 30,5 x 61 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

025
025

Artur NACHT-SAMBORSKI (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

olej/płyta, 70 x 50 cm
na odwrociu pieczątka: 'NACHT | SAMBORSKI', poniżej: 'Pieczątkę postawiła Aniela Nacht Łempicka'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

026
026

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

"Wyrszec", 1979

tempera/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | POLSKA | [cyrylicą] Wyrszec | 79'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

027
027

"Fun 2", 2019

olej/płótno, 69,7 x 99,2 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:
' S. MŁODOŻENIEC | "FUN 2" 2019 | oil/canvas'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

028
028

Piotr MŁODOŻENIEC (ur. 1956, Warszawa)

"Stare-nowe lot", 2019

akryl/płótno, 88,5 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'piotr młodożeniec '19 | 'stare-nowe, lot' | akr/pł | [monogram] '19'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

029
029

"Kompozycja fakturowa nr 154", 1959

technika własna/inny, 48 x 105 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KIERZKOWSKI | BRONISŁAW | WARSZAWA | KOMPOZYCJA FAKTUROWA | NR 154 | WYM. 48x105 | 1959 R.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

030
030

"Biały kamień", 2002

technika mieszana/płótno, 27 x 41 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"BIAŁY KAMIEŃ" | AGNIESZKA NIZIURSKA | 2002 | TORF | KAMIEŃ, PIASEK, WĘGIEL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

031
031

"Pejzaż"

olej/płótno, 72 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'J. Bęben'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Janusz Bęben | "Pejzaż"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

032
032

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Portret z wyobraźni

tusz/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

033
033

Z cyklu „Reminiscencje”, 1980

technika mieszana/deska, 56 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | REMINESCENCJE | 1980 | MUSIAŁOWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 12 000 zł

034
034

Jan Maciej MACIUCH (ur. 1946, Pruchnik)

"Przez okno XIII", 2004

olej, kolaż/płótno naklejone na płytę, 110 x 89 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 4 000 zł

035
035

"Z OKNA XVI", 2005

olej, kolaż/płótno naklejone na deskę, 112 x 92,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN M. MACIUCH | [dane adresowe artysty] | OLEJ 2005 | "Z OKNA XVI"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 4 000 zł

036
036

"Zapiski"

olej/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. SPRUSIAK'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'TAD. SPRUSIAK | "ZAPISKI' | TECH. OLEJ.''
naklejka wystawowa z BWA w Łodzi na odwrociu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

037
037

"Kwiat czerwony I", 1966

olej/płótno, 80 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BARBARA JONSCHER | "Kwiat czerwony l" | 1966 | 80 x 65'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

038
038

Bolesław UTKIN (Moskwa, 1913-1993)

relief/płyta pilśniowa, 83 x 70,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'B. Uktin'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

039
039

Jerzy SOJKA (ur. 1963)

"Abstrakcja w kosmicznej przestrzeni", 2019

akryl/płótno, 83 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JERZY SOJKA| "Abstrakcja w kosmicznej przestrzeni"| 83x120 cm|2019

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 800 - 4 800 zł

040
040

Jerzy SOJKA (ur. 1963)

"Dwa horyzonty", 2019

akryl, technika własna/płótno, 120 x 110,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JERZY SOJKA| "Dwa horyzonty"| 2019'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

041
041

Kompozycja, 1980

akryl/płyta, 58 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MONIKA PIWOWARSKA | akryl 80 x 58 ROK 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

042
042

Abstrakcja

akryl/płyta, 57,5 x 79,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'MONIKA PIWOWARSKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

043
043

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947, Sokołów Podlaski)

Bez tytułu, 2020

akryl/płyta, 65 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'IRENEUSZ JANKOWSKI | Tech. własna | "Bez tytułu" | 2020/25 65 x 65 | PL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

044
044

"Wariacje z kołem III", 2018

technika mieszana/płyta, 55 x 55 cm
sygnowany monogramem p.d.
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'IRENEUSZ JANKOWSKI | technika mieszana 2018/19 | "Wariacje z kołem" 55 x 55 | PL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

045
045

Zofia MATUSZCZYK-CYGAŃSKA (1915 Włocławek - 2011 Warszawa)

"Zielony"

olej/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ZIELONY | Z. MATUSZCZYK - | CYGAŃSKA | 80 x 80'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

046
046

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941, Bieniawa k. Tarnopola)

Bez tytułu, 1991

pastel/papier naklejony na płytę, 45 x 25 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E Gerlach | 91'
na odwrociu sygnowany: 'E Gerlach' oraz pieczątka autorska

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 800 zł

047
047

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961, Warszawa)

Bez tytułu, 2016

olej/płótno, 140 x 80 cm
sygnowany monogramem i datowany p.d.: 'AR 16'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDER | ROSZKOWSKI | 1133 | X/X 2016'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

048
048

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Bez tytułu, 1957-1959

olej/płótno, 133,5 x 80,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. [nieczytelne]

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

049
049

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

"Pejzaż 32/77", 1977

akryl/płótno, 140,5 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'RAJMUND ZIEMSKI 77.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI 89 | PEJZAŻ 32/77 | 140 x 50'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

050
050

"XXX", 2014

akryl/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: '2014 | MINCIEL'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘EUGENIUSZ | MINCIEL | XXX | AKRYL, CEMENT | 2014’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł