Dom Aukcyjny REMPEX

94. Aukcja Sztuki Współczesnej

21.04.2021 środa

19:30

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

147 obiektów
301
301

Helmut NEWTON (1920 Berlin - 2004 Los Angeles)

Sumo, 1999

Monte Carlo, wyd. Taschen, 1999 r.; oprawa wydawnicza, płótno na sklejce, 71 x 51 cm. Nakład 10000 egz., każdy sygnowany przez autora, ten nr 03052, waga około 34kg. Zawiera ponad 400 czarno białych fotografii, w tym aktów i...

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 14 000 zł

302
302

aluminium, relief; 120 x 80 cm;
sygn. p. d.: JA [monogram wiązany]

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

70 000 - 85 000 zł

303
303

olej, płótno; 198 x 128 cm;
sygn. p. d.: H.CZEŚNIK.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

304
304

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Czaszka, 1985

olej, płótno; 61 x 74 cm;
sygn. i dat. p. g.: XI85.JS. (ryte końcówką pędzla);

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

305
305

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

Herbatnik wojenny, 1982

tempera, gwasz, papier; 68 x 78 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: RYSZARD GRZYB / HERBATNIK WOJENNY 82r.

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 48 000 zł

306
306

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Grób Powstańca, z cyklu: Podróże autosto

olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1980 / E. DWURNIK;
opis autorski na odwrocie: 1980 / E. DWURNIK / IX-181 675.

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

307
307

Kontrabasista, 2017

akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E.DWURNIK;
na odwrocie opis autorski: 2017 / E.DWURNIK.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

308
308

Tulipan, 2017

akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2017 / E.DWURNIK;

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

309
309

Bez tytułu, 1969-1974

olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. OBERLÄNDER 1969-1974 NICE.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

310
310

Kompozycja, 1972

akwarela, ołówek, papier; 31,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: M. Oberlander 1972 Aix en Provence.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

311
311

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Nad stawem, 1992

olej, płótno; 81 x 60,5 cm;
sygn. p. d. J. Kraupe;
na odwrocie, na płótnie, opis autorski: JANINA KRAUPE / "NAD STAWEM" / OLEJ 1992 oraz powtórzony tytuł na krośnie malarskim: NAD STAWEM (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

312
312

Strefy światła, 1988

olej, płótno; 100,5 x 74 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie, na płótnie, opis autorski: JANINA KRAUPE / "STREFY ŚWIATŁA" / OLEJ 1988 oraz wymiar obrazu na krośnie malarskim: 100 x 74.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

313
313

Teresa RUDOWICZ (1928 - 1994)

Zła gwiazda

olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15";

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

314
314

Rozmowy duchów, 1974

olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / 74 r (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

315
315

Alfred LENICA (1899 - 1977)

gwasz, tusz, papier; 58 x 44 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: lenica.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

316
316

Konstrukcja zielona, 1958

olej, tempera, płótno; 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

317
317

Janusz ORBITOWSKI (1940 Kraków - 2017 Kraków)

Kompozycja, 1960

akryl, technika własna, papier; 32 x 22 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Orbitowski (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

318
318

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Kompozycja prawie figuratywna

akwarela, ołówek, papier; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

319
319

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926, Przemyśl)

Brzoza na wulkanie, 1990

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. śr. d.: D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1990;
opisany na odwrocie: DANUTA L. KLUZA / 1990 POLOGNE, na krośnie malarskim: BRZOZA NA WULKANIE D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1990 / MAJ.

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

320
320

Thanatos, 1973

olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: B. MASSALSKA „THANATOS" 120X100 1973 nalepka z wystawy pośmiertnej artystki z 1983 w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

321
321

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno; 40,5 x 51 cm;
na odwrocie napis: CHROBAK / TADEUSZ; oraz na blejtramie: T. CHROBAK i długopisem: ur. 18.XII 1922 r. / z PWSSP Kraków.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

322
322

Zbigniew CICHOWSKI (1913 Jarocin - 1984 Tarnowskie Góry)

Morze

olej, sklejka; 90 x 100 cm;
sygn. p. d.: Zb. Cichowski.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

323
323

Symphony for people, 2001

giclee i akryl, płótno; 81,5 x 60,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 13/50 giclee + acrylic "Symphony for people" WITOLD-K c.

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

324
324

Pora obiadowa, 1991

olej, blacha metalowa; 48,5 x 68,5 cm (wymiar blachy w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy opis: LEOPOLD PĘDZIAŁEK / "Pora obiadowa" / olej na metalu / 1991 (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 400 - 4 000 zł

325
325

Życzenia włościan, 1988

olej, blacha metalowa; 49 x 68,5 cm (wymiar blachy w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PĘDZIAŁEK LEOPOLD 1988;
na odwrocie opis: LEOPOLD PĘDZIAŁEK / "Życzenia włościan" / olej na metalu 1988 (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 400 - 4 000 zł

326
326

Bronisław CHROMY (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

Kolarze

brąz patynowany; 64 x 33 x 17 cm;
sygn. na spodzie podstawy.

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

327
327

Adam MYJAK (ur. 1947r.)

Z cyklu: Figury skrzydlate, 2013

Brąz; wys. 168 cm x 92 x 50 cm

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

75 000 - 95 000 zł

328
328

Adam MYJAK (ur. 1947r.)

Głowa

brąz, kamień; wys.: 61 cm, podstawa: 88 x 68 cm

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

329
329

Bez tytułu, lata 50. XX w.

ceramika szkliwiona; 28 x 17 x 18 cm.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

330
330

Enso II, z cyklu: Pejzaże otwarte, 2020

olej, akryl, deska; śr. 103 cm;
sygn. na odwrocie: ARuchomski oraz: Arkadiusz Ruchomski / Enso II / 2020.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

331
331

Dialog IV, 2007

olej, enkaustyka, płótno, deska; 132 x 86 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ARuchomski / Dialog IV z cyklu Okrycia / 2007.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

332
332

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977r.)

Plantes Exotiques, 2016

olej, płótno; 180 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski: ZIEMOWIT KMIEĆ / PLANTES EXOTIQUES / olej, płótno / 2016.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

333
333

Grzyby - szałasy, 2017

olej, płótno; 80 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Magdalena Starska / Grzyby - szałasy / 2017.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

334
334

Nokturn, 2019

olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Patrycja 2019 / Piętka.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

335
335

Roksana SOŁTYSIK (ur. 1991, Będzin)

700.1.008, 2021

akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ROKSANA SOŁTYSIK / 700.1.008 / 2021r.

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 600 - 1 900 zł

336
336

Obraz 1927, 2001

akryl, technika własna, płótno; 171 x 75 cm;
opisany na odwrocie: ARTURCAJDLER / OBRAZ 1927 / 2001 R / 0-602676228.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

337
337

ZA 320, 2011

technika mieszana, płótno; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: DANIEL KRYSTA / tyt: „ZA 320” / tech. mieszana na płótnie / 70 x 100 cm / 2011.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

338
338

Bez tytułu, 2020

akryl, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: T. CICHOWSKI 2020.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

339
339

Ryszard HUNGER (ur. 1940 r.)

Imago XII, 2007

akryl, płótno; 73 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: RHunger 2007 / "IMAGO" XII.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 17 000 zł

340
340

U źródeł, 2004

tkanina, nitki; 40 x 40 cm;
na odwrocie wszywka z napisem: KFB-270 "U ŹRÓDEŁ' 2004 / WYM.40X40cm.HAFT / MAT. LEN+BAWEŁNA / K.FRYMARK-BŁASZCZYK ŁÓDŹ.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

341
341

Leonard PĘDZIAŁEK (ur. 1949, Kraków)

Improwizacja IV, 2018

litografia, inkografia, papier; 77 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski u dołu: 2/5/2018 "Improwizacja IV" Leonard Pędziałek (ołówkiem); oraz stempel autorski p. d.: LP (monogram artysty).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 600 - 1 900 zł

342
342

Zapisane w pamięci XII, 2017

technika mieszana (litografia i tusz akrylowy), papier; 76 x 58 cm (wymiar arkusza);
opis autorski u dołu: 2017 - "Zapisane w pamięci XII" - Leonard Pędziałek (ołówkiem); oraz stempel autorski p. d.: z monogramem artysty LP.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 300 - 1 700 zł

343
343

Pojazd - Tryptyk, 2004

olej, płótno; 60 x 92 cm (każda z części);
opisane na odwrocie każdej:
1) WOJCIECH KOPCZYŃSKI / POJAZD I / 60x92 cm / 2004 / WK 04;
2) WOJCIECH KOPCZYŃSKI / POJAZD II / 60x92 cm / 2004 / WK 04;
3) WOJCIECH...

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

344
344

Farewell of the sun, 2006

olej, płótno; 240 x 190 cm;

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

345
345

Paweł KOZŁOWSKI-SWANSKI (ur. 1980, Warszawa)

Bez tytułu, 2009

akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.IX.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

346
346

Czuwanie, 2001

akryl, płótno; 90 x 70 cm;
opisany na odwrocie: A. WOJTANOWICZ / CZUWANIE / akryl 70/90 / 2001;
opisany na krośnie długopisem: AGNIESZKA WOJTANOWICZ / akryl CZUWANIE.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

347
347

Jacek SROKA (ur. 1957)

Żan Walżan, 2009

olej, płótno; 61 x 82 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 20K64 / 2009 / JACEK SROKA / ŻAN WALŻAN.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

348
348

Adam KOZIK (ur. 1972)

Kolarze, 2015

akryl, płótno; 90 x 80 cm;
sygn. p. d.: ADAM / KOZIK.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

349
349

Adam KOZIK (ur. 1972)

Match, 2016

akryl, płótno; 80x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: ADAM / KOZIK / 2016.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

350
350

Kamila OSSOWSKA (ur. 1990, Chojnice)

Oaza, 2020

akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kamila Ossowska "OAZA" 2020.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 600 - 3 200 zł