Pragaleria Dom Aukcyjny

8. Aukcja Designu

20.11.2019 środa

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

156 obiektów
001
001

Leszek NOWOSIELSKI (1918 Warszawa - 1999 Warszawa)

Plakieta "Don Kichot"

ceramika; 42 x 33 cm;
stan zachowania: spękania kafla.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

002
002

Owocarka "Medaliony"

szkło prasowane; wys. 23 cm, średn. czaszy: 22,5 cm.
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

003
003

Plakat turystyczny: "ZIEMIA KRAKOWSKA - DOLINA RABY"

proj. Jerzy NAPIERACZ (1929-2018), 1966;
druk, papier naklejony na tekturę (fabrycznie), 58,5 x 82,5 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

004
004

Wazonik kulisty

proj. Nadzieja KOWALÓW (1939 – 1998);
czerwona glinka, szkliwiona; wys. 12 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze
Analogiczny obiekt znajduje się Izbie Pamięci w Łysej Górze.

Cena wywoławcza:

800 zł

005
005

Talerz dekoracyjny

porcelana, natrysk wybierany; średn. 32,2 cm;
sygn.: Karolina/Made in Poland, pieczątka: 82;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

600 zł

006
006

Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917 - 2008)

Figurka "Dama w niebieskiej sukni"

ceramika szkliwiona; 23,5 cm;
stan zachowania: naprawy autorskie (?) prz szyi.

Cena wywoławcza:

900 zł

007
007

Lampa sufitowa D-156

blacha niklowana, blacha chromowana, przewód elektryczny, tworzywo. Wymiary 70 cm x 37 cm x 37 cm;
Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych POLAM w Bielsku-Białej, lata 70 XX w.

Cena wywoławcza:

300 zł

008
008

Zestaw 5 kieliszków

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe barwione w masie różowe i mleczne; wys. 24,5 cm

Cena wywoławcza:

650 zł

009
009

Plakat: ORBIS lädt nach Polen ein

proj. Marek MOSIŃSKI (1936-1998)
offset, papier; 93 x 66,5 cm; stan zachowania: zagniecenia, nieliczne rozdarcia papieru.

Cena wywoławcza:

200 zł

010
010

Wazon fason DI

kanelowany, dekorowany czerwienią, złocony;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 33,5 cm;
sygn. na spodzie [dzban] z wpisanym inicjałem ZB;
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice.

Cena wywoławcza:

700 zł

011
011

Wazon - dzban

porcelana biała malowana czerwienią i opalizującym szkliwem; wys. 43 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE, oraz na szyjce nalepka: Steatyt;

Cena wywoławcza:

800 zł

012
012

Patera

szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor rubinowym; 5 X 30 cm;
spód szlifowany, ślad przylepca, drobne rysy na spodzie, niesygnowana.

Cena wywoławcza:

600 zł

013
013

Patera „Kapelusz”

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);
fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn.: 30 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

014
014

Wazon

szkło sodowe, barwione w masie; 11,5 x 30 x 28 cm.
Huta „Laura” w Tarnowie, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

015
015

Serwis do kawy "Milo" z motywem olimpijskim

proj. formy Adam SADULSKIi (1934-2010);
składający się z dzbanka z pokrywką - wys. 22 cm, cukiernicy z pokrywką - wys. 8,5 cm, filiżanki 5 szt. - wys. 7 cm, spodki 6 szt. - średn. 13,5 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

016
016

Owocarka "Migdały"

proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)
szkło prasowane, barwione w masie; wys.: 20,5 cm, średnica: 20 cm.

Cena wywoławcza:

100 zł

017
017

Wazon

zielono-biało-niebieski;
porcelana, farby natryskowe; wys. 29,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie

Cena wywoławcza:

500 zł

018
018

Wazon "Lidia"

proj. formy Wincenty POTACKI (1904-2001);
porcelana dekorawana farbami natryskowymi, szkliwiona; wys. 16,5 cm;

Cena wywoławcza:

150 zł

019
019

Zestaw do miodu pitnego "Kurka"

w składzie: karafka z pokrywką – wys. 21 cm i 5 kieliszków – wys. 4,5 cm;
ceramika, szkliwo zaciekowe;
Spółdzielnia Rzemieślnicza Reflex, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

300 zł

020
020

Plakieta dekoracyjna

ceramika szkliwiona; 22 x 26,5 cm;
sygn. na odwrocie wyciskiem: MI oraz autor RĘKODZIEŁO / PROJ. A. ZAJĄC
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

Cena wywoławcza:

650 zł

021
021

Świecznik

żeliwo, 15 x 22 x 8,5 cm

Cena wywoławcza:

200 zł

022
022

Plakat: Orbis invites you to Poland

proj. Dariusz BYLINKA - projektant; Jacek WOŁOWSKI - fotografia
offset, papier; 89,5 x 67 cm; stan zachowania: zagniecenia papieru.

Cena wywoławcza:

200 zł

023
023

Wazonik okrągły z oplotem

czerwona glinka, szkliwiona; wys. 8 cm;

Cena wywoławcza:

800 zł

024
024

Kilim "Czarny Dunajec"

wełna owcza; 177 x 144,5 cm;
wszyta metka: ZDZ Kraków, Warsztaty Szkoleniowe, Czarny Dunajec z maszynowo wypisaną informacją m.in.: kilim płochowy / WTK-1 / wełna owcza

Cena wywoławcza:

400 zł

025
025

Wazon

proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934), 1976 r.
szkło sodowe, prasowane i formowne ręcznie, dwuwartwowe; 37,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza:

550 zł

026
026

Gazetnik z kompletu mebli - typ 1329

proj. Rajmund Teofil HAŁAS (1925 - 2008)
drewno lakierowane; 55 x 60,5 x 27 cm;
Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w.
Stan zachowania: rysy i nieznaczne spękania na narożach konstrukcji.

Cena wywoławcza:

1 250 zł

027
027

Zestaw do napojów

proj. Lucyna PIJACZEWSKA,
w składzie dzbanek i 5 szklanek;
szkło sodowe, barwione w masie na kolor seledynowy, nawodzone; wys. dzbana: 24 cm, wys. szklanki: 10,5 cm;

Cena wywoławcza:

350 zł

028
028

Talerz dekoracyjny

fajans, malowany ręcznie, szkliwiony; średn. 30 cm;
sygn. Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905; 7456; mal. Ż. Syroczyńska
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

400 zł

029
029

Zestaw naczyn wzór „Perełki”

Wanda ZAWIDZKA-MANTEUFFEL (1906 - 1994), projekt dla IWP z 1951;
w skład zestawu wchodzą: 4 miseczki i 4 spodki;

Cena wywoławcza:

250 zł

030
030

Butla

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)
szkło sodowe, antico, barwione w masie, nawodzone; 30 cm;
Huta Szkła Kryształowego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza:

400 zł

031
031

Zestaw 9 gazet - „Świat Mody”

5 szt. kompletnych, 4 szt. z ubytkami – wycięte elementy; 34 x 24 cm, numery 7, 8, 9, 12, 16, 18, 19, 21, 22 z lat: 1951-1955.

Cena wywoławcza:

200 zł

032
032

Wazon "Lodowy grys"

szkło prasowane, barwione w masie, wys. 15 cm
Huta Szkła "Prądniczanka" w Krakowie, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

033
033

Plansza III

projekt dla Zakładów Fajansu "Włocławek" we Włocławku;
dekoracja serwisu obiadowego (wazy, talerza, półmiska);
ołowek, tusz (?), szablon, papier; 31,5 x 21,5 cm;
stempel: 3160;

Cena wywoławcza:

50 zł

034
034

Plansza II - Victoria

projekt dekoracji dla Zakładów Fajansu "Włocławek" we Włocławku
ołowek, tusz (?), papier; 21 x 29,7 cm;

Cena wywoławcza:

50 zł

035
035

Plansza I - Serwis do herbaty

gwasz, papier; 32 x 20,5 cm;
stan zachowania uszkodzenia rogów, ślady po złożeniu arkusza.

Cena wywoławcza:

50 zł

036
036

Patera „Kapelusz”

sygn. na spodzie: Hand Painted / Zakład Fajansu Rewol. 1905 (w otoku) oraz WŁOCŁAWEK (po środku) / Made / in Poland / 3293;
Zakłady...

Cena wywoławcza:

500 zł

037
037

Wazon

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)
kamionka szlachetna; 41 cm;
na podzie odręcznie: mal. Irena Niziołek;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

Cena wywoławcza:

600 zł

038
038

Talerz dekoracyjny 17

porcelit, szkliwiony, natrysk wybierany; średn. 32 cm;
sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

Cena wywoławcza:

500 zł

039
039

Patera

szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor zielony; 5 x 30 cm;

Cena wywoławcza:

600 zł

040
040

Komplet Resovia

składa się z okrągłej tacy, imbryka, mlecznika z nakrywką, cukierniczki, 6 filiżanek, 6 podstawek pod filiżanki i 5 łyżeczek;
plater cechowany (MET, 3R w kwadracie);
taca - średn. 27,4 cm,
imbryk: 12,5 x 17 x 12...

Cena wywoławcza:

1 300 zł

041
041

Para wazonów falbanką

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe, dwuwarstwowe, ręcznie formowane; 30 i 30,5 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza:

200 zł

042
042

Wazon Calypso

proj. Zbigniewa Śliwowska - Wawrzyniak (1931- 2003)
porcelana malowana, natrysk

Cena wywoławcza:

400 zł

043
043

Figurka "Lis skradający się"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1957 r.;

Cena wywoławcza:

700 zł

044
044

Wazon z dekoracją śląską

szkło barwione i bezbarwne, platerowane, dekoracja wybierana; wys. 32 cm.

Cena wywoławcza:

300 zł

045
045

Wzon fason AY

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany, złocenia; wys. 21 cm;
sygn. na spodzie "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE / Ręcznie / malowane / MADE IN POLAND oraz farbą: AY;
Wytwórnia Wyrobów...

Cena wywoławcza:

700 zł

046
046

Patera na nóżce

proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur.1948);
szkło sodowe, prasowane maszynowo, barwione w masie, hialitowe; 16 x 20 cm;
nieliczne wady produkcyjne, wada włosowata we wnętrzu misy, widoczne ślady po łączeniu formy;
Huta Szkła...

Cena wywoławcza:

100 zł

047
047

Talerz dekoracyjny

porcelana, natrysk wybierany, 31,5 cm;
sygn. C w trójkącie / Chodzież / Made in Poland i ręcznie: Hand painted/ 4428/ 62;
Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w.
Stan zachowania: drobne przebarwienia.

Cena wywoławcza:

600 zł

048
048

Świecznik z metalu

metal; 20 x 32 x 10,2 cm
Polska, II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

049
049

Wazon "Lidia"

projekt formy: Wincenty Potacki
porcelana; 24,5 cm;
sygn. Ćmielów Made in Poland oraz ręcznie C/35.714 / 29;
Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60 . XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

050
050

Plakieta "Adam i Ewa"

ceramika, malowana, szkliwiona; 39 x 85 cm (wymiar całości składającej się z 3 kafli);
na odwroice nalepka z maszynowym opisem: PARADIES / Keramikplatte / 85 x 39 cm / DM 1035 ,- oraz stempel wywozowy;
stan zachowania:...

Cena wywoławcza:

3 900 zł