NAUTILUS Galeria i Dom Aukcyjny

62. Aukcja Dzieł Sztuki

21.01.2021 czwartek

20:00

Osiedle Górali 24

31-961 Kraków

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 15% ceny sprzedaży. Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

98 obiektów
51
51

Kompozycja, lata 90. XX w

Linoryt barwny, wytłok; wym. pl.: 290 x 200 mm; sygn. oł. p. d., odb. autorska.

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

52
52

Kot, lata 20. XX w.

Akwaforta; wym.: 180 x 140 mm; sygn. Odbitka późniejsza

Cena wywoławcza:

360 zł

53
53

Illudere (mare) I, 1995

Litografia barwna; wymiary planszy: 570 x 758; sygn. oł. p.d. Odbitka autorska.

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

54
54

Atlantis I, 1993

Litografia barwna; wym.: 570 x 762 mm; sygn. oł. p.d., odb 13/15. Lekko zaplamiony lewy margines.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

55
55

Bound for India, 1986

Litografia barwna; wym. planszy: 565 x 758 mm; sygn. oł. p.d., odb nr 6/15. Niewielkie plamy na marginesach.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

56
56

Pejzaż z drzewami, ok. 1913

Akwaforta; wym.: 148 x 102 mm; sygn. oł. p.d.: Wanda Korzeniowska.

Cena wywoławcza:

400 zł

57
57

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Pergamon II, 1975

Linoryt barwny; wym.: 345 x 470 mm; sygn. oł. p. d., odb. autorska V; grafika w pp, naklejona na tekturę.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

58
58

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926, Przemyśl)

Lancelot i Samarytanin, 1976

Akwaforta; wym.: 527 x 470 mm; sygn. p.d. Odbitka autorska.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

59
59

Zbigniew LUTOMSKI (ur. 1934 Grodno)

Plener, 1968

Drzeworyt barwny, druk; wym.: 82,00 x 51,80 cm; sygn. oł. p. d.: Lutomski Z, 1968.

Cena wywoławcza:

650 zł droit de suite

60
60

Taktyzm I, 1968

Drzeworyt barwny; wym.: 82,00 x 52,00 cm; sygn. oł. p. d.: Lutomski Z 1968.

Cena wywoławcza:

650 zł droit de suite

61
61

Taktyzm VIII, 1970

Drzeworyt barwny; wym.: 82,00 x 51,50 cm; sygn. oł. p. d.: Lutomski Z 1970 imp.

Cena wywoławcza:

650 zł droit de suite

62
62

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Akty we wnętrzu, 1968

Litografia barwna; wym.: 300 x 415 mm; sygn. oł. p. d., odb. 9/11

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

63
63

Autoportret z orderami, 1967 (?)

Akwatinta; wym.: 330 x 225 mm; na odwrocie potwierdzenie autorstwa, na licu pieczątka spadkobiercy.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

64
64

Portret Bardotki w kapeluszu

Akwaforta, akwatinta; wym.: 370 x 260 mm

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

65
65

Akt we wnętrzu, 1968

Litografia barwna; wym.: 420 x 560 mm; sygn. oł. p. d., odb 1/12

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

66
66

Józef MAREK (ur. 1922 r.)

Leda, 1966

Drzeworyt; wym.: 500 x 100 mm; sygn. oł. p. d., odb. 3/15

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

67
67

Joan MIRÓ (1893 - 1983)

Kompozycja II, 1972

Oryginalna litografia barwna; wym.: 318 x 244 mm. Sygnowane nadrukiem na odwrocie: Joan Miro / Lithographie original.

Cena wywoławcza:

420 zł droit de suite

68
68

Joan MIRÓ (1893 - 1983)

Kompozycja III, 1972

Oryginalna litografia barwna; wym.: wym.: 318 x 248 mm. Sygnowane nadrukiem na odwrocie: Joan Miro / Lithographie original.

Cena wywoławcza:

420 zł droit de suite

69
69

Joan MIRÓ (1893 - 1983)

Kompozycja II (wariant), 1972

Oryginalna litografia barwna; wym.: wym.: 318 x 246 mm. Sygnowane nadrukiem na odwrocie: Joan Miro / Lithographie original.

Cena wywoławcza:

420 zł droit de suite

70
70

Joan MIRÓ (1893 - 1983)

Kompozycja III (wariant), 1972

Oryginalna litografia barwna; wym.: 318 x 244 mm.

Cena wywoławcza:

420 zł droit de suite

71
71

Joan MIRÓ (1893 - 1983)

Kompozycja IV, 1972

Oryginalna litografia barwna; wym.: wym.: 318 x 244 mm.

Cena wywoławcza:

420 zł droit de suite

72
72

Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929, Kraków)

Turniej X, 1964/90

Technika mieszana, collage, linoryt, papier; wym.: 70 x 49,5 cm; sygn. p.d.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

73
73

Kresowa cerkiew, przed 1914

Akwaforta zieloną farbą; wym.: 32 x 24,5 cm; sygn. oł. p. d.: M. Niedzielska.

Cena wywoławcza:

400 zł

74
74

Paul PAESCHKE (1875 - 1943)

Miejskie kąpielisko, pocz. XX w.

Akwaforta; wym.: 345 x 445 mm; sygn. oł. p. d.

Cena wywoławcza:

400 zł

75
75

Jerzy PANEK (1918-2001)

Ptak, który mówi z Nankinu, 1956

Drzeworyt; wym.: 295 x 202 mm; sygn. oł. p. d.: Panek 56

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

76
76

Ignacy PINKAS (1888 Jasło - 1935 Kraków)

Kurza Stopka

Litografia; wymiary planszy: 370 x 315 mm; sygn. l.d.

Cena wywoławcza:

360 zł

77
77

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947, Kraków)

Veduta d Cracovia I, 1995

Miedzioryt; wym.: 135 x 195 mm; sygn. oł. p.d., odb.II 39/50.

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

78
78

Veduta di Cracovia II, 1995

Miedzioryt; wym.: 135 x 195 mm; sygn. oł. p.d. Odbitka II 31/50

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

79
79

Jesień, 2003

Linoryt; wym.: 435 x 350 mm; sygn. oł. p. d., odb. nr 3/25.

Cena wywoławcza:

100 zł

80
80

Rysowanie świtu, 1999

Linoryt; wym.: 425 x 250 mm; sygn. oł. p. d., odb. nr 4/25

Cena wywoławcza:

100 zł

81
81

Czesanie linii, 2000

Linoryt; wym.: 445 x 255 mm; sygn. oł. p. d., odb. nr 5/25

Cena wywoławcza:

100 zł

82
82

Jonasz STERN (1904-1988)

Kompozycja (szaro-czarna), lata 50. XX w.

Serigrafia; wym.: 175 x 460 mm; odb. późniejsza, na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty Barbarę Jaroszyńską-Stern

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

83
83

Jonasz STERN (1904-1988)

Kompozycja (pomarańczowo-czarna), lata 50. XX w.

Serigrafia; wym.: 190 x 490 mm; odb. późniejsza, na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty Barbarę Jaroszyńską-Stern

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

84
84

Maria WASOWSKA (1928 - 2012)

Karnawał, 1962

Drzeworyt; wym.: 275 x 628 mm; sygn. oł. p.d.

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

85
85

Monastyr Rilski (Bułgaria), lata 60. XX w.

Drzeworyt; wym.: 230 x 180 mm; sygn. oł. p.d.

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

86
86

Koń wrocławski, 1965

Drzeworyt; wym.: 270 x 175 mm; sygn. oł. p. d., odb. 2/50.

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

87
87

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Wnętrze Katedry na Wawelu z Arrasami I, 1921

Litografia na tincie, ręcznie kolorowana akwarelą przez artystę; wym.: 470 x 360 mm; sygn. oł. p. d.: LWycz.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

88
88

Krużganki wawelskie, lata 30. XX w.

Miedzioryt, papier; wym.: 26.20 x 22.20 cm; sygn. oł. p.d.: Wł.Zakrzewski, oł. p.d.: tytuł; sygn. płyty p.d.: Ryt. Zakrzewski.

Cena wywoławcza:

300 zł

89
89

Panorama Krakowa, lata 30. XX w.

Akwaforta kolorowana, papier; wym.: 15.80 x 31.80 cm; sygn. oł. p.d.: Wł.Zakrzewski, l.d.: tytuł; sygn. płyty p.d.: Zakrzewski.

Cena wywoławcza:

500 zł

90
90

Gdynia. Sylwetka wywrotnicy węglowej firmy Polskarob, lata 30. XX w.

Akwaforta; wym.: 10.50 x 20.50 cm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, sygn. pł. p.d.

Cena wywoławcza:

360 zł

91
91

Kolumna Zygmunta, lata 30. XX w.

Miedzioryt; wym.: 15,5 x 14,0 cm; wym.: sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, oł. l.d.: tytuł. Praca z teki „Warszawa".
Staromiejska Brama

Cena wywoławcza:

500 zł

92
92

Kościółek w Miedźnej (ziemia pszczyńska), lata 30. XX w.

Miedzioryt, papier; wym.: 15.10 x 15.20 cm; sygn. oł. p.d.: Wł.Zakrzewski, oł. l.d.: tytuł.

Cena wywoławcza:

400 zł

93
93

Wawel, lata 30. XX w.

Miedzioryt, papier; wym.: 24.00 x 18.80 cm; sygn. oł. p.d.: Wł.Zakrzewski, oł. l.d.: tytuł; sygn. płyty p.d.: Zakrzewski Kraków.

Cena wywoławcza:

500 zł

94
94

Andō (Utagawa) HIROSHIGE (1797 Edo - obecnie Tokio - 1858)

Pikujące gęsi nad Kataga (z serii: Osiem widoków Omi), 1857

Drzeworyt barwny, bibuła; wym.: 335 x 220 mm; sygn. Hiroshige ga (w czerwonej ramce); wydawca: Uoya Eikichi.

Cena wywoławcza:

500 zł

95
95

Aktor teatru kabuki na tle góry Fuji, 1852

Drzeworyt barwny, bibuła; wym.: 354 x 242 mm; sygn. w okrągłym kartuszu tashidama: Tokuyumi ga. Owalna pieczęć datująca (Rok Szczura 4 = 1852).

Cena wywoławcza:

500 zł

96
96

Samuraje w walce z pająkiem, 1853

Drzeworyt barwny, bibuła; wym.: 355 x 245 mm; sygn.: w owalnym kartuszu: Toyokuni ga; owalna pieczęć datująca (Rok Woła 1 = 1853); dwie pieczęcie nanushi: Watanabe Shoemon i Hama Yabei.

Cena wywoławcza:

500 zł

97
97

Wymarsz samurajów. Aktorzy teatru kabuki, 1847-1853

Drzeworyt barwny, bibuła; wym.: 360 x 244 mm; sygn.: Ichiyusai Kuniyoshi ga. Stemple cenzorskie nanushi: Mera Ta-ichiro i Murata Heiemon.

Cena wywoławcza:

500 zł

98
98

YOSHITORA UTAGAWA (czynny ok. 1850 - 1880)

Teatr kabuki. Walka samurajów, 1855

Drzeworyt barwny, bibuła; wym.: 355 x 230 mm; sygn.: Kinchoro Yoshitora; okrągła pieczęć aratame; owalna pieczęć datująca (Rok Królika 12 = 1855).

Cena wywoławcza:

500 zł