Dom Aukcyjny REMPEX

30. Aukcja Wyprzedażowa - ze Zbiorów Kolekcjonera

30.11.2021 wtorek

17:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

25.11 - 30.11.2021

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

287 obiektów
001
001

Pole, 1959

drzeworyt, bibułka; 24 x 30 cm;
sygn. ołówkiem p. d., po lewej tytuł, pośrodku data i numer odbitki 7/15.

Cena wywoławcza:

200 zł

002
002

Zabłąkany księżyc, lata 50. XX w.

drzeworyt barwny, bibułka, 32 x 26 cm;
sygn. ołówkiem p. d., po lewej tytuł, pośrodku numer odbitki 9 /10.

Cena wywoławcza:

200 zł

003
003

Lelum, 1922

litografia barwna, papier; 24 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: Zofia Stryjeńska 1922.

Cena wywoławcza:

100 zł

004
004

Dariusz WĄSOWICZ (1910 Warszawa - 1973)

Łazienki Królewskie - Pałac na Wyspie

akwarela, papier; 16 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: D. Wąsowicz.

Cena wywoławcza:

500 zł

005
005

Przydrożna kapliczka

akwarela, papier; 27,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: S. Bieszczad

Cena wywoławcza:

1 000 zł

006
006

Portret pani Wandy w pejzażu, ok. 1935

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 46 x 36 cm;

Cena wywoławcza:

200 zł

007
007

Dorożka na Krakowskim Przedmieściu

olej, płyta; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: W. Rutkowski.

Cena wywoławcza:

200 zł

008
008

Uliczka staromiejska

olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: Jan Rawicz.

Cena wywoławcza:

500 zł

009
009

Stanisław OKULICZ (ur. 1909, Warszawa)

Motyw z Podwala z wieżą kościoła NMP

olej, płótno; 36 x 51 cm'
sygn. p. d.: S. OKULICZ / WARSZAWA.

Cena wywoławcza:

500 zł

010
010

Pejzaż ze sztafażem
olej, deska; 30,2 x 41,5 cm;
na odwrocie dwie pieczęcie lakowe własnościowe;
dwa pęknięcia deski wzdłuż obrazu, minimalny odprysk farby;
połowa XVll w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

011
011

Pejzaż z potokiem górskim, 1880?

olej, płótno; 21 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... 80.

Cena wywoławcza:

500 zł

012
012

Dziewczyna z koszem kwiatów

olej, płótno; 63,5 x 51 cm.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

013
013

Janusz PODOSKI (1898 Łosice - 1971 Warszawa)

Pejzaż z chatą i strumykiem, 1933

olej, płyta; 45,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J. Podoski 1933.

Cena wywoławcza:

500 zł

014
014

Para pejzaży nadwodnych, ok. 1900

olej, tektura; 13,5 x 22 cm.

Cena wywoławcza:

500 zł

015
015

Bez tytułu, lata 50. XX w.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 23,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
na odwroci pieczątka autorska, faksymile oraz napis odręczny ołówkiem.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

016
016

Jacek YERKA (ur. 1952, Toruń)

Europa

giclée, papier; 60 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej obrazu cienkopisem p. d.: Yerka;
l. d.: 120/450.

Cena wywoławcza:

100 zł

017
017

Jacek YERKA (ur. 1952, Toruń)

Das Paradies

giclée, papier; 60 × 48 cm (w świetle oprawy);
l. d.: 187/450.

Cena wywoławcza:

100 zł

018
018

Stanisław SZUKALSKI (1893 Warta k. Sieradza - 1987 Los Angeles)

Krak - Krak zabijający smoka

cynkografia, karton; 32 x 19,8 cm;
sygn. i opisany na płycie p. g.: K Ra-k / Szukalski;
z tyłu pieczątka: ARCHIVES SZUKALSKI.

Cena wywoławcza:

500 zł

019
019

Zatrzymanie słońca - Kopernik

cynkografia, karton; 31 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na płycie l. g.: KOPERNIK / by / Szukalski;

Cena wywoławcza:

500 zł

020
020

Projekt scenografii do baletu

gwasz, tempera, papier; 49 x 69 cm (arkusz);

Cena wywoławcza:

500 zł

021
021

Krzak cierniowy, 1989

Z cyklu: Ostatnia wieczerza
tusz, gwasz, papier; 28 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 1989 Marciniak;
l. d.: KRZAK CIERNIOWY;

Cena wywoławcza:

500 zł

022
022

Sołżenicyn - medal, 1970

brąz; średn. 5,1 cm.

Cena wywoławcza:

500 zł

023
023

mosiądz patynowany wielobarwnie, marmury wielobarwne; 32 x 45 x 12 cm;
drobne odpryski podstawy;
Francja?, lata 20.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

024
024

porcelana, kalka, złocenie;
w składzie:
- 10 szt. filiżanek: 7,5 x 10 x 8,5 cm;
- 10 sz. spodeczków: 3 x 15 x 15 cm;
- dzbanek z pokrywką: 26 x 24 x 17 cm;
- cukiernica z pokrywką: 15 x 18 x 15 cm;
- mlecznik:...

Cena wywoławcza:

500 zł

025
025

Zestaw do kawy dla 5 osób
porcelana, kalka, złocenie;
w składzie:
- 5 filiżanek: 5,5 x 8,5 x 7 cm;
- 5 spodeczków: 2 x 11,5 x 11,5 cm;
- 5 talerzyków śniadaniowych: 2 x 17,5 x 17,5 cm;
- talerz na ciasto: 2,5...

Cena wywoławcza:

200 zł

026
026

porcelana, czerwień naszkliwna, napruszanie, stop metali; wys. bez abażuru: 36 cm;
na spodzie ceramicznego trzonu: JAPANESE PORCELAIN / WARES DECORATED IN / HONG KONG;
Hong Kong, XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

027
027

Półmisek stołowy
fajans, kalka; 8,5 x 53 x 41 cm;
odpryski podstawy, jedno pęknięcie kołnierza.
4 ćw. XIX w.

Cena wywoławcza:

200 zł

028
028

Jules PIAULT (czynny od ok. 1850 - 1886)

Nóż i widelec do ryb środka stołu w etui

srebro próby 1 (950) cechowane (cecha probierni z próbą 1 i głową Minerwy, J. PIAULT - bity negatywowo), kość; nóż - dł. 31 cm; widelec - 26 cm.
Paryż, 3 ćw. XIX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

029
029

srebro niskopróbne (próba ok. 550); wys. 11,5 cm, szer. 14,2 cm, głęb. 9 cm; waga 196 g.
Niemcy?, 3 ćw. XVIII w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

030
030

srebro pr. 800, drewno malowane; 19 x 17 cm, waga 392 g;
Niemcy, pocz. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

031
031

z medalionami przedstawiającymi dzieci bawiące się w szuwarach
cukiernica: srebro pr. 800; 10 x 12 cm; waga 271 g;
Niemcy, pocz. XX w.;
do cukiernicy dodana łyżeczka srebrzona: dług. 11 cm;
cukiernica nie ma pokrywki.

Cena wywoławcza:

500 zł

032
032

Taca dwuuszna
plater cechowany (nr modelu 2050 / FRAGET / w / WARSZAWIE - w owalu, GALW - w prostokącie, znak firmy i N - w owalach, nr modelu 2050); 52 x 35 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1897).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

033
033

porcelana, tkaniny, masa plastyczna; wysokość od 40,5 do 20 cm;
XX w.
[bardzo grzeczne]

Cena wywoławcza:

200 zł

034
034

Indeksowa maszyna do pisania, ok. 1905 r

Cena wywoławcza:

500 zł

035
035

drewno egzotyczne; 100 x 28,8 x 30 cm.
Europa Zachodnia, Włochy (?), lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

036
036

drewno, okleina; wys. 89 cm; szer. 110 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

037
037

drewno lakierowane; 114 x 33 x 33 cm;
ślady użytkowania, stan dobry;
XX w.

Cena wywoławcza:

200 zł

038
038

haft złotą i metalową nicią w kolorze starego złota na cienkiej tkaninie bawełnianej; 44 x 43 cm.
Całość obszyta koronką wykonaną szydełkiem.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

039
039

drewno, mosiądz, skóra tłoczona, tkanina; wys. 27,5 cm; szer. 20 cm; głęb. 21 cm.
Polska, XIX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

040
040

trójramienny z regulacją położenia klosza zdobionego nakładanymi girlandami i ozdobnymi zwisami
brąz, mosiądz, żeliwo?; 77 x 34 x 34 cm;
pocz. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

101
101

Stefan Czarniecki pod Płockiem
heliograwiura, papier; 28,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. na płycie p. d.: Juliusz Kossak / 1876

Cena wywoławcza:

100 zł

102
102

Adam Victor JEAN (1801 - 1866)

Meta, ok. 1830

litografia barwna, papier; 51 x 66 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: Lith. par Guillon d'aprés Adam / L'ARRIVÉE (LE SPORT);
na arkuszu drobne ciemniejsze zabarwienia;

Cena wywoławcza:

200 zł

103
103

Założenie Szkoły Głównej
heliograwiura, papier; 33 x 26 cm (wymiar kompozycji);
praca opisana drukiem u dołu l. d.: J. Matejko pinx., p. d.: J. Loewy imp.,

Cena wywoławcza:

100 zł

104
104

Janusz Skumin Tyszkiewicz
z teki "Album obrazów historycznych", Wiedeń, 1891;
heliograwiura, papier; 22,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

100 zł

105
105

Sulamitka
rotograwiura, papier; 21,8 x 16,9 (w świetle passe-partout);
Reprodukcja obrazu olejnego z 1877 roku z: „Maurycy Gottlieb 1856-1879: 26 reprodukcji według obrazów mistrza”, Wiedeń, 1923.

Cena wywoławcza:

50 zł

106
106

Kazimierz Dolny, 1956
papier; tusz; 27 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana p. d.: KAZIMIERZ DOLNY / 56 r. H. Stawski.

Cena wywoławcza:

100 zł

107
107

Tibor CZORBA (CSORBA) (1906 Szepesváralja (Węgry) - 1985 Warszawa)

Głodówka - Tatry zimą, 1960

akwarela, karton; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Csorba Tibor / 1960; l. d. tytuł: Głodówka.

Cena wywoławcza:

500 zł

108
108

Stanisław (RZECZNIK) RZECKI-SZRENIAWA (1888 Warszawa - 1972 Warszawa)

Don Alvaro

projekt kostiumu (najprawdopodobniej) do opery Giuseppe Verdiego „Moc przeznaczenia”.
tempera, ołówek, karton; 48 x 33 cm,
sygn. p. d. monogramem "StR".

Cena wywoławcza:

500 zł

109
109

Stary wiarus

tempera, papier; 5 x 4,2 cm (w świetle passe-partout);
niesygn.

Cena wywoławcza:

200 zł

110
110

Ludwik REMER (1888 - 1979)

Polska zima

akwarela, papier; 13,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: L. Remer.

Cena wywoławcza:

100 zł