Sopocki Dom Aukcyjny

26 Aukcja Sztuki XXI wieku. Aukcja kolekcjonerska

11.12.2021 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

01.12 - 11.12.2021

46 obiektów
01
01

Kobieta i Mercedes V, 2021

olej, płótno, 80 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'Kostecki 2021'

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

02
02

Rafał BORCZ (ur. 1973)

Brzozy, 2021

olej, płótno, 100 x 140 cm,
sygnowany p.d.: 'BORCZ' oraz opisany na odwrocie: '[odcisk dłoni artysty] | RAFAŁ BORCZ | "BRZOZY" | (wersja I, mniejsza) | 2021'

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

03
03

Bez tytułu, z cyklu "Wielki Sen", 2021

akryl, olej, żywica, płótno, 60 x 84 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Paweł Kałużyński | z cyklu "Wielki Sen" | 2021'

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

04
04

Krzysztof NOWICKI (ur. 1988, Bydgoszcz)

Św. Sebastian, 2017

olej, płótno, 140 x 90 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Krzysztof | Nowicki'

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

05
05

Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985, Kraków)

Dziewczynka i morze, 2019

olej, płótno, 60 x 40 cm,
sygnowany l.d.: 'Kat. Karpowicz 19' oraz opisany na odwrocie: 'KATARZYNA | KARPOWICZ | "DZIEWCZYNKA i | MORZE" | 60x40 | olej/płótno | 2019'

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

06
06

Agata KUS (ur. 1987, Krosno)

Pocałunek, 2020

olej, płótno, 40 x 30 cm,
sygnowany na odwrocie: 'A. Kus | POCAŁUNEK | olej na płótnie | 30 x 40 cm | 2020'

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

07
07

Robert MOTELSKI (ur. 1977 r. (Warszawa))

Światło 6 września 15:19, 2021

akryl, płótno, 90 x 130 cm,
sygnowany na odwrocie: 'ŚWIATŁO 6 WRZEŚNIA 15:19 | Robert Motelski 2021'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

08
08

Adam WĄTOR (ur. 1970, Myślenice)

Światło odbite, 2021

akryl, płótno, 130 x 100 cm,
sygnowany l.d.: 'Adam | Wątor | 2021' oraz opisany na odwrocie: '"ŚWIATŁO ODBITE" | ADAM WĄTOR | 2021'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

09
09

Pan Janek, 2020

olej, płótno, 60 x 45 cm,
sygn. na odwrocie: 'PAN JANEK | 2020 | NATALIA RYBKA'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

10
10

Ravenna, 2021

tempera żółtkowa, płyta, 90 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'Kołtan | 2021' oraz opisana na odwrocie: 'Ravenna | 2021 | Katarzyna Kołtan'

Cena wywoławcza:

4 600 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

11
11

Cherry Shadow, 2019

akryl, spray, płótno, 200 x 140 cm,
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

20 000 - 26 000 zł

12
12

Mateusz SZCZYPIŃSKI (ur. 1984, Piekary Śląskie)

Krzyżówka "Figa e Aligato" , 2020

olej, kolaż, płótno, 120 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'FIGA | E | ALIGATO | MATEUSZ | SZCZYPIŃSKI [monogram MS2020]'

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

13
13

Jan SZCZEPKOWSKI (ur. 1975, Sanok)

Ciche miejsce, 2020

olej, płótno, 150 x 130 cm,
sygnowany u dołu: 'Szczpekowski 20' oraz opisany na odwrocie: 'JAN SZCZEPKOWSKI 2020 | - CICHE MIEJSCE - | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

14
14

Kompozycja abstrakcyjna 60, 2021

olej, płótno, 120 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Kompozycja Abstrakcyjna 60 | 2021 | Łukasz Patelczyk'

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

26 000 - 32 000 zł

15
15

Kamil KUKLA (ur. 1989 Tarnów)

18SLI, 2018

olej, płótno, 170 x 190 cm,
sygn. na odwrocie: 'Kamil Kukla | 18SLI'

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

16
16

Mariusz KUŁAKOWSKI (ur. 1961, Gdańsk)

Z cyklu „Tytuł do uzgodnienia"

olej, płótno, 85 x 85 cm,
sygnowany z tyłu na blejtramie: 'MARIUSZ KUŁAKOWSKI, OLEJ, PŁÓTNO, 85 x 85 |CYKL - TYTUŁ DO UZGODNIENIA'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

17
17

Adam ARABSKI (ur. 1978)

Bez tytułu, z cyklu "Skorupy pamięci", 2021

brąz patynowany (odlew techniką wosku traconego), postument stalowy, 131 x 54 x 92 cm, ed. 1/1,
sygnowany na lewej stopie

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

50 000 - 75 000 zł

18
18

Malwina PUSZCZ (ur. 1992, Szczecinek)

#27504F, 2021

akryl, płótno, 120 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Malwina | Puszcz | 2021.'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

19
19

Mateusz PIESTRAK (ur. 1991, Wrocław)

OSB-20-03-1625X875X25, 2020

olej, płótno, 162,5 x 87,5 cm,
sygnowany na odwrocie: 'MATEUSZ PIESTRAK 2020 | "OSB-20-03-1625X875X25", OLEJ'

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

20
20

Bartek OTOCKI (ur. 1978, Łódź)

Bez tytułu, z cyklu "Nieodwracalne", 2021

olej, płótno, 105 x 130 cm,
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

21
21

Bez tytułu, 2021

olej, płótno, 130 x 180 cm,
sygnowany l.d.: 'Sandra Arabska 2021 r.' oraz opisany na odwrocie: 'Sandra Arabska | 2021 r.'

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

34 000 - 50 000 zł

22
22

Sonia RUCIAK (ur. 1987, Szczecin)

Gdzieś za nigdzie, 2021

akryl, płótno, 150 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'Ruciak S.'

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

23
23

Mateusz MALIBORSKI (ur. 1990, Kolbuszowa)

Muzeum XXXIII, 2016

olej, płótno, 120 x 75 cm,
sygnowany na odwrocie: 'MATEUSZ | MALIBORSKI | "Muzeum XXXIII" | 2016 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

24
24

Amicus XVIII, 2021

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'Urszula | Tekieli | 2021' oraz opisany na odwrocie: '"Amicus XVIII" 2021 r. | Urszula Tekieli | nr kat.: 450/11/21'

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

25
25

W lustrze, z cyklu "Działania na autobiografii", 2021

olej, płótno, 150 x 110 cm,
sygnowany na odwrocie: 'WOJCIECH KUBIAK | W LUSTRZE. | IN THE MIRROR. | z cyklu DZIAŁANIA NA AUTOBIOGRAFII | 150 x 110 cm | 2021 r.'

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

26
26

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2021

akryl, płótno, 81 x 65 cm,
sygnowany na odwrocie: 'ANNA SZPRYNGER | 2021'

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

27
27

Grill Stories, 2017

olej, płótno, 33 x 38 cm,
sygnowany na odwrocie: '[PIOTR | KOTLICKI | 2017]'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

28
28

Tomasz MUSIAŁ (ur. 1974, Częstochowa)

Orzeł czarny, 2015

akryl, płótno, 150 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie: 'TOMASZ MUSIAŁ 2015 | ORZEŁ CZARNY 2 | AKRYL 150x150 cm'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

29
29

Adam BAKALARZ (ur. 1989, Tychy)

PGNF, 2021

akryl, płótno, 90 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: '[odcisk palca artysty] | A. Bakalarz | 2021 | "PGNF"'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

20 000 - 26 000 zł

30
30

Sebastian SKOCZYLAS (ur. 1979, Lublin)

Antypody, 2021

akryl, płótno, 110 x 110 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Antypody | Sebastian Skoczylas 2021'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

31
31

CAMPIO (ur. 1988, Puławy)

PlantsHero, 2021

olej, płótno, 92 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie: 'CAMPIO | "PlantsHero" | 92 x 73 | 2021.'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

32
32

Andrzej BATOR (ur. 1951, Łódź)

Wypukłe - wklęsłe, 2016

akryl, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: '“WYPUKŁE - WKLĘSŁE” / ANDRZEJ JAN BATOR / [PODPIS] / 100 x 100 / AKRYL / 2016 ROK'

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

33
33

Caravaggio - Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu, 2020

olej, płótno, 130 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie: 'B CZARNECKI |Caravaggio - Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu| 150 x 130 cm | olej płótno'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

34
34

Tomasz KOŁODZIEJCZYK (ur. 1976, Szczecin)

Zachód słońca w porcie, 2021

akryl, płótno, 100 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie: '"ZACHÓD SŁOŃCA W PORCIE" | TOMASZ KOŁODZIEJCZYK | 2021'

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

35
35

Gold Rush, 2021

akryl, płótno, 110 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Marcin Wygoda | Gold Rush | 100x110 2021 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 600 - 5 500 zł

36
36

Historia lata, 2020

kredki, papier bawełniany, 76 x 56 cm,
sygnowany p.d.: 'LiMBO 20'

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

37
37

Luminance XIX, 2021

akryl, płótno, 100 x 140 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Marlena Lenart Lumiance XIX 2021'

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

38
38

Radosław JASTRZĘBSKI (ur. 1987, Ostrołęka)

Ślady V, 2021

olej, płótno, 140 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'R.J. | 2021' oraz opisany na odwrocie: '"Ślady V | (140x100 cm, olej/płótno, 2021 r.) | Radosław Jastrzębski'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

39
39

Dariusz GRABUŚ (ur. 1973, Gdynia)

Bez tytułu, 2021

akryl, płótno, 120 x 110 cm,
sygnowany p.d.: 'DAREK GRABUS'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

40
40

Niebieska Strona Czerwieni, 2020

akryl, płótno, 80 x 100 cm,
sygnowany l.d.: 'A. Szewczuk' oraz opisany na odwrocie: '"Almost black" 100 x 80 2020'

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

41
41

Czas i przestrzeń, 2021

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Monika Wyrwicka 2021 | "Czas i przestrzeń"'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 500 - 7 500 zł

42
42

Jerzy BARANOWSKI (ur. 1980, Warszawa)

SN0011425300822021DM100BS, 2021

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'SN0011425300822021DM100BS | BARANOWSKI | 2021'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

43
43

Michał MĄKA (ur. 1989, Kalisz)

VEGAN SOUP, 2021

akryl, spray, ręcznie wycinane szablony, płótno, 140 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'Mąka' oraz opisany na odwrocie: 'Michał Mąka | "VEGAN SOUP" | 2021'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

5 500 - 7 500 zł

44
44

Katarzyna ŚRODOWSKA (ur. 1971, Warszawa)

Zaangażowanie, 2021

olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygnowany l.d.: 'ŚRODOWSKA 2021' oraz opisany na odwrocie

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

45
45

Piotr BOROŃ (ur. 1977)

Akt, 2021

brąz patynowany (odlew techniką wosku traconego), postument staloway, 168 x 79 x 40 cm, ed. 1/1,
sygnowany na podstawie

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

46
46

Owoce morza I, 2021

akryl, spray, płótno, 70 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Marcin Błach, 2021'

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł