RYNEK SZTUKI

242 Aukcja Dzieł Sztuki

07.12.2024 sobota

12:00

RYNEK SZTUKI

ul. Wschodnia 69

90-266 Łódź

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

102 obiekty
001
001

Portret damy w kapeluszu(1914)

olej, płótno/sklejka, 87 x 67 cm
sygn. dat. p.d. M. Auerbach / Berlin 1914

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

002
002

Bez tytułu(2007)

olej, płótno, 30 x 30,5 cm
sygn. dat. p.d. TDurski 07

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 300 - 4 200 zł

003
003

Portret dziewczynki z kokardą

akwarela, papier, 32 x 26,7 cm
sygn. p.d. Z. Eichler-Orłowska

Cena wywoławcza:

650 zł droit de suite

Estymacja:

700 - 900 zł

004
004

Melancholia(1914)

akwarela, tusz, papier, 44 x 58,8 cm
sygn. dat. p.d. Stanisław Fabijański Kraków 1914.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł

005
005

Autoportret, Czuwamy, Jan Pietrzak(1983, l.80.XX w.)

3 serigrafie, 15,3 x 10,2 cm; 11 x 22 cm; 16,5 x 11 cm
sygn. dat. p.d. Jacek Fedorowicz 83 i Fedorowicz

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 900 zł

006
006

Jesienny las(1962)

olej, pilśnia, 39,5 x 45 cm
sygn. dat .p.d. J. FURDYNA 1962

Cena wywoławcza:

850 zł droit de suite

Estymacja:

900 - 1 300 zł

007
007

Andrzej GIERAGA (ur. 1934, Śliwniki)

Relief złożony(2023)

akryl, tektura, płyta, 100 x 80 cm
sygn. dat. na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2023

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

27 000 - 35 000 zł

008
008

Italla IV(1987)

technika własna, relief (6/50), 15 x 12 cm
sygn. dat. p.d. Andrzej Gieraga '87

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

009
009

Jerzy GRABOWSKI (1933 - 2004)

Struktura otwarta kodu(1979)

relief, linoryt barwny (16/25), 12,5 x 10,2 cm
sygn. p.d. J. Grabowski, imp., dat. l.d. 1979

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

010
010

Otto HANSSGEN (1885-1956)

Pejzaż leśny z drogą i wrzosami

olej, tektura, 59,5 x 80 cm
sygn .p.d. O.HANSSGEN

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

011
011

Sztandar(pocz.l.70.XX w.)

asamblaż, tkaniny, technika własna, 245 x 135 cm
sygn. na rewersie sztandaru HasiorWł. (Ekspertyza dr Moniki Szczygieł-Gajewskiej)

Cena wywoławcza:

75 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

012
012

Pejzaż leśny

olej, płótno, 65,5 x 92 cm
sygn. p.d. M.HOCHLINGER

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

013
013

Pejzaż letni I(1983)

olej, płótno, 60 x 73,5 cm
sygn. l.d. M.HOCHLINGER

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

014
014

Michał ICHNOWSKI (1857 Radom - 1915 Kraków)

Skrzypaczka

pastel, papier, 45,5 x 61,5 cm
sygn. l.g. M Ichnowski

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

015
015

Kłusaki (1924)

olej, papier/tektura, 39,3 x 59,3 cm
sygn. dat. p.d. St. Karniewski 1924

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

016
016

Kazimierz KARPIŃSKI (ur. 1942, Czarnocin)

E=mc2(1966)

technika własna, pilśnia, 120,5 x 110 cm
sygn. dat. p.d. KARPIŃSKI 66

Cena wywoławcza:

12 500 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

017
017

Zostanie po nas złom żelazny(1970)

technika własna, collage, sklejka, 120,5 x 150 cm
sygn. dat. p.d. K. Karpiński 1970

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 25 000 zł

018
018

Cyganka

olej, tektura, 32 x 28 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

600 - 900 zł

019
019

Wiatrak
olej, pilśnia, 30 x 39,5 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 900 zł

020
020

olej, pilśnia, 29,5 x 40 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 900 zł

021
021

Nad rzeczką(1953)

olej, płótno, 60,5 x 75 cm
sygn. dat. p.d. Jerzy Krawczyk 1953 r.

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

022
022

4 karykatury(1992, 1993, 1997)

tusz, flamaster, papier, 21,2 x 14,8 cm; 24,5 x 16,2 cm; 26,2 x 20,5 cm, 21,9 x 23,4 cm
sygn. dat. śr.d. i p.d. JLach92, JLach93, JLach97

Cena wywoławcza:

750 zł droit de suite

Estymacja:

900 - 1 200 zł

023
023

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948, Kotlice)

Bez tytułu(2000)

tusz, papier, 49 x 30,8 cm
sygn. dat. l.d. Fr. Maśluszczak 2000.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 300 - 2 000 zł

024
024

Na zapiecku

olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. l.d. F Mrazek

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 500 zł

025
025

Martwa natura z różami(1999)
olej, płótno, 60,5 x 86 cm
sygn. p.d. monogramem PN, sygn.dat. na odwrociu P.Nowakowski '9

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 500 zł

026
026

Marian NOWICKI (1904 Kawęczyn - 1973 Góra Kalwaria)

Krakowskie wesele

olej, sklejka, 38 x 57 cm
sygn. l.d. Marian Nowicki

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

027
027

Motyw z Łodzi. Ulica Nawrot(2021)

akryl, płótno/tektura, 20 x 15 cm
sygn. l.d. PANFIL

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

028
028

Motyw ze Smardzewic (2021)

akryl, płótno/tektura, 15 x 20 cm
sygn. p.d. PANFIL

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

029
029

Henryk PLICH (1904 - 1986)

W zaułku(1933)

olej, papier, 64 x 49,5 cm
sygn. dat. l.d. H. Plich 33

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

030
030

Henryk PLICH (1904 - 1986)

Krużganek przy kościele NMP w Toruniu

olej, tektura, 49 x 64 cm
sygn. l.d. H. Plich

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

031
031

Henryk PLICH (1904 - 1986)

Widok gotyckiego kościoła

olej, tektura, 49,5 x 64,5 cm
sygn. l.d. H. Plich

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

032
032

Portret Pani M.(1991)

olej, płótno, 65 x 54 cm
sygn. dat.na odwrociu HENRYK PŁÓCIENNIK / ... / 1991

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

033
033

Akt (1995)

olej, płótno, 46 x 81,5 cm
sygn. p.d. H.PŁÓCIENNIK, sygn.dat.na odwrociu HENRYK PŁÓCIENNIK / ... 1995 R

Cena wywoławcza:

5 700 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

034
034

Uroki morza(1975, odbitka późniejsza)

autocynkografia (39/50), 49,8 x32,3 cm
sygn. p.d. (A.P.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1975.

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

035
035

Arcydzieło IV(1981, odbitka późniejsza)

autocynkografia (II/11/50), 44,8 x 32,2 cm
sygn. p.d. (A.P.) Henryk Płóciennik., dat.śr.d. 1981

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 700 - 2 500 zł

036
036

olej, tektura, 24 x 16 cm
sygn. l.d. Z. Poduszko

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

900 - 1 500 zł

037
037

Hetman Ogiński odbiera od generalicji Barskiej depeszę napisaną na ogolonej głowie ukraińskiego kozaka (scena z „Pamiątek Soplicy” Henryka Rzewuskiego)

olej, płótno (spękania i ubytki warstwy malarskiej), 74,5 x 99 cm
sygn. dat. z prawej strony wzdłuż krawdzi Roman Postempski 18... Rzym

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

038
038

Częstochowa-Jasna Góra

olej, pilśnia, 40,5 x 30,5 cm
sygn. p.d. Wratusiński

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 800 zł

039
039

Tadeusz ROMAN (1906 - 1983)

Pejzaż nad rzeką

olej, płótno, 64,5 x 77,5 cm
sygn. p.d. T. ROMAN

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 4 000 zł

040
040

Tadeusz ROMAN (1906 - 1983)

Zima

olej, płótno, 58 x 68 cm
sygn. p.d. T. ROMAN

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 700 - 2 300 zł

041
041

Tadeusz ROMAN (1906 - 1983)

Madonna

olej, pilśnia, 24 x 20 cm
nsygn.

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

Estymacja:

400 - 700 zł

042
042

Na skraju lasu(1924)

akwarela, gwasz, papier, 19 x 28 cm
.dat.l.d. G Rosen.1924

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 800 - 3 800 zł

043
043

Dziewczyna z bukietem bzów

pastel, papier, 40x50
sygn. p.d. W. Różycki

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 800 zł

044
044

To remind ...(2009

technika własna, skóra, papier kokosowy, 50 x 50 cm
sygn. dat.na naszywce na odwrociu Jolanta Rudzka Habisiak/ 2009

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 500 - 12 000 zł

045
045

Dawn 1, auri / argenti(2024)

technika własna, relief print (1/5), 44 x 31,5 cm
dat. p.d. JRudzHabisiak 2024

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

046
046

Pass 1, auri / argenti(2024)

technika własna, relief print (1/5), 44,5 x 31,8 cm
sygn. dat. p.d. JRudzHabisiak 2024

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

047
047

Kuter na morzu

olej, płótno, 40,5 x 50,5 cm
sygn. l.d. W. Schlichting

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

048
048

I/ab+cd(1969)

linoryt, relief (7/30), 40,2 x 40 cm
.dat. p.d. Antoni Starczewski 1969

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

049
049

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Fugere in aeternitas suprema lex esto(2008)

serigrafia (50/79), 72 x 44,5 cm
sygn. śr.d. FStarowieyski, dat.na płycie p.śr. 17 FS 0

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

050
050

Dwa koty

olej, pilśnia, 30 x 21 cm
sygn. p.d. S.J.SUDER

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 300 - 2 200 zł