Sopocki Dom Aukcyjny

20 Aukcja Sztuki XXI wieku. Aukcja kolekcjonerska

22.08.2020 sobota

19:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

08.08 - 22.08.2020

56 obiektów
01
01

Rafał BORCZ (ur. 1973)

Zatoka o zmierzchu, 2020

olej, płótno, 90 x 120 cm,
sygnowany p.d.: 'BORCZ' oraz opisany na odwrocie: 'Rafał Borcz, Zatoka o zmierzchu, 2020'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

02
02

Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973, Łódź)

ROBESPIERRE, 2020

akryl, płótno, 100 x 120 cm,
sygnowany p.d.: 'CZAJ | KOW | SKI | 2020.' oraz opisany na odwrocie: 'PIOTR CZAJKOWSKI | "ROBESPIERRE" 2020. | cykl METRO'

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

03
03

Kobieta i czerwony Mercedes, 2020

olej, płótno, 100 x 90 cm,
sygnowany p.d.: ‘KOSTECKI 2020’

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

25 000 - 45 000 zł

04
04

Bez tytułu, 2020

olej, płótno, 120 x 60 cm,
sygnowany na odwrocie: 'J. KOSIN 2020'

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

05
05

Adam WĄTOR (ur. 1970, Myślenice)

Znajdź mnie, 2020

akryl, płótno, 100 x 120 cm,
sygnowany l.d.: 'Adam | Wątor | 2020' oraz opisany na odwrocie: '"ZNAJDŹ MNIE" | ADAM WĄTOR | 2020'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

06
06

Adam ARABSKI (ur. 1978)

Bez tytułu, z cyklu "Skorupy pamięci", 2020

brąz patynowany (odlew techniką wosku traconego), ed. 1/1, 180 x 35 x 35 cm,
sygnowany na podstawie

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

07
07

Rzeka, 2019

olej, płótno, 100 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: 'MICHAŁ SATURNIN KAMIŃSKI | 2019 - "RZEKA"'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

08
08

Adam BAKALARZ (ur. 1989, Tychy)

JNK, 2020

akryl, płótno, 150 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: '[odcisk palca artysty] | A. Bakalarz | 2020 | "JNK"'

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

09
09

Zamiast szeptów oddaj starych słów cień, 2020

akryl, płótno, 100 x 70 cm,
sygnowany p.d.: 'Zalewska' oraz opisany na odwrocie: ' "Zamiast szeptów oddaj starych słów cień", Anna Zalewska 2020'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

10
10

Hanna ROZPARA (ur. 1990, Sosnowiec)

Źródło, 2020

akryl, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'Hanna Rozpara 2020' oraz na odwrocie: 'HANNA ROZPARA "ŹRÓDŁO" 2020'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

11
11

Luminance XII, 2020

akryl, płótno, 100 x 140 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Marlena Lenart Lumiance XII 2020'

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

12
12

Delikatność, z serii "TWO SIDES OF ART", 2020

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'TWO SIDES OF ART. | "DELIKATNOŚĆ" | Monika Wyrwicka | 2020'

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

13
13

Katarzyna ŚRODOWSKA (ur. 1971, Warszawa)

Mini golf, 2020

olej, płótno, 100 x 130 cm,
sygnowany p.d.: 'ŚRODOWSKA 2020' oraz opisany na odwrocie: ' "MINI GOLF" | ŚRODOWSKA 2020 | OLEJ/PŁÓTNO | 100 x 130 cm | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

14
14

Katarzyna RUTKOWSKA (ur. 1992, Tychy)

Monument X.7, 2018

akryl, spray, płótno, 130 x 130 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Monument X.7, 2018 r. | Katarzyna Rutkowska'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

15
15

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2020

akryl, płótno, 70 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: 'ANNA SZPRYNGER | 2020'

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

16
16

Pranie, 2020

olej, płótno, 80 x 80 cm, sygn. p.d.: 'mkg' oraz opisany na odwrocie: '"Pranie" | 2020 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

17
17

Ewa GORAL (ur. 1984 Tychy)

Purple opulence, 2020

technika mieszana, płótno, śr. 108 cm, opisany na odwrocie: 'EWA | GORAL | 2020'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 500 - 9 000 zł

18
18

Andrzej SOBIEPAN (ur. 1982, Braniewo)

Hiperpowierzchnia 1/1/26, 2020

technika własna, farby poliuretanowe, płyta MDF, 66,5 x 66,5cm wys. (gł.) 20cm,
sygnowany na odwrocie: 'Andrzej Sobiepan | Hiperpowierzchnia 1/1/26 | Bydgoszcz 2020'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

19
19

Malwina PUSZCZ (ur. 1992, Szczecinek)

#5896D8, 2020

akryl, płótno, 120 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Malwina | Puszcz | 2020.'

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

20
20

Pejzaż z figurami podstawowymi III, 2020

akryl, płótno, 130 x 80 cm,
sygnowany na odwrocie: 'PRZEMYSŁAW | GARCZYŃSKI | "PEJZAŻ Z FIGURAMI PODSTAWOWYMI III" | (cykl FIGURY PIERWSZE) | 130 x 80 cm | SOPOT | 2020'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

21
21

Sonia RUCIAK (ur. 1987, Szczecin)

Nieznane reguły, 2020

akryl, płótno, 100 x 160 cm,
sygnowany p.d.: 'Ruciak S.'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

22
22

Bez tytułu, 2020

olej, płótno, 180 x 120 cm,
sygnowany p.d.: 'Sandra Arabska 2020 r.' oraz opisany na odwrocie: 'Sandra Arabska | 2020 r.'

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

23
23

Michał RYBIŃSKI (ur. 1982 r. w Częstochowie)

Powidoki V, 2015

olej, płótno, 90 x 155 cm,
sygnowany na odwrocie: ' "Powidoki" 2015 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

24
24

Billboard VII, 2020

olej, płótno, 60 x 80 cm,

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

25
25

Bartek OTOCKI (ur. 1978, Łódź)

Bez tytułu, z cyklu "Zostało mniej czasu, niż się wydaje", 2017

olej, płótno, 80 x 110 cm,
opisany na odwrocie: 'B. OTOCKI 2017 BEZ TYTUŁU Z CYKLU "ZOSTAŁO MNIEJ CZASU, | NIŻ SIĘ WYDAJE" 2017'

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

26
26

Monika MARCHEWKA (ur. 1988, Chrzanów)

Oczekiwania, 2020

olej, płótno, 80 x 70 cm,
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

27
27

Jacek JARCZEWSKI (ur. 1962, Rawicz)

E1, 2017

technika własna (haptyczna), 100 x 80 cm,
sygnowany na odwrocie: 'JACEK JARCZEWSKI z cyklu ekspresja 2017/1 100x80'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

28
28

Kamil NIEWIŃSKI (ur. 1994, Wrocław)

Nest, 2020

olej, deska, 60 x 50 cm,
sygnowany p.d.: 'Niewiński 2020'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

29
29

Samotne drzewa, 2020

olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: '[monogram DZ 2020] DAWID ZDOBYLAK | OLEJ NA PŁÓTNIE | "SAMOTNE DRZEWA"'

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

30
30

Bez tytułu, 2020

akryl, płótno, 80 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Ipoh, Malezja Aleksandra Kowalczyk 2020'

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

31
31

Hermissenda octopus, 2019

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'filippo X 2019' oraz na odwrocie: 'Hermissenda octopus | filippo X 2019 | filip Gruszczyński'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 200 - 4 600 zł

32
32

Marzena ŚLUSARCZYK (ur. 1976, Katowice)

Bez tytułu, 2020

akryl, płótno, śr. 80 cm,
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 600 - 5 000 zł

33
33

Aneta KUBLIK (ur. 1992)

Zobaczyć niewidoczne, 2018

olej, płótno, 100 x 180 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Aneta Kublik | 2018'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 500 zł

34
34

Jan SZCZEPKOWSKI (ur. 1975, Sanok)

Bez tytułu, 2020

olej, papier, 70 x 50 cm,
sygnowany p.d.: 'Szczepkowski 20' oraz opisany na odwrocie: 'JAN SZCZEPKOWSKI'

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

35
35

Paweł SŁOTA (ur. 1989, Częstochowa)

Przestrzenie ujawnione LXXXI, 2019

olej, płótno, 45 x 70 cm,
sygnowany na odwrocie: 'PAWEŁ SŁOTA | PRZESTRZENIE UJAWNIONE LXXXI | 45/70 cm płótno, olej | 2019'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

36
36

Rubens - Adam i Ewa, 2020

olej, płótno, 60 x 50 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: 'B CZARNECKI 2020 | Rubens - | Adam i Ewa | olej płótno | 60 X 50 cm | cykl REPRODUKCJE'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

37
37

Gabriella, 2020

tempera żółtkowa, płyta, 70 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'Kołtan | 2020'

Cena wywoławcza:

4 200 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

38
38

Magdalena DANIEC (ur. 1974, Kraków)

W miejsce słońca, 2020

olej, kolaż, płótno, 65 x 60 cm,
sygnowany p.d.: 'Magdalena Daniec' oraz opisany na odwrocie

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

39
39

Paradise's green, 2020

akryl, olej, płótno, 140 x 140 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: 'Aleksander Baszynski | "paradise's green" | olej, akryl/płótno | 140x140 cm | Wrocław | 2020 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

40
40

Maciej RAUCH (ur. 1988)

Moon Lake, 2020

olej, płótno, 80 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'M. RAUCH' oraz opisany na odwrocie: '* MOON LAKE * MACIEJ RAUCH * 2020 *'

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

41
41

Squarepushers 178, 2020

akryl, płótno, 70 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Marcin Błach, 2020'

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

42
42

Michał MĄKA (ur. 1989, Kalisz)

Apollo, 2019

akryl, spray, ręcznie wycinany szablon, płótno, 140 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Michał Mąka | "FLORA II" | 2019 + logo autorskie'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

43
43

Tomasz KOCLĘGA (ur. 1968, Zawiercie)

Cogito Volanti, 2020

brąz, szkło, 95 x 74 x 66 cm, waga ok. 30 kg, ed. 4 + AP,
sygnowana na nodze (grawer): 'Koclega 2020. 1/4'

Cena wywoławcza:

4 600 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

44
44

Akt z kompozycją w tle, 2020

olej, płótno, 80 x 70 cm,
sygnowany p.d.: 'Urszula Tekieli 2020 r.' oraz opisany na odwrocie: 'Urszula Tekieli, 2020r. | „Akt z kompozycją w tle” | nr kat.: 422/02/20''

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

45
45

3 x Veto, 2017

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Zbigniew | Olszyna | "3 x Veto" | 2017

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

46
46

La Boheme, 2020

olej, płótno, 85 x 125 cm,
sygnowany p.d.: 'A|ZB'

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

47
47

Sure as sunrise, 2020

olej, płótno, 40 x 40 cm,
sygnowany u dołu: 'AGNIESZKA BORKOWSKA' oraz opisany na odwrocie: 'AGNIESZKA BORKOWSKA | SURE AS SUNRISE 2020'

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 600 - 2 200 zł

48
48

Maciej MACKIEWICZ (ur. 1977, Gorzów Wielkopolski)

Forma 4K, 2019

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Maciej Mackiewicz | "FORMA 4K" | 2019'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 600 - 3 600 zł

49
49

Michał WĘGRZYN (ur. 1989, Wałbrzych)

Nidificium / Siedliska, 2018

akryl, spray, płótno, 80 x 160 cm,
sygnowany na odwrocie: 'DEMENZ "NIDIFICIUM" | MICHAŁ WĘGRZYN II.2018 | JAKOŚĆ: AMSTERDAM EXPERT'

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

50
50

Bez tytułu, 2006

tempera żółtkowa, płótno, 80 x 130 cm,
sygnowany na odwrocie: 'IWONA WOJEWODA-JEDYNAK | "BEZ TYTUŁU" 2006 | TEMPERA ŻÓŁTKOWA | 130x80 cm'

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł