Sopocki Dom Aukcyjny

17 Aukcja Sztuki XXI wieku - Aukcja Kolekcjonerska

30.11.2019 sobota

19:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

16.11 - 30.11.2019

49 obiektów
01
01

Katarzyna KOŁTAN (ur. 1972)

Serena, 2019

tempera żółtkowa, płyta, 100 x 110 cm,
sygnowany p.b.: 'Kołtan 2019'

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

02
02

(pseud.) PENER (ur. 1981, Olsztyn)

Bamboo Banga, 2019

technika mieszana, płótno, 100 x 140 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Bartek Świątecki | 2019 | "BAMBOO BANGA"

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

03
03

Wawrzyniec REICHSTEIN (ur. 1977)

Transfer, z cyklu "Coming residues", 2015

olej, płótno, 150 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie: 'WAWRZYNIEC REICHSTEIN | "TRANSFER" Z CYKLU - "COMING RESIDUES" | OIL ON CANVAS, 2015 r. | [sygnatura i wskazówka montażowa]'

Cena wywoławcza:

4 200 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

04
04

Dariusz GRABUŚ (ur. 1973, Gdynia)

Basen, 2019

akryl, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'DAREK GRABUS'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

4 200 - 6 000 zł

05
05

Mariusz WARAS (ur. 1978, Gdynia)

M-CITY 754, 2014

spray, szablon, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. na odwrocie: '"M-CITY 754" | MARIUSZ WARAS 2014 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

06
06

Viola GŁOWACKA (ur. 1985)

Lektyka, 2012

tempera, płótno, 89 x 130 cm, niesygnowany

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

07
07

Tomasz KOŁODZIEJCZYK (ur. 1976, Szczecin)

Pejzaż jesienny, 2019

akryl, płótno, 100 x 160 cm, opisany na odwrocie: 'TOMASZ KOŁODZIEJCZYK | PEJZAŻ JESIENNY | 2019'

Cena wywoławcza:

4 200 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

08
08

Daniel PAWŁOWSKI (ur. 1989, Włocławek)

Septem…, 2019

tusz, olej, pasty pozłotnicze na bazie miodu, papier, 50 x 40 cm,
sygnowany l.d.: ‘Pawłowski 2019’

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

09
09

Joanna MLĄCKA (ur. 1981)

W zaroślach, 2018

olej, płótno, 65 x 54 cm, opisany na odwrocie: '"W ZAROŚLACH" | "PLANETA" [przekreślone] | OLEJ, 54x65 cm | PSTRĄGOWA 2018 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 400 - 3 000 zł

10
10

Katarzyna RUTKOWSKA (ur. 1992, Tychy)

Monument III, 2017

akryl, spray, płótno, 120 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

11
11

Przemysław GARCZYŃSKI (ur. 1988)

Pejzaż z domami, z cyklu "Znaki na niebie", 2019

akryl, płótno, 100 x 100 cm, opisany na odwrocie: 'PRZEMYSŁAW GARCZYŃSKI | "PEJZAŻ Z DOMAMI" | Z CYKLU "ZNAKI NA NIEBIE" | 2019 r. Sopot | AKRYL NA PŁÓTNIE | 100cmx100cm'

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 500 zł

12
12

Michał GĄTAREK (ur. 1985)

Grzybobranie we mgle, 2010

olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygnowany na odwrocie: '20.09 | 2010 r. | Michał Gątarek | GRZYBOBRANIE | WE MGLE'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 800 zł

13
13

Urszula TEKIELI (ur. 1979)

Nescit me…, 2019

olej, płótno, 70 x 60 cm,
sygnowany d.: 'Urszula | Tekieli | 2019 r.' oraz opisany na odwrocie: 'Urszula Tekieli, 2019r., „Nescit me...”, nr kat.: 414/21/19'

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

14
14

Ivo NIKIĆ (ur. 1974)

Żyworódka, 2018

olej, płótno, 100 x 80 cm,
sygnowany na odwrocie: 'IVO NIKIĆ | "ŻYWORÓDKA" | 2018.'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 500 - 7 500 zł

15
15

Maciej MACKIEWICZ (ur. 1977, Gorzów Wielkopolski)

Saturday night, 2019

olej, płótno, 80 x 60 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Maciej Mackiewicz | ”SATURDAY NIGHT”| 2019'

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 600 - 2 600 zł

16
16

Sandra ARABSKA (ur. 1977)

Bez tytułu, 2019

olej, płótno, 120 x 180 cm,
sygnowany l.d.: 'Sandra Arabska 2019 r.' oraz opisany na odwrocie: 'Sandra Arabska | 2019 r.'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

18 000 - 27 000 zł

17
17

Magdalena KWAPISZ-GRABOWSKA (ur. 1974)

Figura, 2017

olej, płótno, 120 x 80 cm,
sygnowany p.d. 'mkg' oraz opisany na odwrocie: '"Figura" | 2017 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

18
18

Kaja SOLECKA (ur. 1974)

Ptaki, 2019

olej, płótno, 80 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'KAJA SOLECKA' oraz opisany na odwrocie: 'KAJA | SOLECKA | PTAKI '2019'

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

19
19

Filip GRUSZCZYŃSKI (ur. 1978)

Unplugged, 2018

olej, płótno, 89 x 116 cm,
sygnowany l.d.: 'FILIPPO IX 2018' oraz opisany na odwrocie: 'unplugged | filippo IX 2018'

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 200 - 4 600 zł

20
20

Bartosz CZARNECKI (ur. 1988)

Palacze, 2019

olej, płótno, 170 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie: 'B CZARNECKI 2019 | "PALACZE" | olej płótno | 150x170 cm'

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

21
21

Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973, Łódź)

DELACROIX, z cyklu "METRO", 2019

akryl, płótno, 140 x 140 cm,
sygn.p.d: 'CZAJ | KOW | SKI | 2019' oraz opisany na odwrocie: 'PIOTR CZAJKOWSKI | "DELACROIX" |cykl METRO | 2019'

Cena wywoławcza:

4 200 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

22
22

Sebastian SKOCZYLAS (ur. 1979, Lublin)

Czerwona aura, 2019

akryl, płótno, 110 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Czerwona aura | Sebastian Skoczylas | 2019'

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

23
23

Rafał PODGÓRSKI (ur. 1984)

Bez tytułu, 2019

olej, płótno, 100 x 70 cm,
opisany na odwrocie: 'Podgórski Rafał -2019- [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

24
24

Paweł SŁOTA (ur. 1989, Częstochowa)

Przestrzenie ujawnione LXXXVIII, 2018

olej, płótno, 100 x 150 cm,
opisany na odwrocie: 'PAWEŁ SŁOTA | PRZESTRZENIE UJAWNIONE LXXXVIII | 100/150 PŁÓTNO, OLEJ | -2018-'

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

5 000 - 7 500 zł

25
25

Edyta HUL (ur. 1986)

Bez tytułu, 2015

olej, płótno, 100 x 120 cm,
sygnowany na odwrocie: ' Bez Tyt. | Edyta Hul | 2015'

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

26
26

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2013

akryl, płótno, 30 x 30 cm,
sygnowany na odwrocie: 'ANNA SZPRYNGER | 2013'

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

27
27

Marek PĘKACZ (ur. 1985, Barlinek)

Lokomotywa, 2019

olej, medium UV, płótno, 60 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

28
28

Dawid ZDOBYLAK (ur. 1993)

Polna droga o zachodzie, 2019

olej, płótno, 85 x 85 cm,
sygnowany na odwrocie: '[monogram artysty] DAWID ZDOBYLAK | OLEJ NA PŁÓTNIE | "POLNA DROGA O ZACHODZIE"'

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

29
29

Anna ZALEWSKA (ur. 1985)

Pośród chaosu słów milczeniem nie zastąpisz, 2019

akryl, płótno, 120 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'Zalewska' oraz opisany na odwrocie: ' "Pośród chaosu słów milczeniem nie zastąpisz" Anna Zalewska 2019'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

30
30

Stanisław TOMALAK (ur. 1955, Brzeg Dolny)

Fragment 392 z cyklu "Wojna totalna", 2016-2019

technika własna (akryl, impregnowana rdza, poliuretan, plastik), płótno, 100 x 100 cm (w oprawie 110 x 110 cm),
sygnowany na odwrocie: S.J.A. Tomalak | 9 (ostatni?) z cyklu | "Wojna totalna"

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

31
31

Krzysztof RAPSA (ur. 1959)

Bez tytułu, 2018

technika mieszana, płótno, 80 x 70 cm,
sygnowany p.d.: 'Rapsa'

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 000 - 3 800 zł

32
32

Marta CZARNECKA (ur. 1991, Tarnowskie Góry)

Ευχαριστώ, z cyklu "Re-interpretacje", 2015

olej, płótno, 100 x 70 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Marta Czarnecka | 2015 r. | "Ευχαριστώ"'

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

33
33

Jacek JARCZEWSKI (ur. 1962, Rawicz)

Struktury błękitu, 2017

technika własna (haptyczna), 80 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'JACEK JARCZEWSKI "STRUKTURY BŁĘKITU" tech. Własna 80x100 | J. Jarczewski 2017'

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

34
34

Adam BAKALARZ (ur. 1989, Tychy)

FS.14, 2019

akryl, płótno, 150 x 110 cm,
sygnowany na odwrocie: 'A. Bakalarz | 2019 | "FS.14"'

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

35
35

Tomasz MISTAK (ur. 1978, Sanok)

6:35 a.m, z cyklu "Dyspersja", 2018

akryl, płótno, 90 x 130 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Z CYKLU | DYSPERSJA | - 6:35 A.M. - | AKRYL | MISTAK 2018'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

36
36

Magdalena LASKOWSKA (ur. 1985, Warszawa)

Gorący maj III, 2019

akryl, płótno, 81 x 100 cm,
sygnowany p.d.: 'Laskowska' oraz opisany na odwrocie: '"Gorący maj III" | 81x100 cm | akryl | 2019 | Laskowska'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

37
37

Marcin KOWALIK (ur. 1981, Zamość)

Pęknięcie, 2019

akryl, płótno, 60 x 80 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Marcin Kowalik | "PĘKNIĘCIE" | AKRYL 2019'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 500 zł

38
38

Marlena LENART (ur. 1984)

Luminance II, 2017

akryl, płótno, 100 x 140 cm,
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

39
39

Emilia DRAGOSZ (ur. 1988, Kielce)

Grzęzawisko, 2013

olej, płótno, 130 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: 'Emilia Dragosz 2013 Grzęzawisko'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

40
40

Szymon ZIAREK (ur. 1985, Puławy)

Ciąża urojona na plecach / Rozmnażanie jednoosobowe, 2013

olej, płótno, 100 x 100 cm,
opisany na odwrocie: 'Ciąża urojona na plecach* | Rozmnażanie jednoosobowe | *niepotrzebne skreślić | 2013 | Szymon Ziarek'

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

41
41

Adam WĄTOR (ur. 1970, Myślenice)

Z rzeźbą Moora, 2019

akryl, płótno, 100 x 130 cm,
sygnowany l.d.: 'Adam | Wątor | 2019' oraz opisany na odwrocie: "Z RZEŹBĄ MOORA" | ADAM WĄTOR | 2019'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

42
42

Andrzej SOBIEPAN (ur. 1982, Braniewo)

Hiperpowierzchnia 1/1/11, 2019

technika własna, płyta MDF, 78,5 x 78,5 cm, sygnowana na odwrocie: 'Andrzej Sobiepan | Hiperpowierzchnia | Bydgoszcz 2019'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

43
43

Piotr STAROŚCIC (ur. 1992, Chełm)

Alice, 2019

olej, płótno, 80 x 60 cm,
sygnowany na odwrocie: 'STAROŚCIC | 2019'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

44
44

Marcin KOLEŚNIK (ur. 1980)

Vibovita, 2017-2019

olej, płótno, 80 x 70 cm,
sygnowany na odwrocie: 'MARCIN KOLEŚNIK | >>VIBOVITA<< | 2017-2019 | olej na płótnie 80x70 cm | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 200 zł

45
45

Maciej RAUCH (ur. 1988)

Vegetation, z cyklu „On the other side”, 2019,

olej, płótno, 80 x 80 cm,
sygnowany p.d.: 'MRAUCH’ oraz opisany na odwrocie: '*MACIEJ RAUCH* VEGETATION* ON THE OTHER SIDE SERIES 2019'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

46
46

Marek WRZESIŃSKI (ur. 1978, Brodnica)

Linia, 2017

olej, alkid, tusz na płótnie, 100 x 150 cm,
sygnowany na odwrocie: 'M. Wrzesiński | monogram artysty | LINIA - FRAGMENT'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł

47
47

Marcelina GROŃ (ur. 1990)

Poruszenie, 2015

akryl, płótno, 80 x 80 cm, opisany na odwrocie: 'MARCELINA GROŃ | 2015 | AKRYL NA PŁÓTNIE | 80x80 CM | "PORUSZENIE" [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 200 zł

48
48

Adam ARABSKI (ur. 1978)

Bez tytułu, z cyklu "Skorupy Pamięci", 2019

brąz patynowany (odlew techniką wosku traconego), ed. 1/1, 187 x 35 x 31 cm,
sygnowany na podstawie

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

49
49

Grzegorz WORPUS-BUDZIEJEWSKI (ur. 1986)

Sensual landscape 108, 2019

olej, płótno, 108 x 81 cm,
sygnowany na odwrocie: 'GRZEGORZ WORPUS-BUDZIEJEWSKI [sygnatura] | SENSUAL LANDSCAPE "LANSCAPE 108"'

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 400 - 3 000 zł