Dom Aukcyjny Libra

17 Aukcja Sztuki XX i XXI wieku

21.04.2021 środa

19:00

Dom Aukcyjny Libra

ul. Złota 48/54

00-120 Warszawa

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 18% ceny sprzedaży. Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

82 obiekty
01
01

Jan SZANCENBACH (Kraków 1928 - Kraków 1998)

Pejzaż, 1968

olej / płótno
100 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: Szencenbach 68'

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 28 000 zł

02
02

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

WIDOK Z BRAMY FLORIAŃSKIEJ W KRAKOWIE

olej/płótno, 54, 5 x 65 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
na odwrociu na krośnie pieczątki: ISKRA@KARMAŃSKI/KRAKÓW

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 25 000 zł

03
03

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

Portrety i maski

teka 32 portretów
ed. 55/200
litografia / papier
33 x 26 cm (wymiar teki)
sygnowany, datowany i opisany na drugiej stronie: A Sauder Pierrau | sympathiquement | H. Berlewi | Anven 17.11.37

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

04
04

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Podwojenie, 1972

drzeworyt, akryl / papier
64 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972, opisany l.d.: Podwojenie drzeworyt 7/15
na odwrociu opisany: Pan Jacek | Rybczyński

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

05
05

Wyspy organiczne, 2008

akryl / płótno naklejone na deskę
praca dwuczęściowa, 39 x 99 cm i 30 x 18 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: JAN | BER | DYSZ | AK | 2008; na odwrociu wskazówki montażowe

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 28 000 zł

06
06

Kompozycja XVI, 1962

akwarela, gwasz / papier milimetrowy
57 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: Jan Bedyszak | 1962 | XVI

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

07
07

Miejsce rezerwowane - Brahmanda, 1973/74

akryl, płótno naklejone na deskę
65,5x73 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK | 1973-74 | AKRYL | Miejsce rezerwowane | - Brahmanda"

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

75 000 - 85 000 zł

08
08

Bez tytułu, 1993

pastel / papier
50 x 70 cm
sygnowany l.d.: Jan Dobkowski, datowany p.d.: 1993 rok

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

09
09

Bez tytułu, 1993

pastel / papier
50 x 70 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

10
10

Wieża, 1974

akryl / płótno
33 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jan Dobkowski | „WIEŻA” 74 r | 33 x 27 cm

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 34 000 zł

11
11

Tren LI, 1985

akryl, olej / płótno
120 x 160 cm
sygnowany i datowany p.d.: Jan Dobkowski 1985 R., opisany l.d.: "TREN LI"
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: Jan Dobkowski | „TREN LI” 1985 | olej + acryl | 120 cm x 160 cm

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

36 000 - 52 000 zł

12
12

Teresa PĄGOWSKA (1926 Warszawa - 2007 Warszawa)

Akt i kot, 1991

technika własna / płótno
140 × 150 cm
sygnowany i datowany: TP. | 91
sygnowany i datowany na odwrociu: Teresa Pągowska 91
sygnowany, opisany i datowany na krośnie: Teresa Pągowska Akt i kot 1991 140 × 150 cm

Cena wywoławcza:

120 000 zł droit de suite

Estymacja:

220 000 - 260 000 zł

13
13

Na tropie II, 1958

olej / płótno
45,5 x 55 cm
opisany i datowany na odwrociu wzdłuż krosna: „NA TROPIE II” | OLEJ - 1958 r.

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

14
14

Noc, 1955

olej / papier
29,5 x 41,8 cm
opisany na odwrociu śr.d.: Noc | 29,6 x 41,7
na odwrociu numer inwentarzowy p.d: II 55 | 1862

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

15
15

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Les personnages et les objets, 1972

olej / płótno
100 × 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: T. Kantor |

Cena wywoławcza:

450 000 zł droit de suite

Estymacja:

900 000 - 1 100 000 zł

16
16

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Pejzaż Polski 1974-2006

akryl, collage / papier fotograficzny
70 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: Fangor 47-06
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: FANGOR 1947-2006 | „PEJZAŻ POLSKI“

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

17
17

Dostał pies i sąsiadka, 2001

akryl / płótno
116 x 85 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: „DOSTAŁ PIES I SĄSIADKA” | MARCIN MACIEJOWSKI 01 r.

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

95 000 - 120 000 zł

18
18

Paweł SUSID (ur. 1952, Warszawa)

Ciepło - Zimo - Biały - Czarny, 2018

40 x 100 cm
akryl / płótno
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: 5/5 | Susid | 2018

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

36 000 - 42 000 zł

19
19

Było, jest, będzie, 1967

tusz / papier
33 x 70 cm
sygnowana na odwrociu na autorskiej naklejce p.d.: SDróżdż

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

20
20

Od Do, 1969/1993

odbitka fotograficzna / papier fotograficzny
24,5 x 18 cm
opisany na odwrociu p.d.: Stanisław Dróżdż | ,,Od Do" 1969-1993 r

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

21
21

Koło, 1971/72

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny
21,8 x 21,1 cm
opisany na odwrociu p.d.: Stanisław Dróżdż | ,,koło", 1971-1972 r.

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

22
22

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Kobieta wsiada na rower w kierunku Magdalenki, 1993

olej, płótno; 115x130 cm
sygnowany na odwrocie: "Jarosław Modzelewski | »Kobieta wsiada na rower | w kierunku Magdalenki« | olej 115x130 | 1993"

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

23
23

Niosący belkę, 2009

litografia / papier
53 x 66 cm (w świetle passe-partout)
74,4 x 87 cm (z oprawą)
ed. 14/20
sygnowany i datowany l.d.: Jarosław Modzelewski 2009, opisany śr.: „Niosący belkę” | litografia, opisany p.d.: 14/20

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

24
24

Czarne wzgórze, 2000

tempera, węgiel / papier
68 x 95 cm (w świetle passe-partout)
80 x 106 cm (z oprawą)
sygnowany i datowany p.d.: TOMASZ TATARCZYK | 2000

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

25
25

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Te quaerens Ariadna, 1996

akryl / płyta
40 x 50 cm54,5 x 64 cm (z oprawą)
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż górnej krawędzi: te quaerens Ariadna • Zbigniew Makowski f • V • 1996 •

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

26
26

Marek CHLANDA (ur.1954 r.)

Studium równowagi, 2005

akryl / płótno
35 x 27 cm (x1), 30 x 24 cm (x4)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu (każdy): MAREK CHLANDA | "STUDIUM RÓWNOWAGI" 2005 | wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

27
27

Marek CHLANDA (ur.1954 r.)

Studium równowagi, 2005

akryl / płótno
30 x 24 cm (x2), 35 x 27 cm (x1)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: MAREK CHLANDA | "STUDIUM RÓWNOWAGI" 2005 | wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

28
28

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Śpiewa Kiri Te Kanawa, 2012

olej / płótno
81 x 65 cm
sygnowany l.d.: J.Kraupe
sygnowany, opiasany i datowany na odwrociu: JANINA KRAUPE | "ŚPIEWA KIRI TE KANAWA" | OLEJ 2012

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

29
29

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Zatrute morze, 1964

gwasz / papier
29 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
51 x 62,5 cm ( z oprawą)
sygnowany p.d.: Lenica
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: A. Lenica | Warszawa | 1964 | „Zatrute morze 8”

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

30
30

Pejzaż z rzeką, 1958

olej / płótno
70,5 x 100 cm
sygnowany p.d.: R.Art. 58

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

31
31

Pejzaż, 2009

wydruk cyfrowy / papier
59,4 x 76 cm (w świetle passe-partout)
74 x 91 cm (w oprawie)
sygnowany p.d.: T. Dominik
opisany i datowany śr.d.: pejzaż 2009
opisany l.d.: Graf. komp. 1 egz.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

32
32

Pejzaż, 2000

wydruk cyfrowy / papier
40 x 57,5 cm (w świetle passe-partout)
53,5 x 71,5 cm (z oprawą)
sygnowany p.d.: T. Dominik
opisany i datowany śr.d.: Pejzaż 2000
opisany l.d.: Graf. komputerowa

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

33
33

Bez tytułu, nd.

serigrafia / papier
33 x 24 cm
ed. 80/100
opisany l.d.: 80/100
sygnowany p.d.: Lebenstein

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

34
34

Bez tytułu, nd.

serigrafia / papier
33 x 24 cm
sygnowany l.g.: Lebenstein

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

35
35

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Przypadek w grze dla dwóch, 1987

akryl, ołówek / płyta
81,7 x 81,7 cm
sygnowany i datowany p.d.: winiarski '87
opisany l.d.: chance in game for two
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: przypadek w grze | dla dwóch | winiarski '87

Cena wywoławcza:

60 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

36
36

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Bez tytułu, 2000

wydruk cyfrowy / papier
41 x 28,5 cm, 42,5 x 30 cm (z oprawą)
sygnowany, datowany i opisany u dołu kompozycji: p.d.: S. Fijałkowski 2000, śr.d.: e.a, l.d.: Photoshop 11dcopy.psd

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

700 - 1 000 zł

37
37

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, nd.

serigrafia / papier
40 x 30 cm
sygnowany p.d.: Jan Tarasin

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 1 200 zł

38
38

Bez tytułu, nd.

serigrafia / papier
42 x 30,8 cm
sygnowany p.d.: Jan Tarasin

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 1 200 zł

39
39

Bez tytułu, nd.

wydruk cyfrowy / papier
15,8 x 21,7 cm
24,5 x 30,5 cm (z oprawą)
sygnowany p.d.: J.Tarasin

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 1 000 zł

40
40

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Kwiaty, 2018

tusz / papier
30 x 21 cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: "Włodzimierz Pawlak Kwiaty 2018"

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

Estymacja:

1 100 - 1 500 zł

41
41

Duet, 1963

linoryt / papier
35,5 x 41 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu kompozycji: „Duet” Epreuve dartiste linoryt 1963 (AP.) Henryk Płóciennik

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

42
42

Bez tytułu, 2015

linoryt, monotypia / papier
56,5 x 47 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu kompozycji: „Linoryt + monotypia” 1/1 (AP.) 2015. Henryk Płóciennik

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

43
43

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931, Lwów)

tusz / papier
73 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: J.Kałucki 2001

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

44
44

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Żagiel II, nd.

linoryt / papier
100×70 cm
sygnowany p.d.: R. OPAŁKA
opisany śr.d.: Żagiel II Linoryt 30/50 odbijał H. Opałka

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

45
45

333, nd.

kwasoryt, papier
100 x 70 cm
ed. 33/50
opisany: "333", sygnowany "R. Opałka", odbijał H. Opałka

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

46
46

Dorota GRYNCZEL (1950 - 2018)

Kompozycja 15, 2013

akwarela, papier; 74x52 cm;
sygnowany i opisany na odwrocie: "Kompozycja | 15/2003, D. Grynczel | Kompozycja"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

47
47

Dorota GRYNCZEL (1950 - 2018)

Kompozycja 1/6, 2015

olej / płótno
46,5 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: GRYNCZEL | „Kompozycja 1/6” 2015 | olej płótno
na odwrociu wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

48
48

Jarmark, lata 60. XX w.

olej / płótno
95 x 78 cm
sygnowany p.d.: Kowalewski
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Z. Kowalewski | "Jarmark" (60-te lata)

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

49
49

grafika komputerowa / płyta piankowa
97 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygn. śr. d.: Beksiński
na odwrociu nalepka z pieczątką Fundacji Beksińskiego

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

50
50

68 x 98 cm (w świetle passe-partout)
sygn. śr. d.: Beksiński

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł