Pragaleria Dom Aukcyjny

14. Aukcja Dzieł Sztuki

28.02.2024 środa

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

90 obiektów
01
01

Dzwonnica, 1984
tusz, akwarela, papier, 17 x 15 cm;
sygn. i dat. p d.: K.B... 84

Cena wywoławcza:

50 zł

02
02

Mur

olej, płótno, 61 x 49,5 cm;
na odwrocie opis autorski (tytuł, wymiary, autor);
uszkodzenie, przed konserwacją, bez oprawy

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

03
03

Owce na hali, 1943
olej, płyta pilśniowa; 50 x 67,5 cm,
sygn. l. d.: A. Blum / 1943; bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł

04
04

Kaczeńce, 1994

olej, płótno, 33 x 48,5 cm;
na odwrocie opis autorski (autor, tytuł);
bez oprawy

Cena wywoławcza:

150 zł droit de suite

05
05

Jan CHRZAN (1905-1993)

Scena w Wilanowie, lata 1980-te

olej, płótno, 67 x 85 cm;
sygn. p. d.: J. CHRZAN;
na odwrocie nalepka z opisem

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

06
06

Jan CHRZAN (1905-1993)

Kolumna Zygmunta

olej, płótno, 65 x 55 cm;
sygn. p. d.: J. CHRZAN

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

07
07

Jan CHRZAN (1905-1993)

Kolumna Zygmunta

olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. CHRZAN

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

08
08

Kutry w porcie

olej, płótno, 88 x 110 cm;
sygn. p. d. (monogram)

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

09
09

Uśmiechnięta, 1962

olej, tektura, 49 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ANNA CZARTORYSKA;
na odwrocie pieczątki autorskie

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

10
10

Zamyślona, 1950

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

11
11

Trzymając się za ręce, 2023

akryl, płótno, 70 x 70 cm,
sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

12
12

Serge GRÈS (1899 - 1970)

Wydma, 1926

olej, tektura(?), 18 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S. Czerefkow / 26.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

13
13

Scena rodzajowa nad rzeką
olej, płyta, 26,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.DAHN.

Cena wywoławcza:

100 zł

14
14

Maria DELIKAT (1927 - 1993)

Chaty

olej, płótno, 26 x 41 cm;
sygn. l. d.: MA. DELIKAT;
na odwrocie sygn.: MARIA DELIKAT

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

15
15

Był sobie dworek
olej, sklejka; 29 x 29 cm, w oprawie: 32 x 32 cm,
z autorskim obramieniem

Cena wywoławcza:

150 zł

16
16

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Łódź rybacka na brzegu

olej, płyta, 24 x 34 cm;
opis i dat. l. d.: Jastarnia. 1937.;
sygn. p. d.: E. Dzierżencki

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

17
17

technika własna, płyta wiórowa, 54,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: J. Dzisiewska;
na odwrocie opis autorski

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

18
18

Kwiaty w wazonie

sygn. p. d.: J. Dzisiewska;
na odwrocie opis autorski

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

19
19

Pejzaż - kompozycja

technika własna, płyta wiórowa, 29,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: J. Dzisiewska;
na odwrocie opis autorski

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

20
20

Jelenie w lesie

olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: Alexander Frädrich;
po konserwacji

Cena wywoławcza:

600 zł

21
21

Motyw pejzażowy, 1917

gwasz, karton, 23,5 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Guranowski / 1917r.

Cena wywoławcza:

300 zł

22
22

Miasteczko w Danii, 1966

tempera, pastel, papier, 30 x 39 cm (w świetle passe-partout), 40 x 47 cm (oprawa, rama);
opis autorski z nazwą miasta i ulicy l. d.;
sygn. p. d. (nieczytelnie)

Cena wywoławcza:

150 zł droit de suite

23
23

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Pejzaż z Montchauvet, 1958

tusz, długopis, papier, 20,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Hayden / 58;
opis l. d.: Montchauvet;
na odwrocie pieczątka kolekcjonerska: EX COLL. / Janusz Jakubowski / PARIS / RUE DROUOT 38;
sygn: Hayden

Cena wywoławcza:

1 200 zł

24
24

Jerzy HERBST (1907 Humań - 1975 Warszawa)

Autoportret w wieku 24 lat

olej, płótno, 46 x 32 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

25
25

Martwa natura, 1967

olej, płótno, 44,5 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: gmerk artysty; dat.: 67;
na odwrocie sygn. i opisany

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

26
26

Stare mury w Krakowie
olej, płótno, 61 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: J. HOLWEK

Cena wywoławcza:

100 zł

27
27

Dziewczynka z kogutem (kopia za Jacobem Gerritsz. Cuyp)

olej, płótno, 65,5 x 54,5 cm;
na odwrocie opis autorski

Cena wywoławcza:

150 zł droit de suite

28
28

Zestaw portretów orientalnych, 1946
pastel, papier, 30 x 21 cm, 30 x 24 cm, 33 x 27 cm (wymiary arkuszy);
każdy sygn. i dat. p. d.: A Jaworska / 1946

Cena wywoławcza:

100 zł

29
29

Delikatne tony, lata 1970-te
olej, sklejka, 20 x 15 cm;
sygn. p. d.: J. Karkacińska

Cena wywoławcza:

50 zł droit de suite

30
30

Sielanka, według Pruszkowskiego, 1970
olej, sklejka, 25,5 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Karkacińska 1970;
na odwrocie opis autorski; bez oprawy

Cena wywoławcza:

50 zł droit de suite

31
31

Wiatrak holenderski
olej, płótno naklejone na płytę, 35,5 x 28 cm;
sygn. l. d.: KNEEPKENS; bez oprawy

Cena wywoławcza:

50 zł

32
32

Modlitwa

olej, płótno naklejone na tekturę, 21 x 17 cm;
sygn. l. d.: A. Kozakiewicz

Cena wywoławcza:

500 zł

33
33

Pejzaż, 1994

olej, płótno, 45 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Kunikowski 1994;
na odwrocie opis autorski (autor, tytuł, technika, wymiary)

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

34
34

Ul. Freta w Warszawie
ołówek, akwarela, gwasz, papier, 29 x 37 cm;
sygn. p. d.: T. Kwiatkowski

Cena wywoławcza:

100 zł

35
35

Zielony beret

olej, sklejka, 42 x 30,5 cm;
na odwrocie opis

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

36
36

Polne kwiaty w wazonie
olej, tektura(?), 35 x 29 cm;
sygn. p. d. (nieczytelnie)

Cena wywoławcza:

100 zł

37
37

W pogoni za Bolszewikami

olej, płótno, 52 x 89,5 cm

Cena wywoławcza:

200 zł

38
38

Pejzaż, 1995
olej, płótno, 27,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: I. Markowski. - 1995 r.;
na odwrocie opis autorski.
Celny przykład malarstwa naiwnego

Cena wywoławcza:

50 zł droit de suite

39
39

Chryzantemy, 1952
olej, płótno, 50 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Mehlem / 1952

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

40
40

Antoni MICHALAK (Kozłowo Szlacheckie 1899 - Kazimierz Dolny 1975)

Kwiaty w szklanym wazonie

pastel, karton jasnobrązowy, 64 x 48 cm;
sygn. p. d.: ANTONI MICHALAK

Cena wywoławcza:

100 zł

41
41

Jan NALIWAJKO (1938 Wilno - 2017 Djursholm)

Inspiracja Rembrandtem, 1967

olej, deska, 51 x 31 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Naliwajko 1967;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

42
42

Zwiad partyzancki

olej, płyta, 57,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: E. Pierzyński

Cena wywoławcza:

200 zł

43
43

Jan Bohumil POSPIŠIL (1898 Litoměřice - ? Szwecja)

Martwa natura z pomarańczami

olej, płótno, 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jan B. Pospisil

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

44
44

Wspomnienia z Kazimierza, 2007

akryl, płótno; 33 x 27 cm; dat. i
sygn. l. d.: 2007 / R. T. PTASZYŃSKI;
na odwrocie opis autorski (autor, rok powstania, tytuł,
sygn.)

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

45
45

Motyw ze Starego Miasta

olej, płótno, 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: Jan Rawicz

Cena wywoławcza:

500 zł

46
46

Miasteczko, 1950
olej, tektura, 37 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FR; na odwrocie opisany

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

47
47

Martwa natura z kwiatami i gruszką, 1990
olej, płyta, 51 x 36 cm;
syng. p. d.: K. Rybarczyk 1990r

Cena wywoławcza:

100 zł

48
48

Zdzisław SALABURSKI (1922 Częstochowa - 2006 Warszawa)

Abstrakcja

akwarela, gwasz, papier, 18,5 x 9 cm;
na odwrocie nalepki wystawowe

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

49
49

Słonecznik, 1973

olej, płótno, 33 x 41 cm;
sygn. p. d. Ev. El Seliga 73

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

50
50

Pejzaż z wiatrakiem z okolic Skorzęcina, 1981

akwarela, papier, 21 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eugeniusz Siwek;
na odwrocie nalepka z opisem i pieczątką autorską

Cena wywoławcza:

150 zł droit de suite