Dom Aukcyjny REMPEX

128. Aukcja Sztuki Współczesnej

12.12.2024 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

79 obiektów
301
301

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Nad wodą, 1953

olej, płótno; 70 x 100 cm (w świetle ramy)
sygn. i dat. l. g.: MARCZYŃSKI 53;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: NAD wodą / A. MARCZYŃSKI 1953.

Cena wywoławcza:

95 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

302
302

Trzy gracje, 2009

akryl, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. l. : CHyL.'09
opisany na odwrocie l. g.: H.CHYLIŃSKI 2009 / "Trzy gracje"

Cena wywoławcza:

33 000 zł

Estymacja:

40 000 - 48 000 zł

303
303

Antrakt, 2009

akryl, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. : CHyL.'09
opisany na odwrocie: H.CHYLIŃSKI 2009 / "Antrakt"

Cena wywoławcza:

33 000 zł

Estymacja:

40 000 - 48 000 zł

304
304

Bez tytułu, 2022

akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acrylic on canvas / 30 x 30 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 34 000 zł

305
305

Bżytkie kaczątko [„z błędem będzie brzyd

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Romanowski;
na odwrocie opis autorski: CZESŁAW / ROMANOWSKI / "BŻYTKIE KACZĄTKO" / OLEJ NA PŁÓTNIE.100 X 80 cm. / 2023.08. na krośnie malarskim napis: (Z BŁĘDEM będzie brzydsze!).

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 500 zł

306
306

Epifania, 2023

olej, płótno; 110 x 58 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: WŁADYSŁAW 2023 / PODRAZIK / EPIFANIA / OLEJ 110 x 58.

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

307
307

Kompozycja abstrakcyjna, 2000

olej, płótno; 150 x 180 cm;
sygn. i dat. p. d.: JOANNA ŁAPUSZEK 2000.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

308
308

Bez tytułu (53), 1989

olej, płótno, 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz 89,
na odwrocie autorska drukowana nalepka z opisem pracy oraz sygnowany na odwrocie na płótnie: Ćwiertniewicz

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

309
309

Semper Augustus VII, 2019

olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: Urszula / Tekieli / 2019;
na odwrocie na krośnie malarskim opis autorski: „SEMPRE AUGUSTUS VII” 2019 r. Urszula Tiekieli ... 403 / 09 / 19 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

310
310

Bartek JARMOLIŃSKI (ur. 1975, Łódź)

Avatar, 2012

akryl płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: B.JARMOLIŃSKI;
na odwrocie opis autorski: "AVATAR" 2012 / B. JARMOLIŃSKI (flamastrem).

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

311
311

Ilona HERC (ur. 1972, Chrzanów)

Preludium, 2015

akryl płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2015 / Ilona Herc.

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

312
312

Kinga NOWAK (ur. 1977, Kraków)

Ikar, 2003

olej, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie KINGA / NOWAK / 2003 / "IKAR" / 150 x 100 cm.

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

313
313

Longin SZMYD (ur. 1953)

Cisza, 2015

akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. l. d.: LONGIN SZMYD;
na odwrocie opis autorski: LONGIN SZMYD / - 2015 -; pochodzenie: obraz zakupiony w Sopockim Domu Aukcyjnym

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

314
314

Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985, Kraków)

Pod jabłonią, 2017

olej, technika własna, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie na płótnie opisy autorskie dotyczące wcześniejszych kompozycji, na krośnie malarskim stempel Galerii Triada.

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

27 000 - 37 000 zł

315
315

Jan SZANCENBACH (1928 Kraków - 1998 Kraków)

Kwiaty i skrzypce, 1997

olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN SZANCENBACH / KWIATY / I SKRZYPCE / 1997.

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

316
316

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

Targ na kwiaty, 1971

olej, płótno; 97 x 195 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JAN WODYŃSKI / targ na kwiaty ol. / 97x195 / 1971 R.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 500 - 10 000 zł

317
317

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug, 2024

olej, płótno; 60 x 40 cm
opisany na odwrocie: Stanisław Baj / Rzeka Bug / 2024

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

22 000 - 27 000 zł

318
318

Portret matki, 2009

węgiel, papier; 29 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.Baj 14.II.2009.

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

319
319

Ed (Edwin) MIECZKOWSKI (1929 Pittsburgh - 2017 Cleveland)

Referential treatment, 1975

gwasz, technika mieszana, papier; 70 x 100 cm;
opisany i sygn. u dołu kompozycji: REFERENTIAL TREATMENT / ED MIECZKOWSKI DEC. 1975 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

320
320

Jan ŚWIDERSKI (1913 - 2004)

Kompozycja, 1966

olej, technika własna), karton; 42,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Świderski.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

321
321

Bez tytułu, 1966

tusz lawowany, papier, 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein / 1966;
Stan zachowania: uszkodzenia papieru, szczególnie naroży po prawej stronie kompozycji.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

322
322

tusz lawowany, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. E. Rosenstein.

Cena wywoławcza:

5 400 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

323
323

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

Bez tytułu, lata 60. XX w. (?)

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczęć: Z BEKSIŃSKI.

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

324
324

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 29, x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie pieczęć: ... (słabo widoczna).

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 600 - 5 600 zł

325
325

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 32,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczęć: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / ZPAP/ZPAF / WARSZAWA UL. SONATY.

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 600 - 5 600 zł

326
326

Tur jak się patrzy, 2006

tusz, tempera, akryl, pastel, papier; 20 x 30 cm;
sygn. p. d. JWilkoń.
Na odwrocie załączony certyfikat autentyczności wydany przez artystę.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

17 000 - 20 000 zł

327
327

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948, Kotlice)

Kobieta z Wyr, 2013

akwarela, papier; 36 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: 2013 / Franciszek Maśluszczak, l. g.: Kobieta z Wyr.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

328
328

Unseen, 2023

akryl, spray, płyta; 44,5 x 69 cm
opisany na odwrocie: 2023 / MONOGRAM ARTYSTY / KORAB / "UNSEEN" / ACRYLIC & SPRAY flamastrem.

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

329
329

Michał REJNER (ur. 1995, Ruda Śląska)

On (autoportret), 2024

blacha stalowa, magnesy ferrytowe (niebieskie), lakier akrylowy; 140 x 100cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

330
330

Ona, 2024

blacha stalowa, magnesy ferrytowe (brązowe), lakier akrylowy; 140 x 100 cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

331
331

Andrzej KOŁPANOWICZ (1938 Kraków - 2017)

Wielka księga natury, 1990

olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ANDRZEJ KOŁPANOWICZ 1990;
Proweniencja: obraz zakupiony bezpośrednio od artysty.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

332
332

Kostas GUNARIS (1917 - 2005)

olej, płótno; 77 x 100 cm;
na odwrocie opisany: K. GUNARIS. EGZEKUJCJA 120 WIĘŹNIÓW / W 1944 r, W AGRINIONIE / 1973, na odwrocie nalepki papierowe w tym nalepka własnościowa oraz z informacjami o obrazie.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 800 - 3 400 zł

333
333

Trawy, 2005

olej, płótno; 99 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: L PAROLE 05.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

334
334

Serge VASILENDIUC (ur. 1972, Bielce)

Przeszła teraźniejszość, 2001

olej, płótno na panelu malarskim; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogramem wiązanym ujętym w romb);
na odwrocie, na płótnie nalepka autorska z opisem obrazu i odciskiem palca artysty oraz sygnatura: Serge Vasilendiuc.

Cena wywoławcza:

4 300 zł

Estymacja:

4 800 - 5 800 zł

335
335

Lucjan MIANOWSKI (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

Nad jeziorem, 1980

olej, kolaż, technika własna, płyta;53 x 29 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Nad jeziorem" 1980 / Lucjan Mianowski.

Cena wywoławcza:

4 300 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

336
336

Leon JEŻ (ur.1944)

Rycerz, 1980

olej, płótno; 45 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: L.Jeż / 1980 / "Rycerz" / Łódź.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

337
337

Janusz TRZEBIATOWSKI (ur. 1936 r. Chojnice)

Cztery Żywioły - Ogień 2

olej, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: JK;
na odwrocie, na krośnie malarskim opis: CZTERY ŻYWIOŁY OGIEŃ 2 (ołówkiem) oraz drukowana nalepka autorska.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

338
338

Jan OPALIŃSKI (1956 - 2014)

Nefretete, 1999

olej, płyta; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: J.Opaliński '99;
opisany na odwrocie: "Nefretete" / olej / JOpaliński 1999 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

339
339

Bez tytułu, 1999

olej, płótno; 101 x 120 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi obrazu: H. SZADKOWSKI 99;
na odwrocie opis autorski: SZADKOWSKI / HENRYK 99 / HILS FRA / POLEN (flamastrem), oraz stempel i numer wywozowy.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

340
340

Grzegorz MORYCIŃSKI (1936 Augustów - 2015 Warszawa)

Zielone wydmy, 2007

olej, płótno; 46 x 61,5 cm
sygn. p. g.: G. MORYCIŃSKI;
na odwrocie: sygn., dat. i opisany GRZEGORZ MORYCIŃSKI / „ZIELONE WYDMY” / olej 2007 (kredką).

Cena wywoławcza:

4 300 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

341
341

Kąpiel

olej, płyta; 33 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. T. BIELECKI;
na odwrocie papierowa, drukowana nalepka autorska z odręcznym opisem pracy: KĄPIEL / 33 x 41 / OLEJ, PŁYTA.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 400 - 4 000 zł

342
342

Inteligent - z cyklu: Gorszy Sort, 2020

olej drapany na mokro, podobrazie autorskie; 40 x 30 (w świetle passe-partout);
sygn. I dat. l. d.: GRE2020;
opisany na odwrocie: Zbigniew Gręziak 2020; Z cyklu "Gorszy Sort" - inteligent / olej drapany na mokro.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 300 - 4 000 zł

343
343

Portret mężczyzny, z cyklu: Gorszy Sort

olej drapany na mokro, podobrazie autorskie; 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: GRE2021;
opisany na odwrocie: Zbigniew Gręziak 2021 / Z cyklu "Gorszy Sort" Portret mężczyzny / Olej drapany na mokro.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 300 - 4 000 zł

344
344

Zielony pejzaż, 1981

olej, płyta; 28,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Twardowski 81;
na odwrocie nalepka ZPAP Zakłady Artystyczne "Art" w Krakowie - Galeria Sztuki, ul. Floriańska 34 z opisem obrazu.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

345
345

Martwa natura, 1970

olej, płótno; 46,5 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.P., dat. l. d.: 70;
opisany na odwrocie: MAŁGORZATA HEINTZE / "MARTWA NATURA" / 1970 r. / M. HEINTZE-PASZKOWICZ.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

346
346

Bukiet lilii białych, 2024

olej, płótno; 100 x 70 cm
dat. p. d.: 2024;
opisany na odwrocie: "BUKIET LILII BIAŁYCH" / MAŁGORZATA HEINTZE-PASZKOWICZ / 100 x 70 olej-pł. 2024.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

347
347

Irysy

olej, płótno; 61 x61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BIEŃKOWSKA.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

348
348

Henryk OPAŁKA (1929 - 2018)

Lot w mgławicy

litografia, papier; 50 x 51 cm (odcisk kamienia), 54 x 53,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Opałka (ołówkiem), l. d.: Lot w mgławicy (ołówkiem), śr. d.: Litografia 7/13 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

349
349

Z cyklu: Horyzont, lata 90. XX w.

grafika; 31,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
edycja: 15/50.

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

800 - 900 zł

350
350

Monotypia +, 2010

monotypia, karton; 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2010. (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 400 zł