12.12.2024 czwartek
19:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno; 70 x 100 cm (w świetle ramy)
sygn. i dat. l. g.: MARCZYŃSKI 53;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: NAD wodą / A. MARCZYŃSKI 1953.
akryl, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. l. : CHyL.'09
opisany na odwrocie l. g.: H.CHYLIŃSKI 2009 / "Trzy gracje"
akryl, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. : CHyL.'09
opisany na odwrocie: H.CHYLIŃSKI 2009 / "Antrakt"
akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acrylic on canvas / 30 x 30 (flamastrem).
olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Romanowski;
na odwrocie opis autorski: CZESŁAW / ROMANOWSKI / "BŻYTKIE KACZĄTKO" / OLEJ NA PŁÓTNIE.100 X 80 cm. / 2023.08. na krośnie malarskim napis: (Z BŁĘDEM będzie brzydsze!).
olej, płótno; 110 x 58 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: WŁADYSŁAW 2023 / PODRAZIK / EPIFANIA / OLEJ 110 x 58.
olej, płótno; 150 x 180 cm;
sygn. i dat. p. d.: JOANNA ŁAPUSZEK 2000.
olej, płótno, 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz 89,
na odwrocie autorska drukowana nalepka z opisem pracy oraz sygnowany na odwrocie na płótnie: Ćwiertniewicz
olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: Urszula / Tekieli / 2019;
na odwrocie na krośnie malarskim opis autorski: „SEMPRE AUGUSTUS VII” 2019 r. Urszula Tiekieli ... 403 / 09 / 19 (flamastrem).
akryl płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: B.JARMOLIŃSKI;
na odwrocie opis autorski: "AVATAR" 2012 / B. JARMOLIŃSKI (flamastrem).
akryl płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2015 / Ilona Herc.
olej, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie KINGA / NOWAK / 2003 / "IKAR" / 150 x 100 cm.
akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. l. d.: LONGIN SZMYD;
na odwrocie opis autorski: LONGIN SZMYD / - 2015 -; pochodzenie: obraz zakupiony w Sopockim Domu Aukcyjnym
olej, technika własna, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie na płótnie opisy autorskie dotyczące wcześniejszych kompozycji, na krośnie malarskim stempel Galerii Triada.
olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN SZANCENBACH / KWIATY / I SKRZYPCE / 1997.
olej, płótno; 97 x 195 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JAN WODYŃSKI / targ na kwiaty ol. / 97x195 / 1971 R.
olej, płótno; 60 x 40 cm
opisany na odwrocie: Stanisław Baj / Rzeka Bug / 2024
węgiel, papier; 29 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.Baj 14.II.2009.
gwasz, technika mieszana, papier; 70 x 100 cm;
opisany i sygn. u dołu kompozycji: REFERENTIAL TREATMENT / ED MIECZKOWSKI DEC. 1975 (ołówkiem).
olej, technika własna), karton; 42,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Świderski.
tusz lawowany, papier, 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein / 1966;
Stan zachowania: uszkodzenia papieru, szczególnie naroży po prawej stronie kompozycji.
tusz lawowany, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. E. Rosenstein.
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczęć: Z BEKSIŃSKI.
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 29, x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie pieczęć: ... (słabo widoczna).
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 32,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczęć: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / ZPAP/ZPAF / WARSZAWA UL. SONATY.
tusz, tempera, akryl, pastel, papier; 20 x 30 cm;
sygn. p. d. JWilkoń.
Na odwrocie załączony certyfikat autentyczności wydany przez artystę.
akwarela, papier; 36 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: 2013 / Franciszek Maśluszczak, l. g.: Kobieta z Wyr.
akryl, spray, płyta; 44,5 x 69 cm
opisany na odwrocie: 2023 / MONOGRAM ARTYSTY / KORAB / "UNSEEN" / ACRYLIC & SPRAY flamastrem.
blacha stalowa, magnesy ferrytowe (niebieskie), lakier akrylowy; 140 x 100cm
blacha stalowa, magnesy ferrytowe (brązowe), lakier akrylowy; 140 x 100 cm
olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ANDRZEJ KOŁPANOWICZ 1990;
Proweniencja: obraz zakupiony bezpośrednio od artysty.
olej, płótno; 77 x 100 cm;
na odwrocie opisany: K. GUNARIS. EGZEKUJCJA 120 WIĘŹNIÓW / W 1944 r, W AGRINIONIE / 1973, na odwrocie nalepki papierowe w tym nalepka własnościowa oraz z informacjami o obrazie.
olej, płótno; 99 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: L PAROLE 05.
olej, płótno na panelu malarskim; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogramem wiązanym ujętym w romb);
na odwrocie, na płótnie nalepka autorska z opisem obrazu i odciskiem palca artysty oraz sygnatura: Serge Vasilendiuc.
olej, kolaż, technika własna, płyta;53 x 29 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Nad jeziorem" 1980 / Lucjan Mianowski.
olej, płótno; 45 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: L.Jeż / 1980 / "Rycerz" / Łódź.
olej, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: JK;
na odwrocie, na krośnie malarskim opis: CZTERY ŻYWIOŁY OGIEŃ 2 (ołówkiem) oraz drukowana nalepka autorska.
olej, płyta; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: J.Opaliński '99;
opisany na odwrocie: "Nefretete" / olej / JOpaliński 1999 (flamastrem).
olej, płótno; 101 x 120 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi obrazu: H. SZADKOWSKI 99;
na odwrocie opis autorski: SZADKOWSKI / HENRYK 99 / HILS FRA / POLEN (flamastrem), oraz stempel i numer wywozowy.
olej, płótno; 46 x 61,5 cm
sygn. p. g.: G. MORYCIŃSKI;
na odwrocie: sygn., dat. i opisany GRZEGORZ MORYCIŃSKI / „ZIELONE WYDMY” / olej 2007 (kredką).
olej, płyta; 33 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. T. BIELECKI;
na odwrocie papierowa, drukowana nalepka autorska z odręcznym opisem pracy: KĄPIEL / 33 x 41 / OLEJ, PŁYTA.
olej drapany na mokro, podobrazie autorskie; 40 x 30 (w świetle passe-partout);
sygn. I dat. l. d.: GRE2020;
opisany na odwrocie: Zbigniew Gręziak 2020; Z cyklu "Gorszy Sort" - inteligent / olej drapany na mokro.
olej drapany na mokro, podobrazie autorskie; 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: GRE2021;
opisany na odwrocie: Zbigniew Gręziak 2021 / Z cyklu "Gorszy Sort" Portret mężczyzny / Olej drapany na mokro.
olej, płyta; 28,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Twardowski 81;
na odwrocie nalepka ZPAP Zakłady Artystyczne "Art" w Krakowie - Galeria Sztuki, ul. Floriańska 34 z opisem obrazu.
olej, płótno; 46,5 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.P., dat. l. d.: 70;
opisany na odwrocie: MAŁGORZATA HEINTZE / "MARTWA NATURA" / 1970 r. / M. HEINTZE-PASZKOWICZ.
olej, płótno; 100 x 70 cm
dat. p. d.: 2024;
opisany na odwrocie: "BUKIET LILII BIAŁYCH" / MAŁGORZATA HEINTZE-PASZKOWICZ / 100 x 70 olej-pł. 2024.
olej, płótno; 61 x61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BIEŃKOWSKA.
litografia, papier; 50 x 51 cm (odcisk kamienia), 54 x 53,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Opałka (ołówkiem), l. d.: Lot w mgławicy (ołówkiem), śr. d.: Litografia 7/13 (ołówkiem)
grafika; 31,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
edycja: 15/50.
monotypia, karton; 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2010. (ołówkiem).