Dom Aukcyjny REMPEX

127. Aukcja Sztuki Współczesnej

14.11.2024 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

78 obiektów
301
301

Bez tytułu, 2023

akryl, płótno; 100 x 120 cm;
na odwrocie sygnowany, datowany i opisany: L. Tarasewicz 2023 / Acrylic on canvas / 120 x 100 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

95 000 zł

Estymacja:

110 000 - 140 000 zł

302
302

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

Obiekt, 2017

kompozycja przestrzenna, technika autorska (folia, sklejka); 52 x 42 x 22 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Tamara Berdowska / 2017 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

303
303

Ewa KURYLUK (ur. 1946, Kraków)

W kąpieli, 1965

olej, płótno; 80 x 55 cm;
sygn. p. d.: E KURYLUK;
na odwrocie sygn. i opisany: EWA KURYLUK 1965.

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

30 000 - 37 000 zł

304
304

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Bez tytułu, 1959

olej, płótno; 74 x 92 cm;
sygn. p. d.: Kantor;

Cena wywoławcza:

350 000 zł droit de suite

Estymacja:

400 000 - 500 000 zł

305
305

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Wnętrze, 1984

olej, płótno; 100 x 147 cm;
sygn. p. d.: IX 84 JS

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 65 000 zł

306
306

Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973, Łódź)

Picquet, z cyklu METRO, 2023

olej, płótno; 155 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie: PIOTR CZAJKOWSKI / "PICQUET" / Z cyklu METRO / 2023

Cena wywoławcza:

33 000 zł droit de suite

Estymacja:

33 000 - 40 000 zł

307
307

Jan SZANCENBACH (1928 Kraków - 1998 Kraków)

Pejzaż norweski z łódką, 1997

olej, płótno; 85 x 100 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN / SZANCENBACH / PEJZAŻ / NORWESKI Z ŁÓDKĄ / 1997.

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

308
308

Kwiaty, owoce i czosnek, 1995

olej, płótno; 85, 5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN SZANCENBACH / KWIATY, OWOCE / I CZOSNEK / 1995.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

309
309

Ogrodnik, 1951

olej, płótno; 100 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: M.Konarski / 51;
na odwrocie papierowa, drukowana nalepka z informacjami o obrazie.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

310
310

Sara ILIA (ur. 1995, Warszawa)

In between (III), 2021

olej, płótno; 100 x 100 cm;

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

311
311

Andrzej BOROWSKI (ur. 1969, Żywiec)

Koty, 1996

akryl, płótno; 73 x 85,5 cm;

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 10 000 zł

312
312

Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951 Kraków)

Akt, 1993

pastel, papier; 32 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpowicz 93.

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

313
313

Antoni CYGAN (ur. 1964)

Dziewczyna na tle pejzażu, 1990

olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: ACygan 90.

Cena wywoławcza:

6 300 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

314
314

Kazimierz CIEŚLIK (ur. 1953, Katowice)

Sen w Domu Horty - dyptyk, 1995

1). olej, płótno; 110 x 79,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cieślik'95.
2). olej, płótno; 120 x 79,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z opisem: "Sen w / Domu Horty" / Kazimeirz / Cieślik oraz stemple wywozowe.

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

315
315

Piotr NOGAJ (ur. 1981, Kalisz)

Debiut, 2006

akryl, płótno; 100 x 100 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa, drukowana nalepka: Piotr Nogaj, DEBIUT / Akryl na płótnie, 100 x 100 cm / (konkurs Samsung art Master czerwiec 2006).

Cena wywoławcza:

1 100 zł

Estymacja:

1 200 - 1 400 zł

316
316

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Portret matki, 2010

węgiel, papier; 29 x 21 cm
sygn. p. d.: S.Baj 31.I.2010

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

317
317

Portret matki

węgiel, papier; 29 x 21 cm
sygn. p. d.: S.Baj 20.II.2009

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

318
318

Course pétrifiée [Skamieniały wyścig]

litografia barwna, papier; 48 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein73 (ołówkiem), opisana śr. d.: „Course pétrifiée” (ołówkiem), odbitka numerowana l. d.: 26/100 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

319
319

Scena historyczna, ok. 1955

tusz, pędzel, gwasz, papier; 26,8 x 35,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein / 1955-56 ? (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

320
320

Bez tytułu [II], 1958

collage, papier czarny; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 58.

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

321
321

Scena symboliczna

gwasz, ołówek, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WŁODARSKI.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

322
322

P-74-2926 - 2008

akryl, płótno; 41 x 31 cm;
sygn. p.d.: Witold - K - 08;
opisany na odwrocie: P-74-2926-2008 / TULUM / MEXICO

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

23 000 - 28 000 zł

323
323

Z cyklu Ludzie, 1973

olej, płótno; 48,5 x 56 cm
sygn. l.d.: Witold K. 1973

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

21 500 - 25 500 zł

324
324

Widok, 2011

akryl, tektura; 53 x 97 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Kurzawski / 2011.

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

325
325

Bez tytułu, 2010

akryl, płyta; 63,5 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Kurzawski / 2010 r.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

326
326

Juliusz JONIAK (1925 Lwów - 2021 Kraków)

Pejzaż miejski, 1993

olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d. Joniak.93;
do obiektu dołączone potwierdzenie autentyczności

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

327
327

Miłość na Thaiti, 1984

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Z M Dowgiałło

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

328
328

Serge VASILENDIUC (ur. 1972, Bielce)

Sunset Meadowhouse, 2021-23 r.

akryl, płótno, 70 x 70cm; sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
na odwrocie, na płótnie nalepka autorska z opisem obrazu oraz odciskiem palca artysty oraz powtórzona sygnatura.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 10 000 zł

329
329

Z cyklu: Ptaki Cudaki

olej, płyta; 15 x 21 cm;
sygn. p. d.: S.J. Suder;
na odwrocie certyfikat z podpisem i odciskiem palca artysty.

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

330
330

Z cyklu: Ptaki Cudaki

olej, płyta; 15 x 21 cm;
sygn. p. d.: S.J. Suder;

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

331
331

Kinga POLIT (ur. 1970, Kraków)

Mieszkam w lesie. W samym środku, 2015

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: KINGA POLIT / "MIESZKAM W SAMYM / ŚRODKU / 2015.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 3 800 zł

332
332

Zaćmienie, 2012

technika autorska: olej drapany, podobrazie autorskie; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: GRE2012;
opisany na odwrocie: GRE / Zbigniew Gręziak 2012 / "Zaćmienie" / Olej drapany.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

333
333

Razem, 2024

olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ANTOSZCZYK / 2024;
opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / RAZEM 2024 / OLEJ/PŁÓTNO / 120/100 CM (flamastrem).

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

334
334

Józef WASIOŁEK (Smarglin 1921 - 2008 Łódź)

Kwiaty

akryl, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. p. d.: J. WASIOŁEK;
na odwrocie opisany: JÓZEF WASIOŁEK / [adres] / Temat „Kwiaty” / Tech akryl / wym 46 x 33.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

335
335

On baby, 2009

olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. p. d.: Abramowicz;
na odwrocie opis autorski: Marta Abramowicz olej 1/1 2009 "ON BABY" STARA FABRYKA DRUTU GLIWICE 2009.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 300 - 1 600 zł

336
336

Odbicie w wodzie, 2012

olej, płótno; 60 x 46 cm
opisany na odwrocie: "ODBICIE W WODZIE" / M.HEINTZE- \ - PASZKOWICZ / 2012. 60 x 46 olej-płótno

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

337
337

Martwa natura

olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z Żebrowska.

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

338
338

Pejzaż jesienny, 1979

olej, płyta; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Grzegorczyk 79;
na odwrocie oprawy stemple artystki: LIDIA GRZEGORCZYK ARTYSTA MALARZ / ... / KRAKÓW oraz adnotacja: 42 x 35 olej / Jesień (czerwonym tuszem).

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

339
339

Senne marzenie

olej, płótno; 97 x 77 cm.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

340
340

Bez tytułu, 2022

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: M. Chmielek;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Magdalena Chmielek „Untitled” 2022 (tuszem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

341
341

Abstrakcja 4, 2024

technika mieszana, płyta; 80 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MAKSYMILIAN / KREUTZ - MAJEWSKI / 2024/4.

Cena wywoławcza:

3 700 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

342
342

Otto AXER (1906-1983)

Bez tytułu, 1972

piórko, tusz, papier; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d. axer 72;
na odwrocie pieczątka autorska: OTTO / AXER (w prostokącie).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

343
343

Marc CHAGALL (1887-1985)

Obwoluta albumu: Chagall. Lithograph 1,

litografia barwna, papier; 30 x 51,5 (w świetle passe-partout).
Grafika była obwolutą do albumu wydanego przez Andre Saureta w 1960 w Monte Carlo. Grafika odbita u Mourlota w Paryżu (1960).

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 300 - 1 600 zł

344
344

Sztuka konsumpcyjna, 1972

fotografia barwna, papier fotograficzny; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: NATALIA LL 1972. 27/35, późniejszy wydruk autorski.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

345
345

Widok miejski, 1961

gwasz, karton; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 200 zł

346
346

Taniec

litografia barwna, papier, 49,5 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Mane-Katz (na kamieniu) oraz p. d.: MOURLOT LITH. - MANARANCHE GRAV (na kamieniu).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

347
347

Barbara GAWDZIK-BRZOZOWSKA (1927 Katowice - 2010 Zakopane)

Eulalia, 2003

tusz, kredka, papier; 36 x 60 cm;
opisana l. d.: "Eulalia" (ołówkiem), sygn. i dat. p. d.: B.Gawdzik 03 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

348
348

Jan OPALIŃSKI (1956 - 2014)

Czarodziej z prowincji, 1988

akwaforta, papier; 21,5 x 39,5 cm (odcisk płyty), 26 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany l. d.: "Czarodziej z prowincji" (ołówkiem), śr. d.: C3 e a (ołówkiem), sygn. i dat. p. d.: JOpaliy 88 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

349
349

Bez tytułu, 2003

technika własna, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Maggie Małgorzta Bieniek 2003.
Niewielkie rozdarcie papieru w obrębie kompozycji.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 000 zł

350
350

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (1926 Przemyśl - 2019)

Z serii: Lato, lata 90. XX w.

technika własna (monotypia, akwarela?), papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: D. L. / KLUZA.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 3 800 zł