Ludwik Michał Pac herbu Gozdawa w okresie wojen napoleońskich został generałem dywizji armii Księstwa Warszawskiego, a od 1812 r. był adiutantem cesarza w randze generała brygady. Jako budowniczy i właściciel kosztownych pałaców stał się bohaterem znanego powiedzenia: Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Uczestniczył w powstaniu listopadowym (walczył w bitwie pod Ostrołęką 26 V 1831 r.). Po powstaniu udał się na emigracje i związał się politycznie z Adamem Jerzym Czartoryskim.
popiersie; ryt. Falcke, wyd. Bibliographischen Institut, Hildburghausen, ok. 1850; stal. cz.-b., st. bdb., passe-partout; wymiary portretu: 81x106 mm, wymiary z passe-partout: 240x300 mm; PAC / General / im polnischen Freiheitskampfe; [Katalog portretów… nie notuje]
Kup abonament Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacjiLudwik Michał Pac herbu Gozdawa w okresie wojen napoleońskich został generałem dywizji armii Księstwa Warszawskiego, a od 1812 r. był adiutantem cesarza w randze generała brygady. Jako budowniczy i właściciel kosztownych pałaców stał się bohaterem znanego powiedzenia: Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Uczestniczył w powstaniu listopadowym (walczył w bitwie pod Ostrołęką 26 V 1831 r.). Po powstaniu udał się na emigracje i związał się politycznie z Adamem Jerzym Czartoryskim.