R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec esowaty, z tylnym ramieniem zakończonym pierścieniem na temblak. Przednie ramię, dwukrotnie łukowato zagięte, tworzy kabłąk połączony zaczepem z kapturkiem. Trzon drewniany, ukośnie karbowany, dołem uchwycony pierścieniem, górą krótkim kapturkiem mocowanym owalną nakrętką na trzpieniu głowni. Między jelcem a nasadą głowni skórzana podkładka. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o małej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w jedną bruzdę przygrzbietową, wypełniającą niemal całą powierzchnię płazów. Pióro obosieczne z ością. Sztych asymetryczny. Na wewnętrznym płazie, na wysokości zastawy, ujęty ornamentem: napis cyrylicą „ZLAT.OR.FABR”, nad nim orzeł carski. Na zewnętrznym progu punce odbiorcze pisane cyrylicą „П” oraz „Ш”. Korozja zneutralizowana. P o c h w a z łubek drewnianych, poszyta skórą. Okucia mosiężne. Szyjka z nałożonym pierścieniem z wygiętą antabką po stronie wewnętrznej. Poniżej ryfka z ruchomym koluszkiem od strony siecznej. Pochwa zakończona trzewikiem. Na trzewiku i pierścieniu bity numerator wojskowy „842”. Przy szabli skórzany temblak.
stan zachowania: 5/4-/5
dł. szaszki w pochwie 975 mm, dł. szaszki 933 mm, dł. głowni 793 mm, szer. głowni u nasady 30 mm, gr. grzbietu u nasady 6 mm, masa szaszki 675 g, masa szaszki w pochwie 980 g
Zobacz katalogR ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec esowaty, z tylnym ramieniem zakończonym pierścieniem na temblak. Przednie ramię, dwukrotnie łukowato zagięte, tworzy kabłąk połączony zaczepem z kapturkiem. Trzon drewniany, ukośnie karbowany, dołem uchwycony pierścieniem, górą krótkim kapturkiem mocowanym owalną nakrętką na trzpieniu głowni. Między jelcem a nasadą głowni skórzana podkładka. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o małej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w jedną bruzdę przygrzbietową, wypełniającą niemal całą powierzchnię płazów. Pióro obosieczne z ością. Sztych asymetryczny. Na wewnętrznym płazie, na wysokości zastawy, ujęty ornamentem: napis cyrylicą „ZLAT.OR.FABR”, nad nim orzeł carski. Na zewnętrznym progu punce odbiorcze pisane cyrylicą „П” oraz „Ш”. Korozja zneutralizowana. P o c h w a z łubek drewnianych, poszyta skórą. Okucia mosiężne. Szyjka z nałożonym pierścieniem z wygiętą antabką po stronie wewnętrznej. Poniżej ryfka z ruchomym koluszkiem od strony siecznej. Pochwa zakończona trzewikiem. Na trzewiku i pierścieniu bity numerator wojskowy „842”. Przy szabli skórzany temblak.
stan zachowania: 5/4-/5