R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec esowaty. Tylne ramię zakończone pierścieniem na wiązanie temblaka, przednie, dwukrotnie zagięte, tworzy kabłąk połączony zaczepem z głowicą. Kabłąk obustronnie zdobiony motywem liści laurowych. Trzon rękojeści hebanowy, ukośnie karbowany, dołem uchwycony pierścieniem, od góry krótkim kapturkiem mocowanym nakrętką na trzpieniu głowi. Na kapturku bita litera „A”, na jelcu „M”, pod jelcem napis cyrylicą „SLAWA/MOSKWA”. Między jelcami a nasadą głowni skórzana podkładka. G ł o w n i a ze stali polerowanej, niklowana, o niewielkiej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w szeroką bruzdę przygrzbietową, sięgającą obosiecznego pióra. Sztych symetryczny. Na wewnętrznym progu, pod nasadą, bita w trzech wierszach sygnatura działającego w Guberni Włodzimierskiej producenta: cyrylicą „SIDOROW”. P o c h w a z łubek drewnianych, oklejona i poszyta czarną skórą. Okucia mosiężne. Szyjka z nałożonym na nią pierścieniem z wyciętą antabką po stronie wewnętrznej, mocowana do płaszcza pochwy dwiema śrubami. Poniżej ryfka z ruchomym koluszkiem na stronie siecznej. Pochwa zakończona trzewikiem. Przy szaszce temblak oficerski.
stan zachowania: 5/5/5
dł. szaszki w pochwie 944 mm, dł. szaszki 932 mm, dł. głowni 799 mm, szer. głowni u nasady 30 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szaszki 820 g, masa szaszki w pochwie 1100 g
Zobacz katalogR ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec esowaty. Tylne ramię zakończone pierścieniem na wiązanie temblaka, przednie, dwukrotnie zagięte, tworzy kabłąk połączony zaczepem z głowicą. Kabłąk obustronnie zdobiony motywem liści laurowych. Trzon rękojeści hebanowy, ukośnie karbowany, dołem uchwycony pierścieniem, od góry krótkim kapturkiem mocowanym nakrętką na trzpieniu głowi. Na kapturku bita litera „A”, na jelcu „M”, pod jelcem napis cyrylicą „SLAWA/MOSKWA”. Między jelcami a nasadą głowni skórzana podkładka. G ł o w n i a ze stali polerowanej, niklowana, o niewielkiej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w szeroką bruzdę przygrzbietową, sięgającą obosiecznego pióra. Sztych symetryczny. Na wewnętrznym progu, pod nasadą, bita w trzech wierszach sygnatura działającego w Guberni Włodzimierskiej producenta: cyrylicą „SIDOROW”. P o c h w a z łubek drewnianych, oklejona i poszyta czarną skórą. Okucia mosiężne. Szyjka z nałożonym na nią pierścieniem z wyciętą antabką po stronie wewnętrznej, mocowana do płaszcza pochwy dwiema śrubami. Poniżej ryfka z ruchomym koluszkiem na stronie siecznej. Pochwa zakończona trzewikiem. Przy szaszce temblak oficerski.
stan zachowania: 5/5/5