Głownia stalowa, niklowana, dług. 810 mm, szer. na nasadzie 35 mm, z wygięciem 67 mm, dwustronnie szlifowana w trzy nierównej długości bruzdy, zakończona płaskim piórem z obosiecznym, przygrzbietowym sztychem. Na zastawie zewnętrznego płazu umieszczone są, jeden pod drugim, dwa trawione kartusze. Na górnym widoczny jest wypukło trawiony Orzeł w koronie, na dolnym wypukły napis "ZA / WIARĘ / I / OJCZYZNĘ / 1920" . Na wewnętrznym płazie, na nasadzie głowni wybita jest wczesna sygnatura fabryki "G. BOROWSKI / W WARSZAWIE". Oprawa rękojeści mosiężna, zamknięta. Jelec krzyżowo kabłąkowy z dwoma bocznymi kabłąkami. Krzyż jelca z płaskimi wąsami w kształcie soczewek, ozdobionymi wypukłą dekoracja w formie rozetki kwiatowej i liści akantu. Tylne ramię jelca zawinięte ku dołowi i zakończone płaską, okrągła łezką. Trzon rękojeści drewniany, pokryty skóra i opleciony skręconym, mosiężnym drutem. Głowica rękojeści w formie mosiężnej nakrętki w kształcie rozety kwiatowej, nakręcanej na trzpień głowni i mocującej jednocześnie kabłąk jelca, kapturek i trzon rękojeści. Kapturek wykonany w formie tarczy, zwężający się ku dołowi w długi warkocz sięgający tylnego ramienia jelca. Na tarczy, na groszkowanym tle, widnieje Orzeł w koronie osadzony na "tarczy amazonek". Pochwa z blachy stalowej, niklowana, z kołnierzem szyjki zamocowanym na wcisk. Na pochwie dwie ryfki z nieruchomymi ogniwkami, w których zamontowano ruchome kółka nośne. U dołu zakończona płaską, nierównoramienną ostrogą, z przednim ramieniem dłuższym.
Stal, mosiądz, drewno, skóra. dług. całk. w pochwie - 1070 mm, bez pochwy - 940 mm. Waga: w pochwie - 1549 g, bez pochwy - 837 g. Rzeczpospolita Polska, Warszawa, G. Borowski. 1920.
Kup abonament Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacjiGłownia stalowa, niklowana, dług. 810 mm, szer. na nasadzie 35 mm, z wygięciem 67 mm, dwustronnie szlifowana w trzy nierównej długości bruzdy, zakończona płaskim piórem z obosiecznym, przygrzbietowym sztychem. Na zastawie zewnętrznego płazu umieszczone są, jeden pod drugim, dwa trawione kartusze. Na górnym widoczny jest wypukło trawiony Orzeł w koronie, na dolnym wypukły napis "ZA / WIARĘ / I / OJCZYZNĘ / 1920" . Na wewnętrznym płazie, na nasadzie głowni wybita jest wczesna sygnatura fabryki "G. BOROWSKI / W WARSZAWIE". Oprawa rękojeści mosiężna, zamknięta. Jelec krzyżowo kabłąkowy z dwoma bocznymi kabłąkami. Krzyż jelca z płaskimi wąsami w kształcie soczewek, ozdobionymi wypukłą dekoracja w formie rozetki kwiatowej i liści akantu. Tylne ramię jelca zawinięte ku dołowi i zakończone płaską, okrągła łezką. Trzon rękojeści drewniany, pokryty skóra i opleciony skręconym, mosiężnym drutem. Głowica rękojeści w formie mosiężnej nakrętki w kształcie rozety kwiatowej, nakręcanej na trzpień głowni i mocującej jednocześnie kabłąk jelca, kapturek i trzon rękojeści. Kapturek wykonany w formie tarczy, zwężający się ku dołowi w długi warkocz sięgający tylnego ramienia jelca. Na tarczy, na groszkowanym tle, widnieje Orzeł w koronie osadzony na "tarczy amazonek". Pochwa z blachy stalowej, niklowana, z kołnierzem szyjki zamocowanym na wcisk. Na pochwie dwie ryfki z nieruchomymi ogniwkami, w których zamontowano ruchome kółka nośne. U dołu zakończona płaską, nierównoramienną ostrogą, z przednim ramieniem dłuższym.