R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec koszowy, wykonany z mosiężnej blachy, z pięcioma geometrycznymi prześwitami, w części grzbietowej zakończony wałeczkiem zwiniętym ku głowni. Trzon drewniany, poprzecznie karbowany, owinięty czarną skórą i opleciony filigranem uraz dwoma drucikami. Długi kapturek z głową lwa i policzkami dołem mocowany wraz z trzonem pierścieniem u jelca, górą nitowany trzpieniem głowni. G ł o w n i a polerowana, niklowana, o umiarkowanej krzywiźnie, obustronnie profilowana, z progiem i jedną bruzdą, sięgającą długiego, obosiecznego pióra. Obustronnie dekorowana trawionym motywem cęgowo-roślinnym, częściowo szmelcowana na granatowo. Na zewnętrznej stronie napisy złotem: „FABRICA DE SOLINGEN 1906” oraz „Sub Ft. Ghica/1 Januarie 1906”. Na wewnętrznej, także złotem, monogram wiązany zwieńczony koroną oraz herb Rumunii. Na zewnętrznym progu sygnatura „W.K. & C” i dwie głowy. Na grzbiecie trawiony napis: „WEYERSBERG, KIRSCHBAUM & CIE. SOLINGEN”. P o c h w a polerowana, niklowana, z dwiema ryfkami z ruchomymi koluszkami. Szyjka mocowana w płaszczu dwiema śrubkami. Ostroga asymetryczna. Wysoka jakość wykonania.
stan zachowania: 6/5/5
pochodzenie: Dom aukcyjny Fischer, Szwajcaria 2012, p. 681
dł. szabli w pochwie 958 mm, dł. szabli 932 mm, dł. głowni 795 mm, szer. głowni u nasady 25,5 mm, grubość grzbietu u nasady 8 mm, masa szabli 765 g, masa szabli w pochwie 1175 g
Zobacz katalogR ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec koszowy, wykonany z mosiężnej blachy, z pięcioma geometrycznymi prześwitami, w części grzbietowej zakończony wałeczkiem zwiniętym ku głowni. Trzon drewniany, poprzecznie karbowany, owinięty czarną skórą i opleciony filigranem uraz dwoma drucikami. Długi kapturek z głową lwa i policzkami dołem mocowany wraz z trzonem pierścieniem u jelca, górą nitowany trzpieniem głowni. G ł o w n i a polerowana, niklowana, o umiarkowanej krzywiźnie, obustronnie profilowana, z progiem i jedną bruzdą, sięgającą długiego, obosiecznego pióra. Obustronnie dekorowana trawionym motywem cęgowo-roślinnym, częściowo szmelcowana na granatowo. Na zewnętrznej stronie napisy złotem: „FABRICA DE SOLINGEN 1906” oraz „Sub Ft. Ghica/1 Januarie 1906”. Na wewnętrznej, także złotem, monogram wiązany zwieńczony koroną oraz herb Rumunii. Na zewnętrznym progu sygnatura „W.K. & C” i dwie głowy. Na grzbiecie trawiony napis: „WEYERSBERG, KIRSCHBAUM & CIE. SOLINGEN”. P o c h w a polerowana, niklowana, z dwiema ryfkami z ruchomymi koluszkami. Szyjka mocowana w płaszczu dwiema śrubkami. Ostroga asymetryczna. Wysoka jakość wykonania.
stan zachowania: 6/5/5
pochodzenie: Dom aukcyjny Fischer, Szwajcaria 2012, p. 681