Dokument powstał kiedy wszyscy jego sygnatariusze przebywali razem w Knyszynie w dwa tygodnie po zgonie ostatniego Jagiellona. Nie bez znaczenia był tu fakt, że brat poszkodowanego (Stanisław) Kłodziński był archidiakonem żmudzkim. Język polski, podpisy polskie i polsko-łacińskie. Drobne zabrudzenia, ślady składania i podklejenia na odwrocie. Poza tym stan bardzo dobry, zarówno tekstu, jak i pieczęci. Wyjątkowo spotykany na rynku antykwarycznym XVI w. dokument w języku polskim zawierający autografy z pieczęciami tak znamienitych rodów.
pó¼niejszy wojewoda wileński i autor słynnej perygrynacji do Ziemi Świętej, i inni - Suplika panów litewskich do Ks. Mikołaja Rudego Radziwiłła (1512-1584), kanclerza wielkiego litewskiego i wojewody wileńskiego, w sprawie zajętego i splądrowanego przez pp. Sołłohuba i chorążego upickiego (Mikołaja Janowicza Nieluba) miasteczka Krolimowa (Królinowo k. Dzisny), majętności Kłodzińskiego. Dan s Kniszina (Knyszyn) dnia 23 miesiacza lipcza (lipiec) roku panskiego 1572. Bifolium paperowe, 33 x 21 cm. Z odręcznymi podpisami dostojników Litwy i Korony: Hrehory Wolowycz (Wołłowicz) (?-1577), w (ojewoda) s (moleński), ł (owczy) WXL (Wielkiego Księstwa Litewskiego), Franciscus Crasi (n) ski (Franciszek Krasiński) (1525-1577), episcopus cracoviensis ac Regni Poloniae vicecancellarius (biskup krakowski I podkanclerzy koronny), Osthaffiey Wolowycz (Ostafi Wołłowicz) (? -1587), podkan (clerzy) WXL (Wielkiego Księstwa Litewskiego), Hyeronym Syenyawsky (Hieronim Sieniawski) (1519-1582), ka (sztelan) ka (mieniecki), Jan Hlyebowicz (Hlebowicz) (? - 1590), kas (ztelan) myensky (miński), Jan Dulsky (Dulski) (? -1590), castelan chelminensis (kasztelan chełmiński) I Mykolay Christoff Radziwiłł. Na odwrocie adres i herby wymienionych odciśnięte na pieczęciach papierowo-lakowych: Ślepowron Krasińskich, dwukrotnie Bogoria (herb złożony) Wołłowiczów, Leliwa Sieniawskich, Leliwa (herb złożony) Hlebowiczów, Przegonia Dulskich i Trąby (herb książęcy z orłem cesarskim) Radziwiłłów.
Kup abonament Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacjiDokument powstał kiedy wszyscy jego sygnatariusze przebywali razem w Knyszynie w dwa tygodnie po zgonie ostatniego Jagiellona. Nie bez znaczenia był tu fakt, że brat poszkodowanego (Stanisław) Kłodziński był archidiakonem żmudzkim. Język polski, podpisy polskie i polsko-łacińskie. Drobne zabrudzenia, ślady składania i podklejenia na odwrocie. Poza tym stan bardzo dobry, zarówno tekstu, jak i pieczęci. Wyjątkowo spotykany na rynku antykwarycznym XVI w. dokument w języku polskim zawierający autografy z pieczęciami tak znamienitych rodów.