Krzysztof Zygmunt Pac herbu Gozdawa był administratorem ekonomii grodzieńskiej i olickiej oraz kanclerzem wielkim litewskim. Prowadził pertraktacje z Rosją, które doprowadziły do podpisania rozejmu w Andruszowie w 1667 r. Udało mu się skłonić posłów do uchwalenia w 1673 r. ustawy, zgodnie z którą co trzecie posiedzenie Sejmu miało obradować w Grodnie. Ufundował klasztor w Pożajściu i skłonił Stolicę Apostolską do wyrażenia zgody na sprowadzenie do niego Kamedułów.
kanclerz wielki litewski, marszałek sejmu nadzwyczejnego w Brześciu Litewskim (1653); popiersie w owalu; ryt. Johann Franck (sygn. w lewym dolnym rogu); pochodzi z: Gualdo-Priorato, Galeazzo, Historia die Leopoldo Cesare…, tom 3, Wiedeń 1674; miedz. cz.-b., st. bdb., ślad rozdarcia na lewym marginesie; wymiary płyty: 155x235 mm; tyt. w dole: CHRISTOFORO PAZZI GRAN CANCELliere / DI LITUANIA AMMINISTRATORE DELL' / ECONOMIA DI GRODNA &c.; [Katalog portretów… 3841]
Kup abonament Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacjiKrzysztof Zygmunt Pac herbu Gozdawa był administratorem ekonomii grodzieńskiej i olickiej oraz kanclerzem wielkim litewskim. Prowadził pertraktacje z Rosją, które doprowadziły do podpisania rozejmu w Andruszowie w 1667 r. Udało mu się skłonić posłów do uchwalenia w 1673 r. ustawy, zgodnie z którą co trzecie posiedzenie Sejmu miało obradować w Grodnie. Ufundował klasztor w Pożajściu i skłonił Stolicę Apostolską do wyrażenia zgody na sprowadzenie do niego Kamedułów.