I wydanie wielokrotnie wznawianego tomu bajek. Kolnik w 1918 osiadł w Czerniowcach, przyjaźnił się z mieszkającymi tam artystami m.in. Elieserem Steinbargiem. Pierwszy raz po wojnie swoje prace pokazał na wystawie zorganizowanej w czerniowieckim Muzeum Rzemiosła. W 1926 i 1928 miały miejsce kolejne wystawy z rysunkami i drzeworytami do bajek Steinbarga. W 1931 Artur Kolnik przeniósł się razem z rodziną do Paryża, gdzie początkowo zajmował się ilustrowaniem magazynów o modzie, w wolnym czasie tworzył drzeworyty. W 1932 zmarł Steinbarg, Kolnik zaprojektował jego nagrobek.
Druk w jidysz z 14 drzeworytami Artura Kolnika (według rysunków Georga Lowendala); 8, s. 320, oprawa twarda; drzeworyty na wklejkach. Wyd.: Cernaųti (Czerniowce), 1932; druk Korner & Rosenblatt. Bardzo dobory stan.
Kup abonament Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacjiI wydanie wielokrotnie wznawianego tomu bajek. Kolnik w 1918 osiadł w Czerniowcach, przyjaźnił się z mieszkającymi tam artystami m.in. Elieserem Steinbargiem. Pierwszy raz po wojnie swoje prace pokazał na wystawie zorganizowanej w czerniowieckim Muzeum Rzemiosła. W 1926 i 1928 miały miejsce kolejne wystawy z rysunkami i drzeworytami do bajek Steinbarga. W 1931 Artur Kolnik przeniósł się razem z rodziną do Paryża, gdzie początkowo zajmował się ilustrowaniem magazynów o modzie, w wolnym czasie tworzył drzeworyty. W 1932 zmarł Steinbarg, Kolnik zaprojektował jego nagrobek.