59
Georgia KRAWIEC (ur. 1972 r.)

Agent IX, XVI, XVIII, XX z cyklu Komisja Nadzoru Spraw Trudnych

2015
cztery fotoobiekty - aparaty otworkowe: blacha aluminiowa, fotografie na papierze RC, karton, klej, folia aluminiowa, taśma klejąca, pianka z tworzywa sztucznego, nity, rzepy, lazura z brokatem, koraliki ze sztucznego tworzywa, klisza fotograficzna, guma okrągła, 11 cm x Ø 8 cm, waga: 100 g
num. na spodzie każdego obiektu
nakład: 1/1

"Komisja Nadzoru Spraw Trudnych (KNST) została powołana 3 lipca 2015 r. w Berlinie. Najważniejszą wytyczną Komisji jest wolność jako powszechne prawo człowieka. KNST zajmuje się dylematami zniewolenia obywateli przez stosowanie monitoringu i podsłuchu w pracy, w przestrzeni publicznej i prywatnej przez bezgraniczne gromadzenie danych obywateli oraz przez wgląd służb państwowych, firm i koncernów w życie obywateli" - tak swoją pracę tłumaczy Krawiec. Prezentowane obiekty to 4 z 24 członków, tzw. agentów owej Komisji "powołanej" przez artystkę.
Wystawy: Komisja Nadzoru Spraw Trudnych obserwuje i inwigiluje, VI Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej (2015); Agenci na pograniczu, Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynt, SłubFurt (2016).
Publikacja: katalog lAbiRynt, Festiwal Nowej Sztuki / Festival Neuer Kunst (Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, 2016).

Kup abonament Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacji