Kazimierz Głaz urodził się w 1931 roku w Borkach (powiat mielecki).
Artysta malarz i grafik, twórca sensybilizmu, jedynego polskiego kierunku w sztuce opartego na wieloznaczności i ramifikacji, studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w latach 1950-1956. W 1962 z krótkiej wycieczki do Moskwy i Leningradu Głaz przywozi nowe inspiracje sztuką bizantyńską. Tworzy wtedy obrazy, których styl zbliżony jest do ekspresjonizmu Ecole de Paris oraz malarstwa "informel". Tworzy pierwszą konsekwentną serię dużych obrazów nazwanych „Moskiewskie impresje”.
Mieszka w Paryżu i na Lazurowym Wybrzeżu w Vence, jako stypendysta Michale Karolyi Foundation. Tam poznaje wielu znanych artystów, jak Marc Chagall, Max Ernst, Joan Miro, Edward Plunkett oraz ma okazje spotykania się z mieszkającym tam Witoldem Gombrowiczem, o którym później napisze swoje wspomnienia / Gombrowicz w Vence, Wydawnictwo Literackie, Kraków, 1989 /.
Trzy lata później przeniósł się do Kanady. Zmienił styl i odtąd jego twórczość bliska jest minimalizmowi. Na jego abstrakcyjne kompozycje składają się przenikające się smugi sugerujące puste, rozświetlone pejzaże.