Wróć do artystów
WOCIAL Paweł

WOCIAL Paweł

(ur. 1977)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Ukończył Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych (obecnie: Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.

Rzeźbiarz, projektant i scenograf, twórca instalacji, obiektów, wideo oraz teledysków. Jego prace było prezentowane m. in. w Monako, Londynie, Wenecji, Berlinie, Paryżu, Kopenhadze, Amsterdamie czy Wiedniu.

Zrealizował kilkadziesiąt międzynarodowych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych z artystami takimi jak:  Marina Abramović, Magdalena Abakanowicz. Banksy, Peter Weibel, David Černý, Berlinde De Bruyckere, Tracey Emin, Erwin Wurm, Li Hui czy Franz Ackermann.  

Jego prace były prezentowane m. in. na Contemporary Venice w Wenecji, na Watou Art Festival w Belgii, na NordArt w Niemczech, podczas Paris Fashion Week, w WUK w Wiedniu, w ZKM | Center for Art and Media w Karlsruhe w Niemczech (rzeźba zrealizowana przy wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk), w CK ZAMEK w Poznaniu, w Bunkrze Sztuki w Krakowie czy w BWA Zielona Góra.

Prace Wociala znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach m. in. w Monako, USA, Francji, Włoszech, Austrii, Niemczech, Australii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

 

​Od 2016 roku Paweł Wocial i dr Kamila Tuszyńska stanowią niezależny art kolektyw Wocial-Tuszyńska i ​tworzą rzeźby, obiekty, instalacje, rysunki oraz wideo. Ich pierwsza wspólna praca, rzeźba 2 Lights, była prezentowana na międzynarodowych targach sztuki Art Market Budapest 2016, a ich pierwsza wspólna wystawa indywidualna miała miejsce w Monako, w Monte Carlo.

 

WOCIAL Paweł nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących