Wróć do artystów
RK

RAPSA Krzysztof

(ur. 1959)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Malarz, grafik. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Jego malarstwo to świat artystycznej fantazji, świat różnorakich skojarzeń. Artystyczna przygoda z kolorem prowadzi go przez szereg wystaw w kraju i za granicą. W Seulu został okrzyknięty “poetą koloru”, a najbardziej znaczące czasopisma i magazyny o sztuce zamieściły entuzjastyczne opinie i recenzje zaliczając go do wybitnych abstrakcjonistów świata. Wystawa Rapsy w Galerii Jang Eun Sun spowodowała, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Płd.
W 2012 roku w Seulu otrzymał światowe wyróżnienie - jako jedyny zagraniczny artysta został zaproszony na Festiwal Sztuki Koreańskiej. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień m.in. przez Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku w Europejskim Konkursie Malarstwa “Barwy morza” i przez Era-Art na VI Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny w Gdyni. Jego twórczość zaprezentowana została w filmie Na szczęście jest sztuka zrealizowanym pod patronatem Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Jego obrazy użyte zostały przy realizacji produkcji filmowym i telewizyjnych, m.in. przez telewizję koreańską TV KBS, w polskim filmie Antyterapia, czy przez liczne wydawnictwa. Jest autorem okładek wydawnictw literackich. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów, galerii sztuki współczesnej i kolekcji prywatnych w kraju i zagranicą.
RAPSA Krzysztof nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących