Wróć do artystów
JJ

JASTRZĘBSKA-JAKIEL Jolanta

Dodaj do listy życzeń
(1)
Malarka, w 1983 r. ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa w 1985 r. w pracowni prof. Mieczysława Hermana.

Urodziła się i mieszkała w Radomiu; od 10 lat mieszka w Sanoku; jej wystawy z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej odbyły się najpierw w Sanoku (BWA, marzec 2008) i Krośnie (BWA, lipiec – sierpień 2008), teraz na wystawie jubileuszowej w Radomiu pokazała ponad 100 prac z różnych lat.

Jolanta Jastrzębska-Jakiel zdobyła uznanie jako twórczyni pasteli; tworzy też akwarele. Jej malarstwo jest pozornie bliskie abstrakcji; jednak inspiracją są konkretne miejsca, pejzaże, wnętrza, przestrzenie, w cieniu czy mroku, gdzie pojawia się światło. Jej malarstwo jest opowieścią o świetle. Jest wierna pewnemu modelowi obrazu i gamie barw. Z latami zapisuje swoje wizje z coraz większą subtelnością, z coraz większym mistrzostwem realizacji; o czym świadczą kolejne, prestiżowe nagrody Biennale Pasteli w Nowym Sączu. W 1989 r. otrzymała I nagrodę na Ogólnopolskim Biennale, niedawno wyróżnienia honorowe na Międzynarodowym Biennale, w r. 2004 i 2008.
JASTRZĘBSKA-JAKIEL Jolanta nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących