Wygraj obraz Picassa!

 Każdy może wziąć udział w międzynarodowej loterii kupując los za 100 euro.


Czy chciałbyś wygrać obraz Picassa o wartości jednego miliona euro? Teraz masz szansę! Paryska organizacja charytatywna "Aider les Autres” sprzedaje losy na loterię za 100 euro, a wygraną jest „Martwa natura” pędzla Pabla Picassa z 1921 roku. „Aider les Autres” już po raz drugi organizuje międzynarodową loterię „Jeden Picasso za 100 euro”, w której każdy może wziąć udział i kupić los. Dzieło zostało wystawione w Muzeum Picassa w Paryżu. Autentyczność płótna potwierdzona jest dwoma certyfikatami wydanymi przez dzieci artysty: Mayę Widmaier-Picasso oraz Claude’a Ruiz-Picassa. Obraz jest również podpisany i datowany przez hiszpańskiego artystę. Należy do znanego kolekcjonera i właściciela mega-galerii, Davida Nahmada, który posiada największą na świecie kolekcję dzieł Picassa. Co ciekawe, pan Nahmad wcale nie podarował pracy na cel dobroczynny - organizacja odkupi od niego martwą naturę z dochodu ze sprzedaży losów. Pozostała część zebranych funduszy zostanie przekazana organizacji CARE International na rzecz budowy szkół oraz pozyskiwania czystej wody w Kamerunie, na Madagaskarze oraz w Maroku.  
W 2013 roku szczęście dopisało dwudziestopięcioletniemu Amerykaninowi z Pensylwanii, Jeffrey Gonano. Wygraną była wówczas praca na papierze (gwasz) Picassa z 1914 roku, pt. „L’Homme au Gibus”, również warta milion euro. 

„Aider les Autres” planuje coroczną edycję tej ciekawej formy pozyskiwania funduszy, a przychody będą każdego roku przeznaczane na inną organizację non-profit.

Szansa na wygraną wynosi 1 : 200 000. Los możesz kupić tutaj: https://1picasso100euros.com

Losowanie odbędzie się w Paryżu 6 stycznia 2020 r.