W czwartek 18 czerwca na aukcjach padły aż trzy rekordy! Na aukcji internetowej "Aukcja Dzieł Sztuki - sztuka współczesna" praca Stanisława Baja "Rzeka Bug" z 2020 roku została sprzedana za ponad 30 tysięcy złotych (30 680 zł), na tej samej aukcji praca Jerzego Dudy-Gracza "Bramy Raju" z 1972 roku została nabyta za 140 tysięcy złotych (139 240 zł). W Desa Unicum na aukcji "Surrealizmu i Realizmu Magicznego" praca Rafała Olbińskiego "Powierzchowna analogia" z 2020 roku została sprzedana za 130 tysięcy złotych (129 800 zł).
RAFAŁ OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)
"Powierzchowna analogia", 2020
olej, akryl/płótno, 127 x 105 cm
110 000 zł (129 800 zł z opłatą aukcyjną)
Estymacja: 60 000 - 90 000 zł
Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Bramy Raju, 1972 r. olej, płótno
100 x 69,6 cm
X Ogólnopolska Wystawa Malarstwa "Bielska Jesień ’72", 1972 r. (II nagroda)
pochodzenie: kolekcja prywatna, Paryż
Cena wywoławcza: 62 000 zł
Estymacja: 80 000 - 120 000 zł
Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)
Rzeka Bug, 2020 r.
olej, płótno, 110 x 170 cm
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Estymacja: 30 000 - 50 000 zł