Targi Frieze London, Masters oraz TEFAF odwołane.

Z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały kolejne trzy targi sztuki.


Przykra wiadomość dla miłośników sztuki, a przede wszystkim dla galerii wystawiających prace. Trwająca pandemia koronawirusa przyczynia się do odwołania kolejnych międzynarodowych targów sztuki. Takie decyzje padły niestety w stosunku do Frieze London, Frieze Masters oraz nowojorskiej edycji TEFAF. Targi sztuki Frieze miały się odbyć w Londynie w dniach 8-11 października. Organizatorzy postanowili zastąpić je, podobnie jak to wcześniej uczyniły Art Basel oraz Frieze New York, wirtualnymi showroomami, na których można obejrzeć i kupić prace od wystawców. Frieze Los Angeles był jednym z ostatnich targów, które miały miejsce zanim pandemia zatrzymała świat. 

Z kolei TEFAF, który odbywa się zwykle od końca października do początku listopada, już zamierzał zmienić swoją zwyczajną formułę i do sprzedaży antyków i dzieł dawnych mistrzów postanowił dodać sztukę współczesną, która miała być pokazana na tegorocznej wiosennej edycji wydarzenia - która również została odwołana. TEFAF zwróci wystawcom w całości opłaty za wynajem stoisk, a także również uruchomi wirtualne showroomy. Targi TEFAF w Maastricht były ostatnim wydarzeniem, jakie odbyło się w normalnej formie przed marcem tego roku - chociaż i tak organizatorzy zostali zmuszeni do wcześniejszego zamknięcia, gdy okazało się, że jeden z wystawców jest zarażony Covid-19.

Teraz, po odwołaniu Frieze w Londynie i TEFAF w Nowym Jorku, jedynymi ważnymi międzynarodowymi targami sztuki, jakie planowane są w tym roku, to FIAC w Paryżu w połowie października oraz Art Basel w Miami Beach na początku grudnia. Trzymajmy kciuki, aby nic nie stanęło im na przeszkodzie!