Rekordy aukcyjne w Polswiss Art!

Rekordy padły za prace Mehoffera i Dwurnika.

Wczoraj podczas wieczornej Aukcji Dzieł Sztuki w Polswiss Art padły nowe rekordy aukcyjne - za prace mistrza sztuki dawnej Józefa Mehoffera oraz mistrza sztuki współczesnej Edwarda Dwurnika
Obraz Józefa Mehoffera pt. „Portret Aleksandra Dejeana" został sprzedany za 2 760 000 zł! Ostatni rekord za dzieło artysty padł 4 lata temu (w 2017 roku w Agra Art) za piękny widok dworku Mehoffera w Jankówce. Został wtedy zakupiony za 550 tys. zł - jak więc widać, nowa cena to bardzo duży skok w wartości.
Praca Edwarda Dwurnika przedstawiająca widok Nowego Jorku, została sprzedana za 240 000 zł (z opłatą aukcyjną). To również nowy rekord artysty, choć niewiele większy niż ten, który padł w 2020 roku w Desie Unicum za obraz "Niech żyje wojna!", sprzedany za 224 200 zł.
Łączny obrót na aukcji w Polswiss Art wyniósł aż 24 069 960 zł, a 100 z 107 dzieł znalazło nowych właścicieli.
Zobacz wyniki: katalog aukcyjny

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
New York, 2017
olej, płótno, 200 x 270 cm
POLSWISS ART
Aukcja Dzieł Sztuki
09.03.2021
Sprzedane
200 000 zł  (240 000 zł z opłatą aukcyjną)

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)
Portret Aleksandra Dejeana, 1895-96
olej, płótno, 120 x 96 cm
POLSWISS ART
Aukcja Dzieł Sztuki
09.03.2021
Sprzedane
2 300 000 zł  (2 760 000 zł z opłatą aukcyjną)