W niedzielę 19 grudnia odbył się finał "Aukcja sztuki współczesnej" w Artinfo. Wielkim sukcesem zakończyła się licytacja obrazu Piotra Czajkowskiego pt. Zurich, z cyklu Roads. Praca o wymiarach 120 x 170 cm została sprzedana za 68 440 zł (z opłatą aukcyjną)! Jest to drugi obraz z nowej serii artysty. Pierwsza praca z cyklu została sprzedana pierwszego dnia "18. Warszawskich targów sztuki", które miały miejsce w dniach 27 – 28 listopada br. i wzbudził duże zainteresowanie odwiedzających targi.
O obraz na aukcji walczyło wielu kolekcjonerów z aż trzech kontynentów.
W ofercie aukcyjnej znalazło się 40 obiektów, w tym prace autorstwa klasyków sztuki współczesnej m.in. Zdzisława Beksińskiego, Erny Rosenstein, Jerzego Nowosielskiego, Stefana Gierowskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Edwarda Dwurnika, a także Jarosława Modzelewskiego, Tomasza Górnickiego, i wielu innych.
Wszystkie dzieła znalazły nowych właścicieli. Suma sprzedaży razem z opłatą aukcyjną wyniosła 1 803 512 zł.
Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973, Łódź)
Zurich, z cyklu Roads (druga praca z cyklu), 2021 r.
technika własna, akryl, płótno
120 x 170 cm
sygn. i dat.p.d.: CZA | KOW | SKI 2021
Aukcja Dzieł Sztuki - Sztuka Współczesna
03.12.-19.12. 2021
Sprzedane
58 000 zł (68 440 zł z opłatą aukcyjną)
Cena wywoławcza:
12 000 zł